Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Odpaliłem dziś windows update po dłuższym czasie blokady, weszło potwornie wiele aktualizacji w tym 21H1 i o dziwo...nic się nie popsuło. Jestem w szoku, już szykowałem się do przywracania :wariat:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Niebieski ekran "stop code". Nie mogę nawet wejść w tryb awaryjny bo wywala przy wczytywaniu "stop code", nie działa nic...jedynie przywracanie z września zaskoczyło (z października i listopada nie - dalej "stop code") i komp wstał. Najśmieszniejsze jest to, że nie robiłem żadnych aktualizacji (mam wyłączone do stycznia), nic nawet nie instalowałem a jedyne co zrobiłem to odpaliłem komputer... Poważnie nigdy ale to nigdy nie miałem czegoś takiego w innych starszych Windowsach. To jest takie g#wno ten system właśnie przez takie fazy, że głowa mała. Za każdym razem teraz się zastanawiam czy system wstanie, śmieszne. Oczywiście apki i kilka sterowników po przywróceniu wywaliło do góry nogami więc czeka mnie godzina minimum by to wszystko ogarnąć. Współczuje serio tym co podjarani wskoczyli już na Windows 11, nie tkne tego nawet przy nowszym sprzęcie a przynajmniej przez 4 lata od pojawienia się.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Szarik napisał:

Niebieski ekran "stop code". Nie mogę nawet wejść w tryb awaryjny bo wywala przy wczytywaniu "stop code", nie działa nic...jedynie przywracanie z września zaskoczyło (z października i listopada nie - dalej "stop code") i komp wstał. Najśmieszniejsze jest to, że nie robiłem żadnych aktualizacji (mam wyłączone do stycznia), nic nawet nie instalowałem a jedyne co zrobiłem to odpaliłem komputer... Poważnie nigdy ale to nigdy nie miałem czegoś takiego w innych starszych Windowsach. To jest takie g#wno ten system właśnie przez takie fazy, że głowa mała. Za każdym razem teraz się zastanawiam czy system wstanie, śmieszne. Oczywiście apki i kilka sterowników po przywróceniu wywaliło do góry nogami więc czeka mnie godzina minimum by to wszystko ogarnąć. Współczuje serio tym co podjarani wskoczyli już na Windows 11, nie tkne tego nawet przy nowszym sprzęcie a przynajmniej przez 4 lata od pojawienia się.

Windows 11 śmiga aż miło, nawet mam odczucie że lepiej od 10 8-)

  • Że co, proszę? 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więcej problemów miałem z 10 niż 11. Chociaż update z 10 na 11 to lipa, lepsza jest czysta instalacja 11. P.S no jednak wydaje mi się że do 11 trzeba mieć dobry sprzęt

Z590 Aorus Master,I5-11600K,RTX 3070 Aorus Master, Patriot Viper 4 4x8Gb 3733 MHz,Fortron Aurum Pro 1000W,Samsung 980PRO 500 Gb,Corsair 480 Gb MP510

Link to post
Share on other sites

No nie do końca... Windows 8 to było totalne g***o, poprawili w 8.1, Windows 10 do którejś kompilacji też był kiepski, teraz jest OK, dopóki w 11-tce nie dodadzą możliwości ustawienia paska zadań po prawej stronie ekranu, też się nie zamierzam przesiadać.

Niby mają program Insider, niby chcą słuchać użytkowników, a tak naprawdę ich zdanie mają kompletnie w pompie.

Edytowane przez radosuaf
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, radosuaf napisał:

dopóki w 11-tce nie dodadzą możliwości ustawienia paska zadań po prawej stronie ekranu, też się nie zamierzam przesiadać.

No właśnie, niby taka mała pierdółka a też mnie wkurza niemiłosiernie. Niby się przyzwyczajam pomału do paska na dole ale ani to wygodne ani praktyczne dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Tak się ostatnio zacząłem zastanawiać co tak szybko działa mi 10, niemal tak sprawnie i lekko jak 7 czy 8, którą kiedyś też dość długo miałem zainstalowaną. Wszystko stało się jasne, defender wyparował. Usługa przestała działać, jak i cały program i windows update pokazując kod błędu 2 nie mam bladego pojęcia czemu. Wszystkie opcje konfiguracji zabezpieczeń itp. w kolorze szarym bez możliwości wejścia w nie a co za tym idzie zmiany czegokolwiek. Nic od ostatniego przywracania nie instalowałem za wyjątkiem sterowników nvidii. Spoko, najwyraźniej to norma w 10. Kolejne przywracanie i znowu wszystko działa, ssd dostaje baty ale kto by się z ekipy ms przejmował i miej teraz taki mało stabilny system w dużej firmie. Dramat :wariat:

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Szarik napisał:

Spoko, najwyraźniej to norma w 10. Kolejne przywracanie i znowu wszystko działa, ssd dostaje baty ale kto by się z ekipy ms przejmował i miej teraz taki mało stabilny system w dużej firmie. Dramat

Ten system jest dziadem i dziadem zostanie. Wolny i zabugowany.

W dniu 11.11.2021 o 18:54, Szarik napisał:

Odpaliłem dziś windows update po dłuższym czasie blokady, weszło potwornie wiele aktualizacji w tym 21H1 i o dziwo...nic się nie popsuło. Jestem w szoku, już szykowałem się do przywracania :wariat:

No widzisz, u mnie się skończyło awarią kilkugodzinną i brakiem dostępu do systemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Nowe aktualizacje wchodzą co jakiś czas i tak już kilka miesięcy beż żadnej poważnej awarii u mnie z win 10 na pokładzie, do tej pory przecieram oczy ze zdumienia. Normalnie szok i oby tak dalej :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...