Skocz do zawartości

Gtx 960 vs Amd Radeon R9 280x


Recommended Posts

Czesc. Zastanawiam sie nad kupnem komputera. Myslalem o tych dwoch kartach:

AMD RADEON R9 280 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

 

Nvidia GTX 960

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-hdmi-dvi-i-3xdp-gtx-960-gaming-2g-706592/

 

Wypowiedzcie sie. Dziekuje :)

Edytowane przez Timer92PL
Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze pozostałe części komputera które posiadasz, włącznie z marką zasilacza.

i5 4460

AsRock B85M Pro3

SilentiumPC Fera 2

Silentium PC Gladius M20

Crucial 8GB (2x4 GB) 1600 MHz

Seagate 1TB 7200 RPM

Crucial BX100 120GB

Antec VP-PC 500W

Samsung SH-224DB

 

SSD mozna wyrzucic, nie wiem jaka karte graficzna wybrac. Komputer nie ma miec 500 fps w wiedzminie.

Link to post
Share on other sites

obydwie karty na chwile obecną są bardzo porównywalne w zależności od gry czy testu górę bierze raz jedna raz druga za radeonem przemawia specyfikacja  która w przyszłości weżmię górę mam na myśli szynę pamięci ilość pamięci ram radeon jest też tańszy więc wybór może być tylko jeden........

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

 

 

proponuje R9 380x > 380 > 280x

Hmm r9-380x powiadasz, ciekawe. Co to za karta ?

Co do 380 > 280x, nie wiem jak sprawa wygląda na nowych sterownikach ale r9-285 był ogólnie słabszy od r9-280x a r9-380 to tylko podkręcony r9-285.

Link to post
Share on other sites

obydwie karty na chwile obecną są bardzo porównywalne w zależności od gry czy testu górę bierze raz jedna raz druga za radeonem przemawia specyfikacja która w przyszłości weżmię górę mam na myśli szynę pamięci ilość pamięci ram radeon jest też tańszy więc wybór może być tylko jeden........

Nawet nie wiesz jak działa szyna na maxwellu.... Poza tym r9 380 4gb kosztuje ponad 1000zl więc jak może być tańsza?

Zanim na jakiś temat napiszesz to chociaż upewnij się że jest to prawda.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Autorze nie myślałeś może o używkach? W tej cenie można wyhaczyć lepsze karty z długą gwarancją. Dla przykładu GTX770, a jak poszukasz to wyrwiesz lepszego R9 290 niereferenta.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

 

Jerry220476, dnia 02 Sie 2015 - 23:33, napisał: snapback.png

obydwie karty na chwile obecną są bardzo porównywalne w zależności od gry czy testu górę bierze raz jedna raz druga za radeonem przemawia specyfikacja która w przyszłości weżmię górę mam na myśli szynę pamięci ilość pamięci ram radeon jest też tańszy więc wybór może być tylko jeden........

Nawet nie wiesz jak działa szyna na maxwellu.... Poza tym r9 380 4gb kosztuje ponad 1000zl więc jak może być tańsza?

Zanim na jakiś temat napiszesz to chociaż upewnij się że jest to prawda

Odpowiedż dla Funkie:

 

tak do twojej wiadomości wiem jak działa szyna pamięci pisze że raz lepiej działa jedna karta raz druga  a post dotyczył  radeona 280 a nie 380 więc o co chodzi ?

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...