Skocz do zawartości

Windows 10 - error: disk locked


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z komunikatem przy próbie aktualizacji na Windowsa 10.

 

Zacznę od tego, że zdecydowałem się na pobranie Media Creation Tool, następnie pobrałem obraz ISO, żeby mieć do pełnego formata już po zaktualizowaniu systemu. W końcu użyłem opcji "upgrade" korzystając z wspomnianego programiku. Wszystko przebiegało pomyślnie, aż do momentu jak pojawił się wygląd "kafelkowy" i miałem dokonać restartu. Tak też zrobiłem i pojawił się komunikat:
http://thewindowsclub.thewindowsclubco.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/08/The-drive-where-Windows-is-installed-is-locked.jpg

Mogłem wtedy tylko wyłączyć komputer. Po ponownym uruchomieniu zaczął ładować się stary windows 7 i wyskoczył komunikat z błędem:
http://en.community.dell.com/cfs-file/__key/communityserver-discussions-components-files/4997/Capture1.JPG

 

 

Tak więc w czym jest problem? 

Dodam, że chodzi tu o laptop Lenovo y580 z dwoma dyskami: HDD i SSD. Na SSD jest Windows 7 i tam też chcę dziesiątkę.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Napisał Ci, że napęd, na którym zainstalowany jest Windows został zablokowany - być może jakimś hasłem. Wejdź do BIOS/Firmware podczas uruchamiania komputera i jeśli jest taka możliwość usuń hasło blokujące napęd/dysk.

 

Ale ty pierdoły wypisujesz :facepalm:

 

Problem nie jest nowy. Tu na przykładzie 8.1

 

Dodatkowa literatura:

klik

klik


 

 

W końcu użyłem opcji "upgrade" korzystając z wspomnianego programiku

 

W tym przypadku czasem może (nie musi :!: ) pomóc:

1. przed rozpoczęciem upgrade oczyścić dysk wraz z czyszczeniem plików systemowych

2. przejechanie rejestru jakimś softem do czyszczenia

 

Raczej pomoże:

1. Postawienie Win10 na nowo - nie upgrade.

Link to post
Share on other sites

@korbacz

 

Dzięki, oczytałem się wiele tematów na ten temat na przykładzie właśnie głównie Windowsa 8.1. Właśnie walczę z jednym z nich, Windows kończy się pobierać, zobaczę co z tego wyjdzie. Pliki przed pobieraniem czyściłem, ale o rejestrze nie pomyślałem.

 

 

 

Raczej pomoże: 1. Postawienie Win10 na nowo - nie upgrade.

Tego właśnie chcę uniknąć, bo przecież jest tak, że najpierw wymagana jest aktualizacja systemu, a dopiero potem można zrobić pełnoprawnego formata. Wszystko po to, żeby system załapał keya z poprzedniego Windowsa. Tym bardziej, że moja naklejka jest w fatalnym stanie i nie jestem w stanie odczytać całego. Sprawdzałem programem do pobrania keya z systemu, a ten się różni od tego na naklejce. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tego właśnie chcę uniknąć, bo przecież jest tak, że najpierw wymagana jest aktualizacja systemu, a dopiero potem można zrobić pełnoprawnego formata.

 

Niestety, do tego taki upgrate jest bardzo wygodny, bo zachowają się praktycznie wszystkie ustawienia i nie trzeba później tracić kiku wieczorów na wgrywanie i konfigurowania całości (i tak trochę trzeba, aby W10 zrobić bardziej przyjazny - ale nie musowo, co kto lubi).

 

Przyszło mi do głowy, że taki błąd może powodować kontroler sata/ahci/raid.

Zadbaj o odpowiedni sterownik do kontrolera (nie musi być wcale najnowszy, ważne, aby był odpowiedni - tak jest np u intela z rapid storage - wiem, bo mam).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...