Skocz do zawartości

Problem z r9 380


Recommended Posts

Kilka dni temu zakupiłem kartę graficzną Sapphire R9 380 OC 4GB. Na wszystkich Polskich jak i zagranicznych portalach w testach tej karty graficznej widniały informacje, że pod obciążeniem osiągają temperatury około 65 C°. Tymczasem moja karta podczas pracy w obudowie SilentiumPC Brutus M25 (standardowo dwa wentylatory, jeden przód jeden tył) po około 30 min obciążenia (granie w jakąkolwiek grę) osiąga temperaturę 80C°. Wtedy też prędkość wentylatorów sięga ponad 60% tworząc bardzo głośny szum. Czy w takim wypadku powinienem zgłosić kartę do naprawy gwarancyjnej? 

   
Link to post
Share on other sites

Zależy jakie masz ustawienia obrotowe wentylatorów, poza tym testy są robione w temperaturze pokojowej ok 22-23 stopnie a w takie upały pewnie masz powyżej 25, po drugie dołóż jeszcze jeden wentylator najlepiej u góry  sam miałem trzy ale górny wyłączyłem przez hałas po czym temperatury podzespołów skoczyły średnio 3 stopnie w przypadku cpu i 5 w przypadku gpu i czekam na nowy wentylator.

Link to post
Share on other sites

różnica temeperatur na GPU nie może wynosić 15° ze względu na to że w pokoju mamy nawet 30° zamiast 22°, różnica ze względu na temp. w pokoju to góra 3-4° :)

Używani komputera w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, podczas temperatur sięgających ok 30 stopni w pokoju jest dla mnie abstrakcją.

Radzę założyć klimatyzację w pokoju. Wysyłanie karty do serwisu nic nie da, ponieważ karta jest sprawna. Dodatkowo poinformowani producenta, że używasz karty w tak ekstremalnej temperaturze, może zakończyć się utratą gwarancji. 

 

/ skutki upału / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Używani komputera w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, podczas temperatur sięgających ok 30 stopni w pokoju jest dla mnie abstrakcją.

Radzę założyć klimatyzację w pokoju. Wysyłanie karty do serwisu nic nie da, ponieważ karta jest sprawna. Dodatkowo poinformowani producenta, że używasz karty w tak ekstremalnej temperaturze, może zakończyć się utratą gwarancji. 

 

Ty takie głupoty wypisujesz tak sam z siebie? Czy upał Ci nie służy? A może za mocno klimę ustawiłeś w pokoju?

Pewnie po prostu się taki urodziłeś i to nie Twoja wina...  ale może jakieś konsultacje z lekarzem by Ci pomogły.

Nie staraj się "pomagać" użytkownikom tego forum.

 

Wracając do tematu.

Temperatura 80C to nie żadna tragedia, szczególnie w upalne dni.

Nie ma podstaw do reklamacji. 

Link to post
Share on other sites

Może 80C° to nie tragedia, lecz przed kupnem przeglądałem wiele testów i recenzji w internecie. W każdym z tych testów, karta miała około 65C° pod obciążeniem i była chwalona za cichą pracę. Tymczasem po kupnie tej karty zderzyłem się z brutalną rzeczywistością w postaci 80C° i bardzo głośnej pracy. Testy wskazują także, około 35C° w spoczynku, tymczasem moja karta w spoczynku trzyma stałe 50C°. Może, w procesie produkcji została źle nałożona pasta termoprzewodząca, lub jest inna usterka układu chłodzenia. Ale też nie chcę wysyłać jej na naprawę gwarancyjną, nie mając pewności, że to jest usterka, bo nie chcę aby mi odesłali kartę twierdząc, że wszystko jest w porządku. Najlepiej byłoby gdyby na forum był ktoś, kto posiada tę kartę, niekoniecznie z tym samym chłodzeniem, i podzielił się ze mną swoimi temperaturami.

Edytowane przez Lukasz237
Link to post
Share on other sites

 

 

Radzę założyć klimatyzację w pokoju.

 

A ja dość mocno sugeruję, abyś nikomu więcej tutaj nie doradzał, bo większych bredni nie czytałem od dłuższego czasu.

Link to post
Share on other sites

Używani komputera w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, podczas temperatur sięgających ok 30 stopni w pokoju jest dla mnie abstrakcją.

Radzę założyć klimatyzację w pokoju. Wysyłanie karty do serwisu nic nie da, ponieważ karta jest sprawna. Dodatkowo poinformowani producenta, że używasz karty w tak ekstremalnej temperaturze, może zakończyć się utratą gwarancji. 

 

/ skutki upału / worm

Niech ktoś tego gościa zbanuje zanim narobi szkody.

Link to post
Share on other sites

Może 80C° to nie tragedia, lecz przed kupnem przeglądałem wiele testów i recenzji w internecie. W każdym z tych testów, karta miała około 65C° pod obciążeniem i była chwalona za cichą pracę. Tymczasem po kupnie tej karty zderzyłem się z brutalną rzeczywistością w postaci 80C° i bardzo głośnej pracy. Testy wskazują także, około 35C° w spoczynku, tymczasem moja karta w spoczynku trzyma stałe 50C°. Może, w procesie produkcji została źle nałożona pasta termoprzewodząca, lub jest inna usterka układu chłodzenia. Ale też nie chcę wysyłać jej na naprawę gwarancyjną, nie mając pewności, że to jest usterka, bo nie chcę aby mi odesłali kartę twierdząc, że wszystko jest w porządku. Najlepiej byłoby gdyby na forum był ktoś, kto posiada tę kartę, niekoniecznie z tym samym chłodzeniem, i podzielił się ze mną swoimi temperaturami.

Testy testami.

Jeżeli uzywasz 2 ekranów np monitor i TV podłączony do karty, to taktowanie pamięci będzie mieć wartość maksymalna np 300/1500. Z pojedynczym monitorem powinno być np 300/150 w pulpicie. Oczywiście temperatury 35st są wtedy łatwiejsze do uzyskania.

Link to post
Share on other sites

Używani komputera w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, podczas temperatur sięgających ok 30 stopni w pokoju jest dla mnie abstrakcją.

Radzę założyć klimatyzację w pokoju. Wysyłanie karty do serwisu nic nie da, ponieważ karta jest sprawna. Dodatkowo poinformowani producenta, że używasz karty w tak ekstremalnej temperaturze, może zakończyć się utratą gwarancji. 

 

/ skutki upału / worm

 Upał działa, niektórym resztki neuronów przepaliło, głupi dzieciak mądrości swoje wypisuje

Link to post
Share on other sites

Testy testami.

Jeżeli uzywasz 2 ekranów np monitor i TV podłączony do karty, to taktowanie pamięci będzie mieć wartość maksymalna np 300/1500. Z pojedynczym monitorem powinno być np 300/150 w pulpicie. Oczywiście temperatury 35st są wtedy łatwiejsze do uzyskania.

Używam jednego monitora i na pulpicie przy taktowaniu 300/150 temperatury nie spadają poniżej 50C°.

http://zapodaj.net/images/4897e166be998.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...