Skocz do zawartości

Problem z ikonami w Windows 10.


Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem zaktualizować swój system do tego wymienionego w temacie. Wszystko jest fajnie i ogólnie nie mam na co narzekać. Jedyne co jest dla mnie uciążliwe to ustawienia wielkości ikon i ich położenie. Chodzi o to, że ustawiam sobie ikony na pulpicie według mojego widzimisię, a po np odświeżeniu pulpitu lub restarcie komputera ich ustawienie zmienia się (do lewej krawędzi ekranu), tak samo wielkość w folderach (do domyślnych rozmiarów). Przekopałem google i nie znalazłem nic. Może macie jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Proszę :) powinno zadziałać :)  

przyciśnij windows + R i wpisz regedit a następnie znajdź klucz w rejestrze o nazwie  


HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\


Prawym przyciskiem na InProcServers32 przyciśnij na uprawnienia, zaawansowane, właściciel zmień, zaawansowane,znajdź teraz i wyszukaj administratorzy, przyciśnij OK aż do pierwszego okna i zaznacz Pełna kontrola.
Następnie w InProcServer32 znajduję się klucz o nazwie (Domyślna) naciśnij dwa razy i zmień wartość z 

%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll 
Na

%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll
Zrób identycznie te same kroki w rejestrze
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Uruchom ponownie komputer i sprawdź czy problem został rozwiązany.

Miłego dnia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...