Skocz do zawartości

BSoD 0x00000109 / 0x0000003A / 0x00000050


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DeathArmy,

Recommended Posts

Witam, od kupienia komputera męczę się z blue screenami. Pierwsze wystąpiły około miesiącu od pierwszego uruchomienia. Od tego czasu minęły już prawie dwa lata. Pisałem na różnych forach komputerowych, niestety nie pomogło. Komputer był oddawany do naprawy u osoby, u której składałem jednostkę. Niestety on też nie pomógł, komputer był tam 6-8 razy, za każdym razem został oddany jako "sprawny, bez wykrycia błędu" przetestowany programami diagnostycznymi, z przeinstalowanym sterownikami, postawionym systemem na nowo. BSoDy wyskakiwały nawet w tym samym dniu co odebrałem komputer. W ciągu ostatnich 4-rech miesięcy naliczyłem około 30 BSoDów, nie wiem czy jest to dużo, czy też nie, ale stają się one uporczywe zważywszy na nieoczekiwane zamknięcie systemu. Sam próbowałem również dowiedzieć się co "nie gra" w moim pececie. Sprawdzałem napięcia w zasilaczu, pamięć RAM programem MemTest86+, dysk twardy programem HDTune/Crystal Disc Info, procesor programem OCCT, kartę graficzną future benchmarkiem, temperatury też są w porządku.

Specyfikacja komputera:

 

 

Intel i5-3350P @3,1GHz
Asus GeForce GTX 660 Ti
GoodRam 2x4GB 1333 MHz CL9
WD Blue 1TB 64MB Cache
Asus P8H77-V_LE
SilentiumPC Deus G1 500W

System Windows 7 Pro 64b

 

 

 

 

Kiedy wyskakują BSoDy?

Różnie, ale najczęściej udaje mi się je zaobserwować, gdy:
- minimalizuje aplikacje z fullscreen ALT+TAB
- przełączam karty w przeglądarce
- uruchamiam przeglądarkę
- w trakcie gry

 

Zdarza się również, że komputer po troszkę dłuższym działaniu (np. 8h) potrafi zawiesić się podczas wyłączania na etapie "trwa wylogowywanie".

 

Zdarzyło się również, że nie mogłem uruchomić komputera przez 2 godziny, gdyż wyskakiwał błąd o źle skonfigurowanych ustawieniach w BIOS/UEFI. Po 2 godzinach błąd zniknął a BIOS/UEFI nie było nic zmieniane.

 

Próbowałem rozszyfrować minidumpy, w większości wyskakuje ten sam "winowajca" Win 7 driver fault.

 

 

Minidump (33 piliki w .zip -wszystkie pliki z 4-rech miesięcy)

 

 

Jest ktoś w stanie pomóc mi? Gwarancja na niektóre komponenty kończy się za 12 dni. Jeżeli winny byłby podzespół to mam jeszcze jakąś szansę na jego wymianę na gwarancji.

 

P.S. Dzisiaj komputer uruchomiłem z funkcją Driver Verifier, być może ona coś wskaże. Jeżeli ktoś byłby chętny pomóc odpowiem na wszystkie pytania. Będę odwiedzał temat, więc myślę, że odpowiadał będę równie szybko. Z góry dziękuje.

 

Edit:

P.S.2 Zapomniałem dodać, że po zainstalowaniu na tym komputerze Windows 8.1 działał on tylko przez 40 min, po czym wyskoczył słynny już "BSoD" i system nie był w stanie się podnieść. Dodatkowo przy instalacjach systemu potrafią również wyskoczyć BSoDy przez co trzeba je wykonywać ponownie do skutku.

Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

Póki masz możliwość oddaj płytę główną na gwarancji.Sprawdzenie jej nie będzie cię nic kosztowało.Oczywiście nie musi to być ona przyczyną ale spróbować można....

Bios aktualizowany?

Były próby na innym Ramie?

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Póki masz możliwość oddaj płytę główną na gwarancji.Sprawdzenie jej nie będzie cię nic kosztowało.Oczywiście nie musi to być ona przyczyną ale spróbować można....

Bios aktualizowany?

Były próby na innym Ramie?

BIOS był aktualizowany obecnie nie ma nowszej wersji. Na innym RAMie z mojej strony nie było próby, ale pojedynczo na kościach owszem. BSoD nie wystąpił, ale nie jest to jednoznaczne z uszkodzonym modułem pamięci operacyjnej gdyż w nieskończoność też nie mogę siedzieć na 4GB RAMu zwłaszcza w programach do grafiki czy też samych grach. 

 

1. inny zasilacz

2. inne ramy

3. inna grafika

4. Płyta na gwarancje.

 

Przy czym jeżeli blescreen występuje w czasie instalacji systemu to stawiam na pamięci lub zasilacz

1/2/3 nie możliwe, nie mam od kogo pożyczyć innych komponentów, kolegów których mam korzystają z "zabytków".

 

Co do zasilacza podaje właściwe wartości oraz był obciążany przez specjalny tester (nie pamiętam nazwy) nie wystąpił żaden błąd.

 

 

 

I ogólnie do obydwu panów, dziękuje za odpowiedź. Dodam jeszcze, że RAM był testowany na obydwóch kościach jednocześnie jak i na pojedynczych. W trzech przypadkach po 5 cyklach brak błędów.

 

Edit:

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie (albo czy to jest normalne przy blue screenie), ale zawsze moment przed blue screenem obraz się zacina, słychać też odtwarzany dźwięk, który ciężko określić (odtwarzany non stop fragment dźwięku?) dźwięk odtwarzany jest do momentu wciśnięcia przycisku restart.

 

O.. Komputer też był testowany z wyłączoną zintegrowaną kartą sieciową (zamiast niej włożona inna w PCI), problem z bsodami również występował. 

 

Płyta też ma funkcje "MemOk!", ona również nie wykazuje błędów z RAMem.

Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

 

 

1/2/3 nie możliwe

W takim razie spróbuj na początek sprawdzić, czy komputer zachowuje się tak samo np. z jedną kością pamięci.

Ewentualnie potem wsadź drugą lub zamień miejscami.

Systemy które są instalowane to oryginały?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie spróbuj na początek sprawdzić, czy komputer zachowuje się tak samo np. z jedną kością pamięci.

Ewentualnie potem wsadź drugą lub zamień miejscami.

Systemy które są instalowane to oryginały?

Windows 7 to Oryginał, 8.1 był testowany z oryginalnego obrazu ISO bez klucza. 

 

Tak jak napisałem wyżej (pewnie nie zauważyłeś bo edytowałem post) komputer chodził na jednej kości, później na drugiej. Częstotliwość tych blue screenów jest tak zmienna, że ciężko stwierdzić nawet po tygodniu użytkowania komputera czy problem został naprawiony czy też ukrywa się gdzieś dalej.

 

 

Ehh tak to jest jak się pisze temat to się nie przypomni a może mieć też znaczenie.. Windows był wcześniej postawiony w trybie IDE, po odkryciu tego faktu przeinstalowany został w trybie AHCI, jak już wspomniałem nie pomogło.

 

 

Edit:

Zajrzałem z ciekawości z dziennik zdarzeń systemowy i tuż przed bluscreenami wyskakuje podobne ostrzeżenie:

 
Szczegóły:

Nie można uzyskać dostępu do źródła zawartości <csc://{S-1-5-21-2896966608-3963970934-3967075869-1000}/>.
 
Kontekst: aplikacja , wykaz SystemIndex
Ten adres URL był już przetwarzany podczas tej aktualizacji. Pojawienie się tego komunikatu podczas przetwarzania alertów oznacza, że alerty są nadmiarowe albo że zamiast polecenia dodawania należało użyć polecenia modyfikacji. (HRESULT : 0x80040d0d) (0x80040d0d)

Lub coś w stylu "upłynął czas oczekiwania..."
Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

@up

nie, zaraz mogę się tym zająć.. o ile da się to zrobić z pendrive

 

edit: mógłby być program MHDD? I powiedz co mam sprawdzić bo trochę opcji tam jest. Odczytać smart? Przetestować wydajność dysku?

 

 

Edit2 (ważne):

 

Bluescreeny występują również gdy komputer przejdzie w stan "wygaszacz ekranu" po ruszeniu myszką wyskakuje od razu bsod. 

 

Czy możliwa jest któraś z tych opcji problemów (podobny opis problemu na innych forach, które czytałem)

1) Uszkodzony rdzeń procesora - wyszedłby raczej na OCCT?
2) Uszkodzony kontroler dysku - można to jakoś sprawdzić w domu?
 

Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

Możesz faktycznie,wyjąć procesor i dokładnie (lupa) sprawdzić piny....

 

Wyjęcie procka = wymiana pasty, poza tym nie posiadam lupy i wątpię, żebym znalazł cokolwiek. Doczytałem, że uszkodzenie rdzenia mogłoby spowodować (np) wyróżniający się temperaturą rdzeń, a tego nie było podczas testów w OCCT.

 

Próbować z tym dyskiem? Chciałem to zrobić, ale nie ruszył MHDD z pendrive kilkukrotnie.

 

Dodatkowo przeskanowany system malwarebytes anti-malware, nie znalazł nic ciekawego.

Dodatkowo również użyłem narzędzia od WD do testu dysku, Quick Scan, S.M.A.R.T przeszedł bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Antywirus to AVG (wcześniej też kasperski, eset, norton). Zmieniłem ze względu, że odczuwałem na nim mniej bluescreenów. 

 

W linku, który podałeś zawarte było, że AVG był problemem. Miałem też antywirusa Microsoft Security Essentials na nim również występował problem z blue screenami. Ubiegnę też inne pytanie, każdy testowany antywirus był testowany jako jedyny zainstalowany antywirus na komputerze.

 

 

P.S. z MHDD może być ciężko nie czyta mi go z pendrive.

 

 

Edit:

 

Poza tym antywirus nie wywołałby bluescreena w trakcie instalacji systemu operacyjnego, czyż nie?

Użyłem SlimDrivers do aktualizacji sterowników, zrestartowałem verifier.exe zobaczymy jak pójdzie.

Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

 

 

Zajrzałem z ciekawości z dziennik zdarzeń systemowy i tuż przed bluscreenami wyskakuje podobne ostrzeżenie:
Otwórz panel sterowania następnie opcje indeksowania/ zaawansowane/ odbuduj, może pomóc.

 

obraz się zacina, słychać też odtwarzany dźwięk
Ten objaw wskazuje na sterownik karty graficznej, zresztą masz  kilka bluescreenów związanych z tym sterownikiem. Kilka związanych z jądrem systemu, ale to chyba produkt uboczny innych problemów.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Otwórz panel sterowania następnie opcje indeksowania/ zaawansowane/ odbuduj, może pomóc.

 

Ten objaw wskazuje na sterownik karty graficznej, zresztą masz  kilka bluescreenów związanych z tym sterownikiem. Kilka związanych z jądrem systemu, ale to chyba produkt uboczny innych problemów.

 

O karcie przeczytałem, żeby obniżyć jej taktowanie i dodać parę volt napięcia :3 Jak może przeczytałeś jadę teraz na verifier.exe jak walnie bluescreen to jakiś raporcik powinno mi podrzucić?

 

Odnośnie odbudowy indeksowania robi się w tle. Dzięki

Link to post
Share on other sites

 

 

to jakiś raporcik powinno mi podrzucić
Niekoniecznie, miałem podobny problem, ale tylko z zamrażaniem systemu. Gryzł się sterownik GTX 550 Ti, Windows 7 64 bity z wtyczką flash Adobe w Firefoksie. pomogło wyczyszczenie sterowników Nvidi  Driver Sveeperem i zainstalowanie sterowników ze strony Asusa. Co dziwne w drugim systemie 32 bitowym nie było żadnych problemów.
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie, miałem podobny problem, ale tylko z zamrażaniem systemu. Gryzł się sterownik GTX 550 Ti, Windows 7 64 bity z wtyczką flash Adobe w Firefoksie. pomogło wyczyszczenie sterowników Nvidi  Driver Sveeperem i zainstalowanie sterowników ze strony Asusa. Co dziwne w drugim systemie 32 bitowym nie było żadnych problemów.

Jak udało Ci się dojść do tego, że gryzie się sterownik Nvidii z wtyczką do Firefoxa? :o

 

 

Edit:

 

Może przesiąść się na szybko na Windows 10? Skoro 8.1 się wysypał prawie od razu to przetestować można dziesiątkę. 

Edytowane przez DeathArmy
Link to post
Share on other sites

System najczęściej dostawał freeza przy przeglądaniu internetu, ale również przy pulpicie kursor zmieniał kształty i kolory. Odnośnie Windows 10 to jak na razie część użytkowników ma problemy. Czy do uruchomienia MHDD przestawiłeś w biosie kontroler dysków na IDE? Na ustawieniu w AHCI MHDD będzie zgłaszał błąd uruchomienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

System najczęściej dostawał freeza przy przeglądaniu internetu, ale również przy pulpicie kursor zmieniał kształty i kolory. Odnośnie Windows 10 to jak na razie część użytkowników ma problemy. Czy do uruchomienia MHDD przestawiłeś w biosie kontroler dysków na IDE? Na ustawieniu w AHCI MHDD będzie zgłaszał błąd uruchomienia.

Problem był taki, że po próbie zbootowania z pendrive po prostu ruszał Win 7, nie chciał się zbootować wgl MHDD, ale nie przestawiłem nic w BIOS. Dzisiaj rano spróbuję jeszcze raz z tym wszystkim

Nie mogłem już edytować postu, więc przepraszam, ale napiszę post pod postem. MHDD przeszedł w nocy bez problemów

 

3ms< reszta

5ms< około 1000

50ms<12

150ms<0

500ms<0

 

oraz miejsca na błędy puste

 

Czyli mam rozumieć, że to nie dysk? Trzeba przyjrzeć się czemuś innemu, np. karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz możliwości podmiany podzespołów, daj to do serwisu w okolicy. Zapłacisz 50zł i będziesz miał gotową odpowiedź.

W dalszym ciągu zaczął bym od zasilacza.

Ten komputer był już sprawdzany przez serwis i nie stwierdzono żadnych usterek. Ogłosili, żebym kombinował na własną rękę. 

Na ich testach nigdy nie wyskoczył blue screen.

 

P.S. Płaciłem za każdą tam wizytę 30-50zł a komputer jak rzucał bsodami tak rzuca. Serwisu zmienić nie mogę do końca wakacji, ponieważ gwarancja :3

Link to post
Share on other sites

Jeszcze tu można dopatrywać się problemów. Przyczyna, to coś nie tak z kontrolerem lub kanałami pamięci RAM. Winowajcą może być procesor lub płyta gł. Czy zmieniałeś lokację modułów ram w slotach?

O ile pamiętam to zmieniałem lokacje z czarnych slotów na te niebieskie, dla pewności mogę to zrobić również teraz.

 

Kartę graficzną obciążam obecnie renderowaniem, może coś coś.. Zaraz zamienię sloty.

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz przy slotach, nie wiem czy to robiłeś, to przetestuj Memtestem kość RAM w każdym slocie z osobna. Czy procesor był wyjmowany w okresie używania komputera? Na twoim miejscu zastosowałbym się do porady

 

Możesz faktycznie,wyjąć procesor i dokładnie (lupa) sprawdzić piny....
Czasami niewielki paproszek na pinach w sockecie może powodować takie problemy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Jak będziesz przy slotach, nie wiem czy to robiłeś, to przetestuj Memtestem kość RAM w każdym slocie z osobna. Czy procesor był wyjmowany w okresie używania komputera? Na twoim miejscu zastosowałbym się do porady

 

Czasami niewielki paproszek na pinach w sockecie może powodować takie problemy.

 

Ile cykli MemTestu puścić na każdy slot? po 1 starczy, bo troszkę czasu nie mam, żeby po 5 na każdym slocie robić :(

 

Procesor był wyjmowany, żeby pastę wymienić około 2 miesięcy temu, wcześniej nie, więc przyczyny nie są od momentu wyjęcia procesora, występowały długo przed

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...