Skocz do zawartości

instalacja W10 i nowa płyta główna


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stasimon,

Recommended Posts

Witam.

 

Siedzę obecnie na oryginalnym W7 i mogę zaktualizować go do 10'stki.

 

Jedyna rzecz jaka mnie przed tym powstrzymuje jest fakt że w tym miesiącu będę zmieniał całą podstawkę (procek, płyta, ramy).

Czy po upgrade sprzetu powinienem zainstalować W7 i potem go zaktualizować do 10 czy może istnieje możliwość zainstalowania gołej 10'tki?? Bo rozumiem że jak bym zaktualizował 10'tke teraz to po upgradzie bym ją stracił.

Link to post
Share on other sites

Jak masz teraz Windows 7 OEM to po update do Windows 10 będziesz mógł zrobić czysta instalacje z ISO Windows 10 i użyć klucza z Windows 7. Warunkiem czystej instalacji z ISO i aktywacji jej na kluczu z Windows 7 jest choć raz wykonanie update i jego aktywacji na nowym systemie Windows 10.

Od Windows 8 nie ma już OEM. Kupujesz system i robisz instalacje, możesz przenieść ten system na inny sprzęt pod warunkiem usunięcia systemu z poprzedniego komputera lub go sprzedać, warunkiem jest to że musisz być pierwszym właścicielem licencji.

Po aktywacji Windows 10 kluczem OEM Windows 7 będziesz mógł przenosić licencje Windows 10 czyli wymiana płyty nie będzie problemem.

 

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Najbezpieczniej sobie zainstalowac teraz i aktywować od razu.Potempo zmianie sprzętu możliwe że będziesz musiał aktywować jeszcze raz bo się zmieni konfiguracja sprzętowa na której był wcześniej aktywowany system. To już chyba telefonicznie bedzie trzeba zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja na twoim miejscu bum sie wstrzymal teraz z aktualizacja do czasu wymiany bebechow na nowe, zaraz wyjasnie dlaczego. Na aktualizacje do Win 10 masz caly rok, nie da sie przegapic. :)

 

Jak wyglada aktualizacja: posiadasz oryginalny system, podczas pierwszej aktualizacji na serwerach MS zapisywany jest ID twojego PC zapewne obliczany algorytmem na podstawie twojego sprzetu. Jesli masz legalna Win 7 po aktualizacji otrzymasz legalny Win 10. Jesli terraz chcialbys zainstalowac czysty Windows 10, sciagasz iso i instalujesz jak inne windowsy. Gdy wyskakuje monit o podanie klucza nie wpisujesz nic (dajesz pomin), podczas pierwszego polaczenia z netem system zostanie automatycznie aktywowany na podstawie nr ID sprzetu.

 

Jesli wymienisz bebechy w kompie (zwlaszcza plyte glowna) to podczas instalacji/aktywacji Win 10 ID nie bedzie zgodne z tym co znajduje sie na serwerach MS i system nie zostanie aktywowany. Pytanie jak zareaguje na to MS, moze aktywowac a moze nie bo licencja OEM jest przypisana do sprzetu.

 

Nic nie da tez proba wyciagniecia klucza z systemu programami typu keyfinder poniewaz kazdy windows 10 uzyskany droga aktualizacji ma ten sam klucz generic.

 

Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi ale tak wygladala u mnie instalacja czystego Win 10 Pro (po przejsciu z Win 7 OEM), nie podawalem klucza a system sie sam aktywowal podczas polaczenia z netem (nie wymagane jest konto MS!). Ja bym sie wstrzymal do czasu wymiany bebechow z aktualizacja.

 

Pzd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...