Skocz do zawartości

Athlon x4 750k problem z wentylatorem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rules,

Recommended Posts

bios jest ten co był u poprzedniego właściciela, co do tego problemu to może coś się uszkodziło podczas transportu, nie wiem.

 

Jedynym dobrym wyjściem jest wymiana chłodzenia na cichsze lub ustawienie Control Ceneter na autostart i włączanie opcji "CPU Smart Fan Control" po każdym resecie.

Link to post
Share on other sites

Zsciagnalem najnowszy bios i wgralem go przez to msi m-flash, komp sie zresetowal i przy wlaczaniu 2 razy zapisczal i potem czarny ekran. Reset zrobilem znowu to samo. Odlaczylem kompa zrobilem twardy reset i dalej to samo.

Komp sie wlacza 2 razy szybko zapiszczy i dalej czarny obraz i nie rusza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz to samo co ja z A8-3850 i a75m-ud2h tylko że u mnie od początku był problem z ramami i objawiało się to podwójnym startem płyty.

 

Resetowałeś bios po aktualizacji??

 

Co masz za pamięci?? Sprawdz je pojedynczo.

 

Tu masz sposób naprawy czyli wgranie starszego biosu http://forum.benchmark.pl/topic/160724-recovery-ratowanie-biosu-po-błędnej-aktualizacji/albo pożycz od kogoś ram i zainstaluj bios starszy o jedno oczko.

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji sam zrobil reseta i juz nie wstal.

 

Ram mam 2x4gb. Sprawdzalem kazda kosc osobno w kazdym slocie nic nie dalo (przed aktualizacja ram nie sprawial problemow).

 

Pozostaje tylko odratowanie biosu?

Edytowane przez Rules
Link to post
Share on other sites

Niestety ale żeby w pełni wykorzystać sprzęt będziesz musiał wymienić ramy. U mnie problem obiawiał się podwójny startem a u ciebie brakiem sterowania wentyli. 

 

Pożycz od kogoś inne kości i coś czuję że wszystko wróci do normy.

 

Do tego proca możesz kupić ram w jednej kości bo Duala i tak nie dasz radę w pełni wykorzystać.

 

Kup coś takiego http://allegro.pl/goodram-play-8gb-1600mhz-ddr3-i5602414714.html

Link to post
Share on other sites

Czasami tak się zdarza ze ram na starszym biosie rusza niby normalnie a nowszy dostaje jakieś dodatkowe funkcje i się nie odpala.

 

O ile dobrze zrobiłeś aktualizacje to sprzęt sprawny. 

 

Co do ramu albo jest niekompatybilny albo uwalony. Sprawdź Memtestem.

Link to post
Share on other sites

Nie mam jak teraz sprawdzić.

 

Więc jeszcze raz spytam żeby odpalić to recovery bios to nie może mi nic piszczeć tak?

 

I jeszcze jedno co do tego poradnika, co zrobić jak te biosy są po wypakowaniu w formacie .exe??

Edytowane przez Rules
Link to post
Share on other sites

Ciebie nie interesuje plik EXE tylko z końcówką *.B50. W twoim przypadku np E7721AMS.B50

 

Formatujesz Pendrive do Fat32. 

 

Plika z końcówką B50 zmieniasz AMIBOOT.ROM . Wrzuć na pendrive i postępuj zgodnie z dalsza instrukcja.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

No tak ja o tym wiem, ale po wypakowaniu najnowszego biosu b6 winrarem, uzyskuje 2 pliki rozszerzenie .txt i .exe właśnie nie ma tego z b50.

 

http://pl.msi.com/support/mb/FM2A55MP33.html#down-bios

 

 

Dobra ten bios b5 trochę starszy ma ten plik .b50 zmieniłem mu nazwę wraz z rozszerzeniem na AMIBOOT.ROM, potem kopiuje na pendrive sformatowanego pod fat32 podłączam pod kompa, odpalam 2 razy piknie dusze ctrl+home i nic.

 

Czyli musi być sprawny ram? i wtedy spróbować?

Edytowane przez Rules
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...