Skocz do zawartości

Nowy komp - BSOD po uruchomieniu


Recommended Posts

Mój konfig: DFI LanParty P55 T3EH9, i5 760, OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold Low-Voltage, Gigabyte GTX 470 OC, OCZ modxstream 600W.

 

Dosłalem kompa. rozpocząłem instalację Win 7 x64. Podczas instalacji wywaliło BSOD pare razy, zmieniłem timingi na 'Auto' i było OK. Po instalacji system się zawiesił, zresetowałem BIOS. Teraz wywala mi BSOD zaraz po uruchomieniu systemu - "Memory management". Zanim zrobiłem reset BIOSu, zrobiłem pare fot z poprzednich ustawień - tak wyglądały ustawienia BIOSu, gdy otrzymałem kompa:

http://img245.imageshack.us/img245/5221/dsc00017hj.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/7595/dsc00022nl.jpg

Gdy wracam do tych ustawień, nic się nie poprawia.

Tak wygląda sytuacja: http://www.youtube.com/watch?v=pFgggKp-D-k (sorry za jakość)

Wielkie dzięki za pomoc. :P

Link to post
Share on other sites

Timingi RAMU daj na AUTO, podnieś napięcie pamięci do 1,7 [V]. Jak nie pomoże to uruchom z jedną kością. Sprawdź czy jest nowszy BIOS do tej płyty, możliwe że trzeba jej update zrobić :hahaha:

Dobrze radzi polać mu :P Może być problem bo pamiątek nie ma na liście u DFI wyższe modele są natomiast tych nie widzę co do sprawdzania jednej kości sprawdź również po kolei wszystkie sloty. Mi się wydaje jednak że najlepiej gdybyś nie dawał niczego z ustawień pamięci na Auto tylko wbił ustawienia z naklejki na nich na sztywno :]
Link to post
Share on other sites

Ogólnie DFI strasznie kapryśne są jak chodzi o pamięci. Na mojej płycie sprawdzałem 3 komplety i dopiero jeden spasował po wielu zmianach ustawień. Ważna jest też ich częstotliwość, także jakbyś się brał za OC w przyszłości miej to na uwadze :]

 

@RAKU 44 fajną masz Azjatkę w awatarze :P

Link to post
Share on other sites

Trochę nie wypada SPAMIĆ tu w temacie ale ja chcę trochę kasy odzyskać z obecnego konfigu który pójdzie na sprzedaż i ogólnie nie powinno wyjść aż tak drogo bo wszystko jeszcze praktycznie na gwarze a i osiągi jak widać w sygu niezłe :P

Link to post
Share on other sites

Timingi RAMU daj na AUTO, podnieś napięcie pamięci do 1,7 [V]. Jak nie pomoże to uruchom z jedną kością. Sprawdź czy jest nowszy BIOS do tej płyty, możliwe że trzeba jej update zrobić

Timingi na Auto nie pomogły. Podniesienie napięcia też. Może ma jakieś znaczenie, że dwie kości są w czarnych slotach?

Zmieniłem timingi na 9-9-9-20 (podane na stronie producenta), napięcie dałem na 1,66 V i pomogło - przez jakieś 3h pograłem w CoDa Black Ops. Zrobiłem restart systemu a tu znowu pojawił się BSOD. Normalnie strach kompa wyłączać :co:

BIOS mam z 20.04.2010 r. także dosyć nowy. Wolałbym nie ryzykować instalacji nowszego (wyszła chyba tylko 1 wersja nowsza z niewielkimi zmianami).

Dodam że Memtest nie pokazuje żadnych błędów.

Link to post
Share on other sites

No możesz zmienić sloty bo na tych drugich może będą lepiej pracować. Co do napięcia to nie sugeruj się tym co na stronie bo nie zawsze to się sprawdza :) u mnie też nieraz się zdarzało, że po starcie BSOD ale wtedy podkręcałem proca itd. i wszystko wymagało podniesienia napięć (między innymi CPU Core, CPU VTT, PLL, DRAM). Dobrze by było jakbyś wyszperał na stronie DFI pdfa jak ktoś inny podkręcał sprzęt i sprawdził zakresy w jakich to robił (ja tak swojego kręciłem) i może uda Ci się coś osiągnąć, poza tym DFI aż się prosi o OC :co:

Link to post
Share on other sites

@AK-47

Tak poza tematem pamięci możesz powiedzieć mi gdzie kupiłeś dokładnie tę płytkę i sprawdzić jaka podstawka jest na niej zainstalowana? Faxconn czy Lotes? Jak coś masz tu link aby odróżnić te dwie konstrukcje :co:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=4114647&postcount=421

 

Lepiej by było gdybyś miał LOTES jednak jeżeli nie bawisz się w ekstremalne OC to i Faxconn nie powinien Ci zaszkodzić :)

 

Tu macie link z podkręcania w różnych zakresach gdzie macie podane ustawienia BIOSU :hahaha:

http://i4memory.com/f80/dfi-lp-dk-p55-t3eh9-overclocking-info-review-21906/

 

Tu to samo po raz drugi ogólnie ta stronka jest całkiem niezła do tego typu spraw i zawsze praktycznie mają rozpracowane produkty DFI :rotfl: Za dużo nie osiągneli tym razem ale to były pierwsze wersje BIOSU i z tą gorszą podstawką ...

 

http://www.clunk.org.uk/forums/reviews/25961-dfi-lanparty-dk-p55-t3eh9-living-review.html

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rano właczyłem kompa, ale jak chciałem wejść nawet do Panelu Sterowania, to pokazało komunikat "za mało pamięci", mimo że miałem zajęte jakieś 700 mb z dostępnych 4 GB (tak pokazywał menedżer zadań).

Wyjąłem jedną kość pamięci i się uruchomił bez problemu. Co to oznacza?

@RAKU 44, płyte oraz całego kompa kupiłem na esc.pl , podstawkę zobaczę później. :]

Jak na razie nie chce podkręcać, tylko móc normalnie korzystać z kompa bez ciągłych BSOD. :)

Link to post
Share on other sites

Ja też właśnie prowadzę rozmowy z esc.pl w sprawie tej płytki dzięki za odp :) Co do problemu to dziwne bo skoro Memtest przechodzi bezbłędnie to nie powinno być takich szopek :ciekawy: Ale jakby nie patrzeć coś nie tak albo z pamiątkami albo ze slotami spróbuj może ponownie zainstalować stery do płyty głównej może podczas ich instalacji coś zostało namieszane .

Link to post
Share on other sites

Panowie mam teraz chyba wiekszy problem :]

Uruchomiłem kompa ponownie i już się nie właczył :) Tak to wygląda - pojedyncze pikanie, na wyświetlaczu płyty głównej wyświetla się "E9" albo "63" (zależy od której strony się patrzy)

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=QxSV9ZOdOIs (sorry za jakość, nagrywane telefonem. Dajcie głośniej dźwięk aby usłyszeć 'piknięcia')

Restart BIOSu nie pomaga.

Nie wiem czy to nie ma związku z tym, że chciałem zrobić update BIOSu, jednak go nie zrobiłem - uruchomiłem program do update BIOSu, wskazałem plik z nowym BIOSem, pojawił się komunikat że nie będzie można zaktualizować profilu ABS, więc się rozmyśliłem i chciałem wyłaczyć ten program -PPM na pasek zadań/Zamknij. Zrobiłem to chyba zanim update Biosu się rozpoczął, więc nie wiem czy to jest tego wina... Chcę tylko to naprawić i chyba kupię kompa z "normalną" płytą główną i innymi pamięciami - bo po co mi sprzęt który ma dobre wyniki w OC, skoro nie działa poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wszelakiego rodzaju próby resetu BIOS-u nic nie dają pozostaje BIOSecure i flash przy użyciu innego komputera nie robiłem tego jeszcze ale z tego co pamiętam był tu na BMK wątek w którym jeden z userów pisał że to nic trudnego :)

 

EDYTA: Tyle że nie jestem pewien czy nie potrzeba jakiegoś specjalnego programatora czy wystarczy zwykłe połączenie przez USB bądź miniUSB. :]

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie będę za to zabierał. Zadzwoniłem do esc.pl, powiedzieli ze pewnie pamięć jest zepsuta i poradzili wysłać ją do reklamacji. Co jeżeli to nie pamięć, albo ta płyta ma problemy z tymi pamięciami, albo coś innego? bo przecież memtest nie znalazł błędów.

Jak myślicie, czy oddać tego kompa i kupić innego (np z płytą MSI gd-65 moa i innym ramem), czy oddać kompa do naprawy (długo czekać i być niepewnym tego że bluescreeny znikną - powiedzieli że przywieźli kompa skonfigurowanego i przetestowanego), czy oddać same pamięci...

I czy przyjmą spowrotem kompa z prawdopodobnie zepsutym BIOSem? (powiedziałbym że nie wiem, czemu komp się nie włącza, a oddaję, bo były co chwila blue screeny).

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

To już tylko i wyłącznie Twoja decyzja z drugiej strony ciekaw jestem jak rozpatrzą ten zwrot... Ja tak czy siak pewnie kupię taką płytkę tyle że pamiątki będą już listy podanej przez producenta :wariat:

Znalazłem temat o flashu tego BIOS-u i chyba nie potrzeba tego programatora bo nic o nim koleś nie pisze:

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=16095&p=242642&hilit=dfi+p55+bios#p242642

 

Zawsze możesz pchnąć do niego jakąś wiadomość PW i podpytać jak on to zrobił :wariat:

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobieństwo jest spore wiadomo producenci płyt rzadko kiedy aktualizują te listy jednak te goldy są na rynku już od dłuższego czasu i jeżeli by nie było z nimi problemu myślę że znalazły by się na niej. Poza tym wysyłka całego kompa trochę Cię szarpnie po kieszeni bo parę kg to jednak waży a przesyłka odbywa się na Twój koszt...

 

EDYTA:

Co do flasha to po prostu podłączasz kabel miniUSB, dołączony do zestawu, do płyty gdy jest wyłączona drugą końcówę do innego PC i przez SPI-Link dokonujesz upgradu BIOSU nic trudnego :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...