Skocz do zawartości

Recommended Posts

To mój 3 temat w tym dziale, modernizacja zestawu trwa w najlepsze. Serdecznie dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc, wasze uwagi były bardzo pomocne. Przyszedł czas na grubszą modyfikację, ale jednocześnie korzystając z okazji chcę złożyć drugi zestaw dla drugiej połowy, która też jest zapaloną graczką. 

  • Zastosowanie komputera : Oba kompy do grania
  • Maksymalna kwota : 6000 (z monitorem)
  • Których części potrzebuję : (2xPłyta główna[??], RAM, Karta Graficzna, obudowa, zasilacz, procesor, 2xSSD, monitor)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680*1050 (obecny), 1920*1080 (nowy)
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    • Buda: ​Brutus 310 Pure Black AT X/SSD ready/120mm (BT-310)
    • Płyta główna: ASRock H61iCafe - do wymiany ??
    • RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC
    • Zasilanie: XFX Core 550W 120mm 80+

    • Grafika: Zotac GTX 970

    • Procek: Intel Core i-5 3570

 

Plan jest taki, że chcę podzielić to na dwa zestawy, i dokupić brakujące części. Poniżej tabelka:

[table]

[/th]
[th]Pierwszy zestaw (mój xD)
Drugi zestaw

[td]Buda[/td]
[td]Brutus 310 Pure Black ATX/SSD Ready/120mm (BT-310)[/td]
[td]nowa[/td]


[td]Płyta główna[/td]

[td]ASRock H61iCafe (wolałbym zmienić, bo ta ma już swoje lata, ale jak nie ma potrzeby, to niekoniecznie)[/td]
[td]nowa[/td]


[td]Procesor[/td]

[td]nowy, ale tylko przy zmianie płyty[/td]

[td]Intel Core i5-3570[/td]


[td]Grafika[/td]
[td]nowa[/td]
[td]Zotac GTX 970[/td]


[td]RAM[/td]
[td]HyperX 2x4GB[/td]
[td]nowy[/td]


[td]Zasilacz[/td]
[td]XFX Core 550W 120mm 80+[/td]
[td]nowy[/td]


[td]Dysk[/td]
[td]nowy SSD (500GB)[/td]
[td]nowy SSD (500GB)[/td]


[td]Monitor[/td]
[td]nowy[/td]
[td]1680*1050[/td]


[/table]

 

Pewnie wielu zastanawia się dlaczego tak kombinuję i po prostu nie kupię nowego zestawu, otóż, no w zamyśle chciałem ASRocka zamienić na coś nowszego, ale z obecnym prockiem + grafike podarować mojej lubej, a do siebie wrzucić nową płytę główną, z tanim procesorem, ale takim, którego sobie wymienię za jakiś czas na coś w stylu i7. Grafikę dla siebie nową, ale jako, że jestem bardzooo zadowolony z GTX 970 to tylko tutaj nie ma o czym mówić. Nowa karta to też musi być 970-ka. 

 

Tabelka BBCode do skopiowania poniżej:

 

[table][tr]
[th][/th]
[th]Pierwszy zestaw (mój xD)[/th]
[th]Drugi zestaw[/th]
[/tr]
[tr]
[td]Buda[/td]
[td]Brutus 310 Pure Black ATX/SSD Ready/120mm (BT-310)[/td]
[td]nowa[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Płyta główna[/td]
[td]ASRock H61iCafe (wolałbym zmienić, bo ta ma już swoje lata, ale jak nie ma potrzeby, to niekoniecznie)[/td]
[td]nowa[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Procesor[/td]
[td]nowy, ale tylko przy zmianie płyty[/td]
[td]Intel Core i5-3570[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Grafika[/td]
[td]nowa[/td]
[td]Zotac GTX 970[/td]
[/tr]
[tr]
[td]RAM[/td]
[td]HyperX 2x4GB[/td]
[td]nowy[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Zasilacz[/td]
[td]XFX Core 550W 120mm 80+[/td]
[td]nowy[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Dysk[/td]
[td]nowy SSD (500GB)[/td]
[td]nowy SSD (500GB)[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Monitor[/td]
[td]nowy[/td]
[td]1680*1050[/td]
[/tr]
[/table]

 

 


 

Link to post
Share on other sites

 

 

A nie można tego zrobić prościej

No można, ale no chciałem wymienić tego ASRock-a tak jak napisałem, no i druga kwestia to, że tak niefajnie styranego kompa oddawać, a sobie nówkę kupić. 
Kolejna kwestia to zastanawiam się, czy nie przyoszczędzić i zamias GTX970, nie kupić 960, i wymienić później na tego Pascala, czy jak to tam. 
Link to post
Share on other sites
niefajnie styranego kompa oddawać, a sobie nówkę kupić. 

 

:D  :D

 

 

 

Kolejna kwestia to zastanawiam się, czy nie przyoszczędzić i zamias GTX970, nie kupić 960, i wymienić później na tego Pascala, czy jak to tam. 

 

Ciężko będzie się odnaleźć w tym temacie skoro nawet jeszcze Ty sam nie wiesz dokładnie co chcesz zrobić.

 

Można odświeżyć pierwszy zestaw. Nie ma problemu. Groszowe sprawy. Sam zestaw jest bardzo wydajny. Określenie "styrany" jest tutaj trochę naciągane moim zdaniem. Komputer to nie para butów  :menda:

 

Powiedz może jeszcze, jakiego rodzaju gry preferujecie ? 

Link to post
Share on other sites

Ciśniemy w MMO, BF-a 4, luba gra w nowe Simsy, ostatnim nabytkiem jest ta GTX970 przy okazji premiery Wieśka i sprostała oczekiwaniom. Zastanawiam się właśnie na tą 960, bo wcześniej miałem 560Ti, która też była kupowana po to aby zaoszczędzić i nie żałowałem tego manewru, bo dawała radę, a zaoszczędziłem wtedy około 500 zł. Może w takim razie zapytam o radę. Czy warto złożyć nowy zestaw i przyoszczędzić na nowym na grafice/procku (chociaż taki i5 w zupełności do grania wystarcza), a ten starty tylko odświeżyć dyskiem SSD i nową płytą główną. No mam teraz "dylemata" xD
O ile w miarę ogarniam temat dysków, RAM-u i grafiki, tak płyta główna, te chipsety i procki to dla mnie magia i nie jestem w stanie nic dobrać dla siebie, dlatego no potrzebuję drobnej pomocy. Od strony grafiki nie jesteśmy wymagający, na horyconcie nowy DX, który może poprawi wydajność.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja taka. Składasz nowego kompa pod OC CPU ze słabszą GPU dla drugiej połówki. W obecnie posiadanym zestawie wprowadzasz małe kosmetyczne zmiany. Dla Ciebie on wystarcza, prawda ? 

 

Cały plan rozwija się w dalekiej przyszłości. Wydają nowe GPU, to robisz podmiankę. Zabierasz nowy zestaw z mocniejszym i podkręconym CPU a dla drugiej połówki dajesz wtedy swój. Najwyżej zmienisz obudowę co by się tak nie poznała szybko  :o

 

 

 

 

Czy warto złożyć nowy zestaw i przyoszczędzić na nowym na grafice/procku (chociaż taki i5 w zupełności do grania wystarcza), a ten starty tylko odświeżyć dyskiem SSD i nową płytą główną. No mam teraz "dylemata"
 

 

Tak, warto. 

Link to post
Share on other sites

Zatem podsumowując:
Do starego kompa dokładamy SSD 500GB od Cruciala za 700zł, wymieniamy płytę główną na... no i nie wiem na co xD, ktoś mi jest w stanie na chłopski rozum wytłumaczyć czym się różni to H67 od Z77? Zestaw mi styka, a najbardziej odczuwalnym problemem jest tutaj mułowatość 3-letniego dysku. 

Drugi komp robimy z i5-4690, GTX 960, 8GB taniego RAM-u, SDD identyczny jak wyżej i jakaś płyta główna, ale tutaj nic nie wymyślę, no i kwestia zasilacza, nie orientuję się w obecnie oferowanej przez producentów gamie produktów, ale coś pokroju tego mojego XFX byłoby fajne. 

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi dlaczego chcesz wymienić płytę w tym pierwszym zestawie. 

No zamysł był taki, żeby odświeżyć ten komputer, a najstarsze w nim są właśnie płyta główna, dysk(ale on idzie do wymiany) i RAM. No to jest to, że ja o płytach głównych wiem tyle co nic. No jak nie da się usprawnić kompa wymianą tej płyty na inną to wiadomo, że bez sensu. Zostaje za 1-2 lata wymiana razem z procesorem, ale wtedy to pewnie razem z RAM-ami na DDR4. No nie wiem już. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...