Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
981 odpowiedzi w tym temacie

#41 qwerty1997

qwerty1997
  • Dyskutant

• 225 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 08:51

Będę aktualizował z W7 Home Premium 64bit do W10 Home. I mam tutaj pytanie: W7 miał ograniczenie do 16GB RAM... Jakie ograniczenie ma W10 Home?

Jak się Wam sprawuje W10? Bo trochę się pobawiłem na maszynie wirtualnej i jestem bardzo zadowolony :D

• 0

#42 Blashix

Blashix
  • Zapaleniec

• 1082 postów
  • Miejscowość:Polska

Napisano 30 lipiec 2015 - 09:15

System zainstalowałem bezpośrednio z obrazu płyty(pendrive) bez aktualniania ale nie mogę dalej aktywować mojego klucza z win7.

Kod błedu: 0xc004f050.

• 0

#43 korbacz

korbacz
  • Amator

• 44 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 09:38

ale nie mogę dalej aktywować mojego klucza z win7.

Z tego co czytałem, to błąd techniczny ms i po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i próbować - za którymś tam resetem i próbą aktywacji zaskoczy. :)

• 0

Czerwoni i zieloni ciągle "odwiedzajo" mnie. :o

#44 kamilkonwalia

kamilkonwalia
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 09:46

Witam,
Testowaliście już nową przeglądarkę microsoftu? Dobrze się sprawuje?  

• 0

#45 Dyma_

Dyma_
  • Dyskutant

• 183 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:04

Z tego co czytałem, to błąd techniczny ms i po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i próbować - za którymś tam resetem i próbą aktywacji zaskoczy. :)

a to nie jest tak, że trzeba wygenerować klucz do 10tki poprzez aktualizację starego systemu i dopiero wtedy można instalować na świeżo?

• 0

Spoiler

Battle.net: Dyma#2470 | Origin: dyma_pl | Steam: xxxdymaxxx | GOG: DYMA_PL |  Uplay: Dyma_pl | PSN: Dyma_90 

#46 Ultimate99

Ultimate99
  • Bywalec

• 117 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:12

U mnie kompletna porażka jaką kiedykolwiek widziałem. Na desktopie 2x mi się pobieranie zatrzymało na 43% z tego Windows Toola (pobierałem obraz ISO). Za pierwszym razem pobierało się w miarę szybko dlatego coś mi nie pasowało kiedy na kilkanaście minut zatrzymało się na 43%, postanowiłem, że wyłączę i włączę jeszcze raz. Druga próba była jeszcze gorsza, ściągało się o wiele wiele dłużej (1% przez kilka minut) i znowu zatrzymało się na 43% chyba godzinę czekałem i nic nie ruszyło.

Znowu wyłączyłem, postanowiłem spróbować przez Windows Update ale oczywiście nie wyszukiwało mi żadnej aktualizacji, wyskakiwało tylko (i nadal to jest), że system mam zarezerwowany. No to pojawiła się w internecie metoda jak to naprawić no więc usunąłem wszystkie pliki z folderu Download gdzieś tam w folderach Windowsa i nie wiem czy to od tamtego momentu ale teraz nie mam w ogóle ikonki Windowsa w zasobniku (tej GWX) oraz jak znowu włączam pobieranie Windowsa przez Toola to teraz już się w ogóle nie ściąga, 0% non stop i nie rusza do przodu

Postanowiłem wykorzystać do pobrania obrazu ISO drugi komputer, włączyłem pobieranie z Toolsa, zostawiłem komputer na noc, rano patrze, a tu 43%... i nie idzie dalej bo ciągle mam włączony

Kompletna porażka...

• 0

#47 gothic1210

gothic1210
  • Dyskutant

• 210 postów
  • 3DMark 06:16683

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:27

Panowie mi niby wszystko ładnie chodzi jednak szlag mnie trafia z tymi uprawnieniami administracyjnymi. Nie mogę sobie z tym poradzić. W panelu kont mam tylko jedno konto i informację, że jestem adminem. Mimo to programy nie odpalają mi się jako administrator. Np. Notepad++ nie pozwala mi zapisywać plików w lokalizacji innej niż Dokumenty. Z innymi aplikacjami wymagającymi uprawnień jest to samo. Co z tym zrobić, żeby się zastosowało do wszystkich aplikacji. Nie da się normalnie pracować. 

• 0

AMD A10 5800K | GIGABYTE F2A75M-D3H | GIGABYTE Radeon HD 7870 Windforce 3 | Kingston 8GB 1600MHz | Aerocool VS-500 | Fractal Design Core 1100 | Seagate 500GB | Kioxia Exceria 480 GB | Edifier M1360 | LG W2243S | Logitech K120 | Logitech B100

#48 matekow

matekow
  • Entuzjasta

• 701 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:30

System zainstalowałem bezpośrednio z obrazu płyty(pendrive) bez aktualniania ale nie mogę dalej aktywować mojego klucza z win7.
Kod błedu: 0xc004f050.

Z tego co mi wiadomo musisz najpierw swój obecny system 7 zaktualizować do 10 dopiero potem można instalować na czysto. Póki co twój klucz z 7 jest nie przypisany do 10tki
  • 0

#49 bialyboski

bialyboski
  • Enemy Of God

• 1376 postów
  • Miejscowość:Żary
  • 3DMark 06:666

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:32

U mnie jak na razie bezproblemowo. System aktywowany, skonfigurowany i spersonalizowany. Gierki chodza, ogolnie cud malina.
  • 0

#50 qwerty1997

qwerty1997
  • Dyskutant

• 225 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:41

Zainstalowałem W10 i mam problem... Nie mogę przenieść ikon na pulpicie O_o pomoże ktoś?

• 0

#51 hollow_

hollow_
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:59

Instalacja przebiegła bezproblemowo przez MediaCreationToolx64. Aktywacja również bezproblemowo, sterowniki ok, jednym słowem tak jak powinno być. Ale na lapku już po chwili pojawiły się pewne niedogodności. Nie mogę zmieniać żadnych akcji dla przycisku zasilania i zamknięcia pokrywy, wszędzie jest przypisana akcja "uśpij" i ni jak nie mogę zmienić nawet jak stworzę własny plan zarządzania. Druga sprawa to chciałem potestować M$ Edge i kolejny problem. Nie mogę dodać nowej wyszukiwarki. Domyślnie przypisana jest BING. Wchodzę gdzie trzeba i wszystkie przyciski "dodaj" itp. są nieaktywne. Jakieś rady?

Zainstalowałem W10 i mam problem... Nie mogę przenieść ikon na pulpicie O_o pomoże ktoś?

A nie masz może włączonego autorozmieszczenia ikon?

• 0

#52 korbacz

korbacz
  • Amator

• 44 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:01

że trzeba wygenerować klucz do 10tki poprzez aktualizację starego systemu i dopiero wtedy można instalować na świeżo?

Tak jest. Gdy mamy już odpowiedni kluczyk, to kod błędu też potrafi się pojawić. Przynajmniej wczoraj tak było. Mi się akurat udało za pierwszym razem, ale ludzie się żalili, że nie działa u nich.

• 0

#53 qwerty1997

qwerty1997
  • Dyskutant

• 225 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:02

Właśnie nie... Kiedy chcę przesunąć jakąś ikonę to pojawia się przekreślone kółko :/

• 0

#54 korbacz

korbacz
  • Amator

• 44 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:06

Hkey_Current_User/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/Explorer

stworzyć Nową Wartość DWORD i nadać jej nazwę: NoSaveSetting, a następnie nadać jej wartość 0

ewentualnie

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
HKEY_USERS\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
HKEY_USERS\.Default\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Program Manager\Restrictions

w każdym z kluczy  'NoSaveSettings na 0

• 0

#55 Blashix

Blashix
  • Zapaleniec

• 1082 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:13

a to nie jest tak, że trzeba wygenerować klucz do 10tki poprzez aktualizację starego systemu i dopiero wtedy można instalować na świeżo?

To jak to jest wreszcie z tym systemem, dalej aktywować nie moge :(

Użytkownik Blashix edytował ten post 30 lipiec 2015 - 11:14

• 0

#56 hollow_

hollow_
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:29

To jak to jest wreszcie z tym systemem, dalej aktywować nie moge :(

Chyba musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja nie generowałem żadnych nowych kluczy, kliknąłem aktywuj i poszło za 1 razem.

• 0

#57 Blashix

Blashix
  • Zapaleniec

• 1082 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:49

Chyba musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja nie generowałem żadnych nowych kluczy, kliknąłem aktywuj i poszło za 1 razem.

Aktywowałeś kod z win7-8 do windows 10? Czy zrobiłeś aktualizacje z win7-8 do 10?

• 0

#58 PewneD

PewneD
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 12:25

U mnie wstępuje dość dziwny problem, po aktualizacji z 8.1 wszystkie aplikacje działają tylko że przez chwile działało menu start teraz nie działa nic nie wyskakuje, jak naciskam na klawie przycisk windowsa to samo nic zero, powiadomienia też nie wyskakują jak na nie kliknę, w ustawieniach nie mogę dodać kolejnego konta bo jak klikam na plus nic zero reakcji. Nie wiem co jest a wcześniej działało może z godzinę i tu nagle bum nie działa, ale jak klikam na wirtualne pulpity i sklep to wszystko śmiga tak samo nie działa mi regulacja głośności ale fajeczka ^ jak na nią klikne wyświetla mi programy. Proszę o pomoc bo jest to denerwujące a system działa stabilnie. Z góry dziękuję.

Użytkownik PewneD edytował ten post 30 lipiec 2015 - 12:29

• 0

#59 Outlaw666

Outlaw666
  • Dimebag Darrell

• 480 postów
  • Miejscowość:Lublin/Warszawa

Napisano 30 lipiec 2015 - 12:30

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie pendrive'a albo płyty za pomocą tego narzędzia do aktualizacji od Microsoftu i postawienie systemu po formacie. Wszystko śmiga aż miło.

A rozpracował już ktoś jak przypiąć do menu start Panel Sterowania? Nie chodzi mi tu o kafelki tylko o normalny przycisk. Coś podobnego, jak było w Win 7.

I czy istnieje możliwość przypiecia do menu start wybranych aplikacji (NIE ZAPOMOCĄ KAFELKÓW) na tej pustej przestrzeni która robi się po wyłączeniu najczęsciej używanych i ostatnio dodanych aplikacji?

Użytkownik Outlaw666 edytował ten post 30 lipiec 2015 - 12:38

• 0

#60 deadlyblonde

deadlyblonde
  • Deadlyblonde

• 357 postów
  • Miejscowość:Wołów

Napisano 30 lipiec 2015 - 12:33

Instalacja przebiegła bezproblemowo przez MediaCreationToolx64. Aktywacja również bezproblemowo, sterowniki ok, jednym słowem tak jak powinno być. Ale na lapku już po chwili pojawiły się pewne niedogodności. Nie mogę zmieniać żadnych akcji dla przycisku zasilania i zamknięcia pokrywy, wszędzie jest przypisana akcja "uśpij" i ni jak nie mogę zmienić nawet jak stworzę własny plan zarządzania. Druga sprawa to chciałem potestować M$ Edge i kolejny problem. Nie mogę dodać nowej wyszukiwarki. Domyślnie przypisana jest BING. Wchodzę gdzie trzeba i wszystkie przyciski "dodaj" itp. są nieaktywne. Jakieś rady?

A nie masz może włączonego autorozmieszczenia ikon?

Miałem tak samo. Google pojawiło się dopiero wtedy gdy wszedłem na stronę Google i zalogowałem się na moje konto. Spróbuj, może do coś da.

• 0

MOBO: MSI B85-G43 GAMING | CPU: Intel Core i5-4460 @3,2 GHz | RAM: Crusial Ballistix 2x4GB DDR3 1600 MHz | GPU: Asus STRIX GTX 960 4 gb | SSD Crusial MX500 240 GB | Obudowa: Zalman Z3 | CHIEFTEC 500W CFT-500A-12S | ASUS Xonar DX | Razer Lycosa | Razer Naga Epic Chroma| Samsung A3 2017

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych