Skocz do zawartości

Recommended Posts

Project U


 


 


Tak więc, jak wiecie albo nie mój projekt z Z3 zakończył się, teraz przyszedł czas na coś większego, lepszego i wytrzymalszego.


Nazwa pochodzi od kształtu korpusu obudowy, który będzie wygięty na kształt "U" albo inaczej ceowinka


 


Buda będzie miała wymiary 50x50x25cm, zasilacz z przodu oraz miejsce na chłodnice 360, 240 oraz 140/120.


materiał z jakiego zostanie zrobiona, będzie to aluminium 3mm.


Obudowa jest jeszcze w fazie projektowania. Najprawdopodobniej projekt skończę dzisiaj więc


buda powinna być skończona do końca wakacji. A i nie wspominałem o tym, będzie malowana proszkowo na czarny mat.


 


W paru miejscach ma być umieszczone logo- tutaj właśnie liczę na Was, bo nie mam pomysłu.


 


Najbliższe fotki pojawią się dość niedługo bo, najprawdopodobniej gięcie, malowanie, cięcie laserem będę miał od ręki, więc....


Link to post
Share on other sites

 

 

tylko są tak masakryczne, że ich nie wstawię

 

Stary nie masz się czego wstydzić, ważne żebyś ty wiedział o co w nich chodzi, liczy się efekt końcowy. Poza tym każdy przejaw kreatywności i inwencji twórczej wkładanej w projekt warto docenić :)  

Link to post
Share on other sites

Chodzi też o to, że te rysunki nie dokońca oddają to jak to ma być ostatecznie, dziś do wieczora może skończe już takie końcowe. Muszę robić dokładne rysunki, i dobrze je zwymiarować, bo nie umiem ich przenieść do CAD'a...

Link to post
Share on other sites

Dodatkowy shroud wymagany jest jedynie jeśli eloop-a dajesz w opcji pull. Konstrukcja wirnika sprawia specyficzne zawirowania powietrza przed nim i jeśli coś będzie przed wentylatorem to powstanie specyficzny dźwiek. Ot taka wada ich

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Projekt jest powoli kończony. Ale mam pewne pytanie... Jestem poza takimi tematami, więc- jest jakaś możliwość na fakture VAT u Chińczyka, czy takie coś nie ma prawa istnienia?


EDIT: Został tylko rysunek cover'a na zasilacz, i potem wszystko idzie na cięcie laserowe i gięcie. 

Nie wiem, czy jak to wyjdzie, ale chyba kupię http://www.aliexpress.com/item-img/7-Color-Universal-CNC-Brake-Clutch-Master-Cylinder-Pump-Fluid-Reservoir-Tank-Oil-Cup-CT125B-For/32383514698.htmli użyje jako reza, ew coś tam zmoduje. :D

Link to post
Share on other sites

Zdajesz sobie sprawę, że pojemność tego zbiorniczka jest zerowa także o napełnianiu i odpowietrzeniu układu możesz zapomnieć. Dodatkowo nie masz tam gwintów g1/4"

 

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Projekty we wtorek/środę odsyłam. Pojawił się problem. Temperatury CPU są dziwnie wysokie i skaczą... Całkowity spoczynek ~50*C i skacze o 5*C. O OCCT nie wspominam- ponad 90*C i się wyłącza, a taki wynik osiąga w 10 minut. Powiedzcie, co robić? Temperatura pokojowa jest około 25* czyli standardzik. 


Dla tych co nie znają sprzętu- CPU I7 4770K bez OC, bloczek EK Supreme LT, ten pierwszy. Na jednej chłodnicy 240mm, z wentami od budy...


EDIT: Trochę czasu minęło, temeratury są ~40*C. Mimo wszystko to trochę dużo, w porównaniu do tego jak było.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...