Skocz do zawartości

Słaba wydajność komputera, jaka jest przyczyna?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rapzes,

Recommended Posts

Witam, mam komputer zakupiony w Komputroniku (wiem że źle zrobiłem, było to 2 lata temu). Do pewnego czasu wszystko w miarę dobrze chodziło, jednak teraz mimo spełniania wymagań rekomendowanych gier te nie chcą utrzymać 30 fps na low. Zrobiłem nawet format bo myślałem że to wirusy (mam antywirusa).
Z czym może być problem? Z góry dzięki za pomoc.

-Model i moc zasilacza: Zasilacz: Akyga 420W AK B1-420


-Reszta specyfikacji komputera:
Karta graficzna: Nvidia Geforce Gtx 550 Ti
Ram: 6gb Kingston
Procesor: AMD Phenom II x4 840 3.20GHz
Płyta główna: FOXCONN A76GMV

Link to post
Share on other sites

karta winna, wyjmij ja z komputera i przedmuchaj radiator sprężonym powietrzem ( jak nie msza, to możesz dmuchać :D


nie chce cie martwic, ale ja mam mocniejszego laptopa od twojej specyfikacji  :-> a kupiłem za 2.1 tys. ( i to nie był laptop gamingowy ) 


Ps. Jak chcesz grac, to otwórz drzwiczki obudowy ( jak już wyczyścisz kartę ), powinno być znacznie lepiej. 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

karta winna, wyjmij ja z komputera i przedmuchaj radiator sprężonym powietrzem ( jak nie msza, to możesz dmuchać :D

nie chce cie martwic, ale ja mam mocniejszego laptopa od twojej specyfikacji  :-> a kupiłem za 2.1 tys. ( i to nie był laptop gamingowy ) 

Ps. Jak chcesz grac, to otwórz drzwiczki obudowy ( jak już wyczyścisz kartę ), powinno być znacznie lepiej. 

Jestem pewien :P, komputer jest 2 letnim gotowcem za 1.6 tys. , Radiator przeczyszczony, martwi mnie tylko że "odbił" się na nim cooler :o (mam na myśli taką brązową plamę w kształcie wiatraczka), to normalne?

Karta łapie thortling przy tak wysokich temperaturach

Nie mogę niczym zbić tej temperatury, ściągnąłem nawet obudowę jak radził kolega. Jezu, czy ten komputer jest paranormalny?

Link to post
Share on other sites

Ta plama to prawdopodobnie drobniuteńki kurz, który po czasie przywarł do radiatora. Jeżeli temperatura nie spadła, to kup lepiej pastę i termopady, rozkręć wszystko i zmień. Żadna filozofia, jest pełno poradników jak to robić.

Pytanie banalne, ale czasami najciemniej pod latarnią, wentylator sprawny na GPU?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ta plama to prawdopodobnie drobniuteńki kurz, który po czasie przywarł do radiatora. Jeżeli temperatura nie spadła, to kup lepiej pastę i termopady, rozkręć wszystko i zmień. Żadna filozofia, jest pełno poradników jak to robić.

Pytanie banalne, ale czasami najciemniej pod latarnią, wentylator sprawny na GPU?

Sprawny, nawet podkręcony. Ok biorę się za wymianę pasty i zdrapanie tego syfu :D.

 

Edit: Okej :D, dzięki mistrze! Z poprzedniej pasty zostały same okruszki i to było przyczyną osłabienia wydajności kompa.

Edytowane przez Rapzes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...