Skocz do zawartości

Czy takie odczyty dysku są poprawne? (ST1500DM003-1CH16G ATA Device)


Recommended Posts

Witam, od kilku dni mam problem z dyskiem ponieważ często czas aktywności pokazuje 100%
 
http://iv.pl/images/03049970104256264892.png

 

Tu było to za symulowane, żeby pokazać o co chodzi. W rzeczywistości jak dysk osiąga 99% lub 100% aktywności to trwa to dłuższy okres (~5 minut) 

 

 

Tutaj jest ss z HD Tune

http://iv.pl/images/88536664244160643238.png

 

Na moje oko nie są to dobre wyniki.

 

Dodam, że jest to na windows 10

 

Link to post
Share on other sites

Ty się nie martw "przekraczaniem" bo prawdopodobnie dobija do 100% , a nie przekracza,
Ty leć do sklepu i kupuj wentylator i stawiaj do przed dyskiem bo masz 42 stopnie na nim 


Co do samej przyczyny, pewnie się jakiś proces uruchamia, wróżką nie jestem, nie wiem co ty tam masz porobione.

Albo defragmentacja, albo antywirus, albo jakiś ONEdrive, albo cokolwiek, przyczyn może być mnóstwo, każdy z programów zainstalowanych w systemie może to powodować  


Jak i sam system

PS. idealnie jak temperatura nie przekracza 30° 
do 37° podczas pracy jest akceptowalne
ale wszystko powyżej już nie, bo wpływa negatywnie na pracę i żywotność dysku 


Co do samego SMART-a to jedynie niezerowy atrybut BD odstaje od normy, lecz jest to jednostkowy błąd ( nie jest to też parametr krytyczny ), prawdopodobnie spowodowany temperaturą, więc nie ma się o co martwić 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o jakie przekraczanie ci chodzi.

 

No, z tym wentylatorkiem to masz rację. Jutro coś wykminię.

 

A z tym czasem aktywności to o co tak dokładnie chodzi. Bo niższy wykres rozumiem. Tam jest pokazane jaką prędkość osiąga dysk w danym momencie. A czas aktywności? Co to jest?

 

Defragmentacja była robiona. Przed dokonaniem jej, wskazywało do dysku 16%, a na partycji D 4%.

 

System? Jest świeży przecież.

 

Martwi mnie troszkę atrybut 01.. Ale nie znam się na tym jeszcze za dobrze.

Link to post
Share on other sites

sebki1 dobrze mówi, 01 i 07 można ignorować w dyskach seagate bo nic nie mówią 

Co do znalezienia przyczyny, to gdy dysk będzie używany odpal menadżera zadań, przejdź w  zakładkę procesy, kliknij aby kolejność wyświetlania względem użycia mocy i zobacz co jest używane.   

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...