Skocz do zawartości

Lenovo ...Gwarancja ....standardy...podejście do kupującego


Recommended Posts

Wracając do sprawy Lenovo może dziś dostane odpowiedz na temat jakości pracy infolinii oraz serwisu wiec kontakt z centralą murowany. Sama firma Lenovo przyczyniła się do tego iż dostałem komputer w gorszym stanie niż oddawałem.

No cóż Centrala twierdzi niż bada sprawę jakości serwisu oraz pracy infolinie ale 2 tyg to za mało aby co kolejek zrobić w Lenovo. Jeszcze łaskę mi zrobili ze oddali mi pieniądze uwierzycie ???? Oddali mi nie naprawiony komputer z nowymi wadami matrycy i mówią ze zrobili mi łaskę oddając pieniądze ?!? Chore ?!

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Jeśli chodzi o laptopy lenovo to mnie już nic nie zdziwi. Sam miałem ostatnimi czasy lenovo y510, wysłałem go do Medionu na gwarancje z błachą usterką - naprawde błachą. Wrócił i po 3h użytkowania spaliła się w nim płyta główna. Wysłałem go kolejny raz - przyszedł naprawiony ale po tygodniu znów to samo... Jak bym spotkał się z tym co go serwisował to dał bym mu w mordę. Teraz czekam na nowego lapka, niestety sprzedawca odmawia mi zwrotu tłumacząc się tym, że posiada model nie odbiegający parametrami od poprzednika. Byłem nawet u rzecznika praw konsumenta ale on również dał mi do zrozumienia, że sprzedawca o tym decyduje i ja nie mam za wiele do powiedzenia.

To jest dopiero chore, nikt nie liczy się ze zdaniem zwykłej szarej jednostki...


Czekam już ponad miesiąc na nowego laptopa, a wygląda na to, że jeszcze poczekam długi czas, bo NTT SYTEM(dystrybutor) przeciąga całą sprawę.

Link to post
Share on other sites

Po co Ci dedykowana karta graficzna, skoro nie będziesz grał, ani wykorzystywał programów profesjonalnych? To dodatkowe źródło ciepła. Rezygnując z niej, zyskasz na kulturze pracy układu chłodzenia.

 

Obecnie posiadam Dell'a o następującej konfiguracji:

- i3 3217U

- Integra

- 4 Gb pamięci Ram

 

Grałem na nim w:

- Company of Heroes (Multi) - najniższe  / rozdzielczość HD

- BF Heroes - średnie / rozdzielczość HD

- NFS World - średnie / rozdzielczość HD

 

Grało się całkiem przyjemnie. FPS-ów nie sprawdzałem, bo się bałem. :D

 

Przy Twoich wymaganiach poradzi sobie doskonale. Oczywiście możesz wybrać coś z dedykowaną kartą graficzną, tylko po co?

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Wracając do sprawy lenovo oraz kontaktu z centralą,zglosilem ponad 2 tyg temu iż poziom na jakim znajduje się serwis jest karygodny i nie odzwierciedla żadnych standardów. PAN M... Obiecywał iż zajmie się moją sprawą oraz odsłucha rozmowy. Ale na obietnicach się kończy lenistwo pogania obłudę zapewnienia w Lenovo są tyle warte co ich naprawy .

 

Wstyd Lenovo !!!

 

Najlepiej udawać iż nic się nie stało i nabrać wody w usta.

Edytowane przez ratmed0000
Link to post
Share on other sites

Hm na chwilę obecną nie wiele mogę powiedzieć (rtv euro agd) zapłaciłem dali mi to co zamówiłem :) na x kom jednocześnie się zawiodlem ale obsługa w sklepie ok ale serwis i centrala oraz infolinia to pomyłka. Czas pokaże ... Mam niby domowa naprawę dlatego wybrałem dell. Wszystko jest fajnie jak zostawiasz kasę gorzej jak już chcesz ją z powrotem.

 

Lenovo y70-70 bardzo minsie podobał wizualnie i specyfikacja 17 cali 250ssd plector i5 8gb RAM gf860 i te głośniki JBL klawiatura podświetlana ale... No właśnie serwis i jakość elemętów kiepska.

Edytowane przez ratmed0000
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną stwierdzam iż laptop nie jest do grania ,mój kupiony był pod obrubkę zdjęc a granie na laptopie to jest powolne zabijanie urządzenia ale zapewne będę sam pykal w WOWa ;) albo wyrosłem z gier ..choć gdzieś tam w dali Xbox one się przewija ;)

Edytowane przez ratmed0000
Link to post
Share on other sites

Może i tak ,ale w tak małej obudowie ciężko zmieścić dobry układ chłodzenia.

Chyba ten dell ma RAM nisko napięciowy

http://www.morele.net/pamiec-do-notebookow-a-data-4gb-1600mhz-ddr3l-cl11-sodimm-1-35v-adds1600w4g11-s-710840/

 

Ten będzie dobry do dell 5558??? Chyba że na allegro znajdziecie 2 lub 4 GB taniej...

 

Czy mogę mieszać te nisko napięciowe z tymi normalnymi??? 1.35 i 1.5 ???

Edytowane przez ratmed0000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...