Skocz do zawartości

Podkręcanie i5 2500k za pomocą BLCK


Recommended Posts

Witam,

 

Mam mały problem z podkręceniem za pomocą BLCK. Za każdym razem gdy zmienię domyślne 100Mhz na inną wartość czy to 103, 103.5, 104, 104.5, 105, 105.5 zawsze wyrzuci blue screena podczas testów syntetycznych.

 

Dodam, że próbowałem już z każdym mnożnikiem na 45 do 50. Mój procesor robi stabilne 5000Mhz przy 1.42V lecz chciałbym zwiększyć jego OC za pomocą BLCK.

 

Edit:

Na codzień użytkuje procesor na 4.5Ghz przy 1.3V

Uważam, że mimio iż te procesory znoszą napięcia powyżej 1.4V wolę uzyskać 5.0Ghz za pomocą blck przy mnożniku 47 z napięciem 1.344~1.36

Niestety nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem sam, dlatego zwracam się do osób, które wiedzą w czym może tkwić problem.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

 

 

Uważam, że mimio iż te procesory znoszą napięcia powyżej 1.4V wolę uzyskać 5.0Ghz za pomocą blck przy mnożniku 47 z napięciem 1.344~1.36

 

Wątpię, że ustabilizujesz procesor na BCLK 106, aby przy mnożniku 47 mieć 5Ghz. Nie ma szans. 

Link to post
Share on other sites

BLCK zależy od masy urządzeń ( mostek ). Największa przeszkodą jest RAM.
Jak miałem ram od OCZ co szedł z 2133MHz i cl 7 to jak miałem zostawiony na standardowym 1600MKz cl 8 to BLCK szedł po 107.5 
Aktualnie po zmianie RAM-u, nawet 102 nie mogę uzyskać bo RAM błędy wywala 


Wiec jak bardzo chcesz podkręcać przez BLCK, to musisz popuścić timingi na RAM-ie 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płytę aktualnie mam od Asrocka mianowicie P67 Extreme 6 B3 lecz jeśli uda mi się znaleźć Deluxe-I od Asusa na ITX to pewnie ją zmienię, ramy to Kingston Hyperx Grey 2szt 4gb oraz 2szt 2gb

Dokładnie ten model:

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

oraz ten

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-2x2gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-4gx-363241/

 

W testach na portalach na mojej płycie podobno daje radę bclk przestawić na 106, lecz w moim przypadku wystarczy, że wpiszę 102 i już problemy z stabilnością.

 

kokosnh

Tak się zastanawiałem czy ramy nie są problemem i możliwe, że masz rację. Lecz jedna rzecz mi zaprząta głowę. Bo jak patrzyłem na specyfikację moich ramów to te 2x4gb są z Hynixami, lecz 2x2 gb nie wiadomo od kogo bo nic nie wyświetla w danych. Sądzisz, że jakbym wywalił te 2x2gb może dałoby radę? oraz jakie timingi powinienem ustawić, żeby cokolwiek wyłuskać na tym bclk? Czy profil XMP ma być włączony przy zmianie timingów?

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Za dużo zabawy z tym jest abyś tak sobie to robił nie mając o tym pojęcia. Podkręcanie przez BLCK
Te ramy które podałeś maja dość złą specyfikacje 1.65 V i 1600 cl 9 nie wróży potencjału podkręcania. 

Ale jak już musisz, to spróbuj wyjąc te 4GB ( 2GB zwykle lepiej się podkręca ).

wyłączyć XPM
napięcia RAM ustawić na 1.65 V ( tak jak w XMP )
wejść w opóźnienia RAM-u 
i zamiast pierwszych opóźnień 9-9-9-27 wpisać 9-10-10-27, ostatecznie 9-11-11-31 
Wtedy spróbować podkręcić BLCK   

Tylko uprzedzam, podkręcanie tym sposobem sprzyja niestabilności platformy + niepotrzebnie będziesz sobie "spowalniał" RAM  

Moim zdaniem lepiej podkręcać mnożnikiem, chyba że ma się jakiś ram typu g skill tridentx i wie się co robi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...