Skocz do zawartości

Komputer za ok. 7000 zł.


Recommended Posts

Kleszczu - przyda mu sie w przyszłości, jak chce mieć komputer długowieczny (tak jakbym powiedział czarne jest białe :) ). Te procesory mają niezłe taktowania, 6 rdzeni, na które będą wchodzić gry, dużo cache i są szybkie. Teraz potencjału nie wykorzysta, ale jak już ma brać i7 to niech serio weźmie i5.... Albo poczeka na i9.... Choć pewnie mu to chwilę zajmie XD Za kilka lat, jak będzie chciał wymienić kartę, to ten procesor przynajmniej jej nie ograniczy.

Link to post
Share on other sites

.... No i widzę, że jedni piszą, że i7 jest dobry, a inni, że xeon.

 

i7 950 jest lepszym wyborem niż ten Xeon

Inni twierdzą, że bardziej przyda mi się xeon. :)

 

No, to też mój ostatni post (na pewno) w tym temacie.

Licze na Twoją pomoc w późniejszym temacie z zestawem...(o ile do takiego dojdzie) :)

 

Te procesory mają niezłe taktowania, 6 rdzeni, na które będą wchodzić gry, dużo cache i są szybkie

O jakich piszesz?

 

 

 

Więc chyba teraz zaczekam z kupnem... Może akurat gdzieś w styczniu wyjdzie coś nowego, będzie kasa i się kupi....

 

Czyli sumując mamy wszystko oprócz prockka i karty graf.

Link to post
Share on other sites

Weź Xeon X3450 albo I5-760 po co mu 6 rdzeni 4 by wystarczyły a nawet i 2 i tez by wszystko śmigało na Full Detalach zanim będą gry wykorzystujące 6 rdzeni to już ten komputer to będzie cieniutki.Lepiej wziąć teraz jakiś komputer za 4tys i odłożyć kasę i za jakiś czas dorzucić jeszcze i wziąć następny i być nadal na TOPie i grac w gry na Full Detalach.

Link to post
Share on other sites

Wg Twoich argumentów możnaby kupić e7600 :)

a wiesz ze to calkiem nieglupie proc juz "darmo" i tylko dopakowac tym co naprawde potrzebne :)

 

e7 sie zajeboiscie kreci mozna go podciagnac do 4.5 i jachana prawie to samo co na i3 dobrze wykreconym

 

dolozyc gtx 580 i zadna gra nie podskoczy:p

Link to post
Share on other sites

i odłożyć kasę i za jakiś czas dorzucić jeszcze i

Omg? Nie umiesz czytac czy jak?? Pisałem - kasa pójdzie w zapomnienie ;FF

 

Nie no to juz przesada...

 

 

Może mi wystarczy na gre tylko w te gry, co aktualnie wyszły.... A co z przyszłością?? ;F

 

I7 950, lub xeon ;)

Link to post
Share on other sites

w przyszlosci wyjdzie proc swiatlowodowo kwantowy i nikt za darmo nie wezmie od Ciebie zadnego i7 ;)

 

joke - poprostu przyszlosci sie nie planuje w tej branzy

 

 

a ogolnie to przyszlosc gier juz dawno zjadly konsole gdybys nie zauwazyl - nowe (jakosciowo) gry wyjda kiedy powstana pierwsze konsole przyszlej generacji a do tego zadnemu z producentow sie nie spieszy gdyz maja dobry zysk na tym co obecnie sprzedaja - po co mieliby sobie zawracac tylek produkcja bardziej skomplikowanych gier - to wydluzyloby czas produkcji , podnioslo koszta a im nie o to chodzi

 

odwlekaja nowe konsole ile sie tylko da i szybko ich nie zobaczysz a tytulow to o wiele dluzej nie zobaczysz moze z dwa lata po pierwszych konsolach

 

smialo mozesz zalozyc ze przez 4 lata (jakoscowo ) go**o sie zdarzy w branzy gier

oby chociaz fabularnie byly dobre

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że nie jestem fanem konsol ;)

Ale wiem, że gry na ps/xbox są graficznie lepsze.

 

Ale to, jesli chodzi o same gry. Bo ja się tak wyraziłem, że będzie do gier... A (chyba) na konsolach nie mozna miec np gg czy tam coś podobnego do komunikacji prawda(nie kazdy ma konsole ;P) ^^. Więc dla mnie komputer :)

Link to post
Share on other sites

w przyszlosci wyjdzie proc swiatlowodowo kwantowy i nikt za darmo nie wezmie od Ciebie zadnego i7 ;)

 

joke - poprostu przyszlosci sie nie planuje w tej branzy

 

 

a ogolnie to przyszlosc gier juz dawno zjadly konsole gdybys nie zauwazyl - nowe (jakosciowo) gry wyjda kiedy powstana pierwsze konsole przyszlej generacji a do tego zadnemu z producentow sie nie spieszy gdyz maja dobry zysk na tym co obecnie sprzedaja - po co mieliby sobie zawracac tylek produkcja bardziej skomplikowanych gier - to wydluzyloby czas produkcji , podnioslo koszta a im nie o to chodzi

 

odwlekaja nowe konsole ile sie tylko da i szybko ich nie zobaczysz a tytulow to o wiele dluzej nie zobaczysz moze z dwa lata po pierwszych konsolach

 

smialo mozesz zalozyc ze przez 4 lata (jakoscowo ) go**o sie zdarzy w branzy gier

oby chociaz fabularnie byly dobre

Hahahaa żeś mnie rozbawił z tym procesorem. Wątpię w to ze będzie Ciebie stać na niego:) Nowe konsole będą za 2 lata , więc to kupa czasu.

Xeon to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy nie zbyt często wymieniają podzespoły.

Co do gier tu masz racje ,ogólnie na PC wychodzą te same gry lecz ze zmienionymi sterownikami pod PC. Jedynie studio Crytek może sie pochwalić zmianą całego silnika do swoich gier.

Autorze rób jak chcesz , wybór należy do ciebie . Najlepiej weź kredyt i złóż maysznkę z 980x 2x GTX 580 + chłodzenie wodne zrobisz OC i masz zestaw na lata.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej weź kredyt i złóż maszynkę z 980X 2X GTX 580 + chłodzenie wodne zrobisz OC i masz zestaw na lata.

Haha 2 GTX580 toć to są suszarki to będzie tak głośne i tak prądożerne ze rachunki za prąd będą na pewno nie małe i jaki do tego zasilacz potrzebny komputer to będzie piecyk w zimę możesz go za okno wystawić.Intel Core i7-980X Extreme 3.5tys za sam procesor ja za te pieniądze już komputer dobry złoże to chyba by było dla szpanu i niczego więcej chłodzenie wodne jest fajną sprawo ale trzeba przy nim dużo spędzać czasu doglądać wymieniać płyny itp a zresztą w tych czasach są już dobre coolery wiedz było by to zbędne.Po za tym ile by kosztowało ten komputer samochód byś za to dobry w miarę kupił.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, bierz tego i7 980X, tą kartę co se wybierzesz (wziąłbym gtx480 na Twoim miejscu - w tej chwilii 3 na rynku pod wzgledem wydajności, a 2 ogólnie) i resztę tego, co juz miałeś podana i sam kompletowałeś, bo to sie nigdy nie skończy. Będziesz miał dobry komputer, pograsz na nim dość długo (wróżę ok. 5 lat), Ty będziesz zadowolony, a będziesz se mógł dokupic porządny zestaw głosników, kierownic, monitor albo cuś. Bo ten temat za parę dni przeciąży serwer XD

 

BTW. Xeona będzie Ci trudno znaleźć, szczególnie x3460 (który byłby najlepszym wyborem), więc.... W sumie i7 też dobre, szczególnie 980X...

 

POZDRO ;)

Link to post
Share on other sites

Vatahar92 - Gierek w swojej wypowiedzi ma nie do końca jednak racje. Kolega yojo z innego forum dawał mi kiedyś link do testów kart w SLI i pojedynczo - no i niestety ale GTX470 SLI wygrywało i w temperaturze, głośności i wydajności.

 

Co do samej Twojej wypowiedzi - sformułowania chłopcze możesz sobie używać mówiąc do dzieci pod blokiem ale ja sobie to wypraszam...

 

Co do zestawu Gierka - optymalny, wydajny, chłodny - tylko brać ^ ^ Tylko jak go bierzesz to go kręć - masz na purePC fajny poradnik właśnie Gierka.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko w zestawie gierka wziąłbym xeona X3460 - jest odpowiednio wydajniejszy i ma wyższe taktowanie, a 2,8 to taki już standard dzisiaj. Poza tym ogólnie te z serii X3xx mają jedną wadę - pamięć cache. Tzn. dzisaj jest to dobry wynik, ale za parę lat.... Np. i7 980 ma 12 MB - to znowuż stawia go ciut wyżej... Jak widzisz sam już sobie przeczę :oops: , ale jednak wybrałbym coś z xeonów, tylko z wyższej półki. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...