Skocz do zawartości

Nowy komputer nie wykrywa karty graficznej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez logan0125,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dzisiaj przyszedł do mnie mój nowy komputer.

Wszystko podłączyłem jak trzeba i działa.

Tylko że jest jeden problem.

Monitor reaguje tylko wtedy, gdy podłączę go pod płytę główną, ale jak pod kartę to nie.

Nie wykrywa go też w systemie i każda próba zainstalowania sterowników kończy się niepowodzeniem, gdyż nie wykrywa karty.

Specyfikacje:

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5", 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Napęd: Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTU BA (SH-224DB/BEBE)

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H)

Procesor: Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA 1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (NE5X770S1042J)

Zasilacz: Cooler Master B500 ver. 2, 500W (RS500-ACABB1-EU)

Pamięć: GoodRam DDR3 PLAY PC1600, 8GB 2x4GB, CL9, Niebieski (GYB1600D364L9S/8GDC)

Dodam że mój monitor ma wejście VGA.

Pozdrawiam. 

Edytowane przez f1ghteR
Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem zintegrowaną kartę graficzną, wyłączyłem komputer i nadal karta nie działała, teraz jak włączam to w ogóle nie widać obrazu, komputer się włącza i nawet słychać dźwięk włączania systemu, ale nic na monitorze nie widać.


Czyli wychodzi, że GTX jest źle podpięty, tak?

A może jakiś kabel brakuje? 

http://www27.zippyshare.com/v/aqaUO5hv/file.html(zdjęcie tyłu)

Link to post
Share on other sites

skoro wyłączyłeś w biosie kartę zintegrowaną, to dlaczego wciąż masz podpięty do niej monitor? podepnij monitor pod tego gtxa. Tylko widzę że masz monitor podłączony przez złącze D-SUB(VGA), twój GTX chyba nie posiada takiego złącza, posiada tylko złącze DVI, więc będziesz potrzebował przejściówkę z D-SUB na DVI, chyba że masz w monitorze złącze HDMI to wtedy podłączysz się kablem HDMI do karty graficznej bez żadnych przejściówek

 

edit. aha zapomniałem jeśli przez przejściówkę będziesz podłączać to potrzebujesz przejściówkę D-SUB na DVI-I (DVI-I obsługuje zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy) poszukaj w pudełku z kartą graficzną czasem przejściówki są dodawane do pudełek.

Edytowane przez logan0125
Link to post
Share on other sites

Ale GTX był podłączony pod kartę i nie działał, zdjęcie robione przed zmianą.

Niedługo przyjedzie nowy monitor, z wejściem DVI, także spróbuję.

I był podpinany z przejściówką.


@update

Nawet z przejściówką co miałem w pudełkach z tego zestawu nie działa jak podpinam pod kartę.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jeśli się połapią to pewnie nie uznają gwarancji, nie wiem szczerze mówiąc bo zawsze sam sobie składałem komputer, nie kupowałem gotowych zestawów, czy nie korzystałem z usługi składania. Może da się tak delikatnie oderwać tak żeby nie uszkodzić tych naklejek, ściągnąć pokrywę(tylko lewą pokrywę wystarczy jak patrzysz od frontu jednostki), sprawdzić co i jak, zamknąć i podkleić plomby?

 

ps. jeśli się zdecydujesz to zrób przy okazji reset BIOSu wyjmując bateryjkę na 5-10 min, pewnie będziesz musiał znowu wyłączać integre. Wydaje mi się że powinno automatycznie wykrywać do której karty jest podpięty monitor, ale jeśli tak nie jest i reset BIOSu nie pomoże to wtedy trzeba ręcznie wyłączyć. Możesz tez sprawdzić czy karta jest dobrze włożona tzn. czy siedzi pewnie w gnieździe i ten zatrzask przy złączu pci-e jest domknięty gdy karta jest włożona, no i zasilanie sprawdź.

 

Jeśli się boisz ingerować we "wnętrzności" twojego komputera to zostaje ci gwarancja.

Edytowane przez logan0125
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy mogę przywrócić jakoś tą integrę bez mieszania w środku kompa?


Ok, temat do zamknięcia, delikatnie odkleiliśmy plomby i dostaliśmy się do środka.

Okazało się, że karta źle siedziała, poprawiliśmy i działa, więc problem rozwiązany.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...