Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

@Silver Fox

Szybki dostęp ma działać tak, że będzie pokazywał najczęściej odwiedzane foldery. Pobrane, Pulpit, itd. można od niego odpiąć. Coś poknocili jak to robili, bo jak włączę biblioteki to faktycznie jest potrójnie.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Wiem jak to ma działać, tylko to jest bez sensu, bo w "Ten komputer" te same zakładki co są domyślnie w "Szybki dostęp" są na stałe - tak przynajmniej jest u mnie, i jest straszny burdel, sam zobacz:

 

http://i.imgur.com/5nZueDg.png

 

Idzie to ogarnąć odpinając te foldery z szybki dostęp i wyłączając pokazywanie bibliotek, wtedy tak to wygląda:

 

 

 

http://i.imgur.com/8n6tvSS.png

 

Tyle że wraz mi tu coś nie pasuje, ja to bym najchętniej wy********ł tą grupę szybki dostęp, one drive bo to teraz puste jest i nie używane, albo wywalił z "Ten komputer" te śmieci żeby tylko dyski zostały, szukałem w opcjach i chyba nie da się tego zrobić.

 

Zwróć uwagę w tym pierwszym screenie, że niby te foldery podwójnie-potrójnie, a ikony przy nazwach tych folderów inne. Hmm

Link to post
Share on other sites

Ale jajca, nie działają mi ustawienia (nie można odpalić tego panelu, zresztą tak samo mam z personalizacją i kilkoma innymi :P) wywala że żaden program nie jest powiązany z tym plikiem...Normalnie maseltof. Żeby było śmieszniej - nie działa mi też USB (nie wykrywa pendraków). Jutro powalczę dalej :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

He he no u mnie wszystko działa, ale i tak już nie lubię tego systemu.

Dlaczego?

 

a dlatego, że aby doprowadzić go do normalności musiałem użyć różnych sztuczek, skonfigurować to, tamto, to w panelu administracyjnym grup i systemu, to w rejestrze, dodać jakieś głupawe kolorki - generalnie spędzić trzy godziny, aby os wreszcie wyglądał i nie robił sam tego, czego nie chcę - gdzie tu postęp?

 

Równie dobrze mogli wydać porządną paczkę z nowym jądrem i dx12 do win8 i nazwać go 8.2 i byłoby po sprawie. Ufff lipa jak ...

Link to post
Share on other sites

kurde jak tak czytam Wasze komentarze to nie wiem czy jestem szczęściarzem, czy jednak to Wy coś kombinujecie. Dla mnie przejście z Windows 8.1 Pro na 10 pro trwało mniej niż instalacja obecnych gier, a po aktualizacji system od razu śmigał bez problemów. Jedynie przeinstalowałem sterowniki płyty głównej i karty, ale bez tego również wszystko działało.

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko szło bez najmniejszego problemu, instalowałem Windows 10 na trzech laptopach i było wszystko cacy. Po prostu 90% ludzi próbuje ściągać i instalować go poprzez Windows Update a to jest błąd, wystarczy zainstalować aplikacje od MS (coś tam tool nie pamiętam) i tam idzie wszystko pięknie i gładko ale jak wiadomo, 90% społeczeństwa to "lajki" w obsługiwaniu się komputerem i myśleniem :D :D

Link to post
Share on other sites

 

 

dodanie głupawych kolorków to rzecz niezbędna.

 

To jedyna modyfikacja graficzna jaką zrobiłem i dla mnie niezbędna, bo ten standardowy biały kolor ramki okna powodował u mnie po kilku godzinach oglądania ból oczu. Po zmianie na granatowy od razu pracuje mi się lepiej.

Reszta modyfikacji, to już różne sprawy sieciowe, ustawienie praw dostępu do itd, itp, aa nawet modyfikacja czasów reakcji na zamknięcie wiszących procesów, czy skrócenie czasu uruchamiania poszczególnych modułów przy starcie gui.


 

 

przejście z Windows 8.1 Pro na 10 pro trwało mniej niż instalacja obecnych gier, a po aktualizacji system od razu śmigał bez problemów

 

jeśli nie przeszkadza Ci cała pula spraw, lub jeśli nie dbasz o bezpieczeństwo swojego pc w sieci lokalnej (lub jej nie masz) i tylko ewentualnie używasz kompa do podstawowych domowych spraw - to rzeczywiście, po zainstalowaniu można od razu działać ;)

Link to post
Share on other sites

ma ktoś problem z odpaleniem 3dmarkow 11 i 13? wgrałem najnowsze systeminfo ze strony futuremark ale nic to nie daje oO  wtf? 

 

E: najlepsze że 3dmark 06 i Vantage działają xDDDD LOL

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Zapewne są osoby, które posiadają Kasperskiego Internet Security i zechcą go zainstalować także na Windows 10. Są problemy, a wersja 2016 nie jest do końca kompatybilna z najnowszym Windowswem.


Jednak pozwolę sobie zacytować z zagranicznego forum:

 

 

2016MR1 16.1.x beta testing coming soon...

About Kaspersky W10 compatibility: https://blog.kaspersky.com/windows-10-compatibility/

Link to post
Share on other sites

Ja mam natomiast problem z Nortonem - gdzieś sobie zniknął. Po zalogowaniu na stronę Norton'a nie widać mojej subskrypcji, którą wczoraj odnawiałem.

Ktoś ma taki przypadek?
Już sobie poradziłem ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, to błąd techniczny ms i po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i próbować - za którymś tam resetem i próbą aktywacji zaskoczy. :)

a to nie jest tak, że trzeba wygenerować klucz do 10tki poprzez aktualizację starego systemu i dopiero wtedy można instalować na świeżo?

Link to post
Share on other sites

U mnie kompletna porażka jaką kiedykolwiek widziałem. Na desktopie 2x mi się pobieranie zatrzymało na 43% z tego Windows Toola (pobierałem obraz ISO). Za pierwszym razem pobierało się w miarę szybko dlatego coś mi nie pasowało kiedy na kilkanaście minut zatrzymało się na 43%, postanowiłem, że wyłączę i włączę jeszcze raz. Druga próba była jeszcze gorsza, ściągało się o wiele wiele dłużej (1% przez kilka minut) i znowu zatrzymało się na 43% chyba godzinę czekałem i nic nie ruszyło.

Znowu wyłączyłem, postanowiłem spróbować przez Windows Update ale oczywiście nie wyszukiwało mi żadnej aktualizacji, wyskakiwało tylko (i nadal to jest), że system mam zarezerwowany. No to pojawiła się w internecie metoda jak to naprawić no więc usunąłem wszystkie pliki z folderu Download gdzieś tam w folderach Windowsa i nie wiem czy to od tamtego momentu ale teraz nie mam w ogóle ikonki Windowsa w zasobniku (tej GWX) oraz jak znowu włączam pobieranie Windowsa przez Toola to teraz już się w ogóle nie ściąga, 0% non stop i nie rusza do przodu

 

Postanowiłem wykorzystać do pobrania obrazu ISO drugi komputer, włączyłem pobieranie z Toolsa, zostawiłem komputer na noc, rano patrze, a tu 43%... i nie idzie dalej bo ciągle mam włączony

 

Kompletna porażka...

Link to post
Share on other sites

Panowie mi niby wszystko ładnie chodzi jednak szlag mnie trafia z tymi uprawnieniami administracyjnymi. Nie mogę sobie z tym poradzić. W panelu kont mam tylko jedno konto i informację, że jestem adminem. Mimo to programy nie odpalają mi się jako administrator. Np. Notepad++ nie pozwala mi zapisywać plików w lokalizacji innej niż Dokumenty. Z innymi aplikacjami wymagającymi uprawnień jest to samo. Co z tym zrobić, żeby się zastosowało do wszystkich aplikacji. Nie da się normalnie pracować. 

Link to post
Share on other sites
System zainstalowałem bezpośrednio z obrazu płyty(pendrive) bez aktualniania ale nie mogę dalej aktywować mojego klucza z win7.

Kod błedu: 0xc004f050.

Z tego co mi wiadomo musisz najpierw swój obecny system 7 zaktualizować do 10 dopiero potem można instalować na czysto. Póki co twój klucz z 7 jest nie przypisany do 10tki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...