Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kumpel zabiera się za złożenie kompa za 4200 zł i wysłał mi swoją propozycję. Nieco ja zmodyfikowałem (dołożyłem SSD i zmieniłem grafę z EVGA na Gigabyta) i mam pytanie czy to dobry konfig do 4200 zł (no 4500 maks)

 

Zakup najpewniej w Xkomie, albo Morele (zależy gdzie taniej).

Komp raczej nie będzie podkręcany.

Monitor obecnie stara 19, ale na gwiazdkę zmieni na 24 cale Full HD, model jeszcze nie wiadomy.

 

Propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/VNoLtq/

 

Z chęcią wysłucham waszych opinii i sugestii. 

Link to post
Share on other sites

nie wygląda to najlepiej.

 

zastosuj sie do wzoru.

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś do czego to ma służyć, ale zapewne do gier, więc ten dysk 250GB zmień na 1GB przynajmniej. Co do procesora, to zamiast i7 lepiej wziąć topowe Core i5-4690K, z którego po dołożeniu chłodzenia można sporo więcej wykrzesać. Z SSD lepiej byłoby zainwestować w coś bardziej polecanego jak ten PLEXTOR. Reszta raczej ujdzie.

Link to post
Share on other sites

Nie polecaj mu tego dysku, mnóstwo reklamacji, sam miałem dokładnie ten model, oczywiście wadliwy.


bardzo wydajny zestaw pod oc jakby sie kiedys odwidziało, który bedzie o niebo lepszy niz w/w

 

http://www.morele.net/inventory/info/T0Zzjo/

 

proponuje szukać tej kompozycji w innym sklepie, morele narzuca ostatnimi czasy ogromne marże.

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

Prosta sprawa. Albo inwestujesz w opłacalny zestaw za 4500 wliczając w to dopłatę do możliwości OC CPU, albo bierzesz zestaw z procesorem stock + nowe szkiełko. Dociąganie budżetu na siłę nie ma raczej sensu.


Twoja propozycja jest wręcz tragiczna.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

Liteon iHAS122 SATA (black

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda   

Zalman R1 black USB3.0 (b/z

Corsair VS 450W 80+ 120mm   

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical   

MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) + MGSV   

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP

 

4313 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw bez możliwości OC CPU. Sam i5 4460 jest obecnie bardzo opłacalny. Dopłata do i7 w zestawie do gier raczej nie ma sensu. Jeżeli już, to i5 4690K pod OC. Do tego SSD 250 GB oraz 1 TB na dane. Lepiej wykonana obudowa wraz z fabrycznym wygłuszeniem. Co najważniejsze, Na start można spokojnie wrzucić nowy ekran 

 

Dociągając budżet do końca można pobawić się w kosmetykę. Kultura pracy czy też wygląd.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś do czego to ma służyć, ale zapewne do gier, więc ten dysk 250GB zmień na 1GB przynajmniej. Co do procesora, to zamiast i7 lepiej wziąć topowe Core i5-4690K, z którego po dołożeniu chłodzenia można sporo więcej wykrzesać. Z SSD lepiej byłoby zainwestować w coś bardziej polecanego jak ten PLEXTOR. Reszta raczej ujdzie.

Przez pomyłkę dodałem do koszyka nie ten dysk. Oczywiście chodziło o wd Blue 1TB. 

Proc, mówiłem mu to samo, ale na razie bez efektu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/T0Zzjo/

 

proponuje szukać tej kompozycji w innym sklepie, morele narzuca ostatnimi czasy ogromne marże.

Zauważyłem, że morele przegina z cenami, dlatego najpewniej kumpel kupi w xkomie. Co zaś się tyczy propozycji, to nie wiem czy nie korzystniej byłoby dać zasilacz thermaltake 530W modularny. mam go w swoim konfigu (i5 4670K, 8gb ramu, MSI G55 i gtx 760 msi) i sprawdza się świetnie. No i przy tym jest nieco tańszy.

 

 

250 ssd nie jest wcale konieczne. 120 wystarcza, choć rozważę większy. Dyski segate słyszałem, że są awaryjne w porównaniu do WD, więc tu jednak zostanę przy WD blue, albo green. Proc i płyta, to lepiej trochę dołożyć i dać 4690K i tamta gigabyte. Na przyszłość podkręcanie może się przydać.

 

 

A komp ma być głównie do gier i ewentualnie sony vegasa. I jeszcze pytanie, czy nie lepiej wziąć kartę ze stajni czerwonych?

Edytowane przez wilk669
Link to post
Share on other sites

 

 

250 ssd nie jest wcale konieczne. 120 wystarcza, choć rozważę większy.

 

SSD na sam system i soft to wg mnie strata pieniędzy.

 

 

 

Dyski segate słyszałem, że są awaryjne w porównaniu do WD, więc tu jednak zostanę przy WD blue, albo green.

 

Nie ma na to żadnego twardego dowodu. Seria ST1000DM003 jest udana i szybsza od WD. Daruj sobie na pewno serię Green od WD 

 

 

 

Proc i płyta, to lepiej trochę dołożyć i dać 4690K i tamta gigabyte. Na przyszłość podkręcanie może się przydać.

 

No to tutaj musisz się już sam zdecydować. Taniej pod OC możesz brać takie połączenie Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX + Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

 

 

 

A komp ma być głównie do gier i ewentualnie sony vegasa. I jeszcze pytanie, czy nie lepiej wziąć kartę ze stajni czerwonych?

 

GTX 970 do gier jest tutaj lepszym wyborem na tle AMD. Z drugiej strony pod Vegasa lepiej wypada wsparcie właśnie od czerwonych 

Link to post
Share on other sites

 

 

GTX 970 do gier jest tutaj lepszym wyborem na tle AMD. Z drugiej strony pod Vegasa lepiej wypada wsparcie właśnie od czerwonych 

Akurat kumpel odpowiedział, że Nvidia ponad wszystko. Zatem ta kwestia rozwiązana. Pozostaje wiec pytanie, czy płyta na Z87 czy Z97 (są jakieś odczuwalne różnice?) 

Link to post
Share on other sites

Zmiana będzie raczej z nowym kompem, wiec spoko. Zostanie wiec pewnie i5 4690K, mobo może od MSI , albo Gigabyte, do tego SSD 250, choć nie zgodzę się, że SSD na sam system i soft jest bez sensu, HDD od segaty albo WD (osobiście mam złe wspomnienia z segaty, moi znajomi również, ale może się coś zmieniło), Zasilacz thermaltake 530 modularny, zostaje jeszcze buda, ale tu pewnie Zalman Z3, (albo aerocool, który się znajomemu podobał), 8 gb ramu od cruciala i GTX 970, tylko, który konkretnie polecacie.

Edytowane przez wilk669
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...