Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, otóż mam taki mały dziwny problem :) Po instalacji na czysto systemu Windows 10 pojawił się dziwny problem z OC. Za każdym razem, gdy uruchomię komputer po dłuższej przerwie nieużywania (np. rano po nocy) to po nieokreślonym czasie następuje restart systemu po czym wita mnie komunikat z biosu, że "poprzednie wartości OC uległy awarii i wszystko przywrócono do stanu fabrycznego". Najdziwniejsze jest to, że przywrócę mu z zapisanego profilu moje wartości OC, uruchomię ponownie komputer i chodzi bez zawieszenia cały czas aż do jego wyłączenia i dłuższej przerwie.

 

Mój system to:

Płyta MSI Z87-G43

Procesor i5 4670K @4,2

Karta graficzna GTX 770

Ram Kingstone 8GB Gray

 

Na Windows 7 przy tych samych ustawieniach OC nie było żadnego problemu testowane przez Prime i inne programy do katowania proca. Temperatury również w normie.

Jak ktoś ma jakieś pomysły co to może być bardzo proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem, ale u mnie pojawił się on już na W 8.1, do tej pory nie udało mi się go rozwiązać. Aktualizowałem bios płyty głównej, przywracałem ustawienia fabryczne i nic. Zeby komputer się nie restartował po odpalanie wystarczy przy pierwszym uruchomieniu wejść do biosu (nic nie zmieniać), zapisać i wyjść, dziwne ale wtedy już ten problem nie występuje.

Link to post
Share on other sites

No strasznie dziwna z tym sytuacja. Dzięki za podpowiedź, żeby jak się komp uruchamia to wejść do biosu i nic nie zmieniając zapisać i uruchomić ponownie - potwierdzam, że pomaga. Ciężko znaleźć taki problem na innych forach również zagranicznych a nie wierzę, że tylko my tak mamy ;) Musi być jakieś logiczne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...