Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem sobie kartę MSI GTX 970 100 ME w Komputroniku. Niestety trafiłem na model z piszczącymi cewkami. Kartę oddałem więc na gwarancji do sklepu. Po długim oczekiwaniu kartę dostałem z powrotem z informacją, że opisana usterka nie wystąpiła podczas testów. Jest to dosyć dziwna interpretacja problemu przez serwis Komputronika. Dodam, że cewki najbardziej słyszalne są podczas testów w 3DMarku. Podczas grania z włączoną synchronizacją pionową nie są one bardzo dokuczliwe, aczkolwiek są słyszalne. Piszę więc z pytaniem co byście mi poradzili w  takiej sytuacji?

Zastanawiałem się też nad zostawieniem karty aczkolwiek nie wiem czy cewki mogą powodować szybsze zużycie  karty albo problemy z jej wydajnością?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Piszczące cewki nie mają żadnego wpływu na wydajność ani szybsze zużycie, więc tym się nie przejmuj. Ponoć karty mogą piszczeć też przez zasilacz, możesz iść w tą stronę. Jak piszczała to było oddać na 14dniowe prawo zwrotu., tak na przyszłość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z oddaniem byłby problem ze względu na kod na Batmana dodawanego do karty, który został wykorzystany.

Naprawdę zasilacz może mieć coś do tego? Wcześniej używałem 760 i żadnego problemu nie było.

Edytowane przez Telemans
Link to post
Share on other sites

Ja też mam 760, kupiłem jakiś czas temu 970od msi i mi strasznie piszczała, następnego dnia oddałem i na razie cisnę na 760.
Mój zasilacz jest w sygnaturze, SPC - szału nie ma, ledwo 80BRONZE. A z tym zasilaczem to tak czytałem, że przez zasilacz też może piszczeć, ale dowodów nie mam. Niech się inni jeszcze wypowiedzą.

Link to post
Share on other sites

sprawdz na innym zasilaczu albo weź ją trochę pomęcz może przestanie piszczeć. Moja nie piszczała ani na chieftec-u 450W ani teraz na antecu 550. W sumie to pierwszy przypadek ME z jakim się spotkałem że piszczy.

Link to post
Share on other sites

MSI (4GD5T) Armor Core x2 - piszczała przez 2-3 dni. Na początku na gta i później na wiedźminie wyciągałem z niej wszystko co mogłem i przestała. Piszczała dosyć delikatnie, musiałem mieć otwartą obudowę i zdjęte słuchawki żeby usłyszeć choć przyznam że początkowo myślałem że to hdd taki dźwięk wydaje. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź zasilacz. Zdarza się, że po wymianie grafiki na mocniejszą zasilacz obciążenia i to jego cewki piszczą. Dzwoniłem kilka dni temu to jednego z największych sklepów internetowych w Polsce w tej sprawie. Po wykorzystaniu kodu na Batmana, tracisz prawo do 14-dniowego zwrotu. Tak twierdził pan w cc. Jedak już druga pani z tego samego sklepu, powiedziała, że po wykorzystaniu kodu grafikę, można oddać bez problemu. Sądzę, że pierwsza odpowiedź była prawdziwa. 

Link to post
Share on other sites

Mam tą samą kartę od soboty i powiem tak: cewki piszczą jak sam sk...

Przy czym zauważyłem, że pisk jest wprost proporcjonalny do ilości FPS, które mamy w danej chwili. Stąd włączenie VSYNC przeważnie pomaga i cewki są niesłyszalne wtedy. Jeśli mamy coś ok. 1000 FPS (a w benchmarkach może się tak zdarzyć momentami) to pisk jest tak gigantyczny, że to głowa mała. Generalnie pisk zaczyna się już powyżej 100 FPS-ów, jeśli jest mniej (a najlepiej stabilnie w okolicach 60, czyli z VSYNCiem właśnie) to są niesłyszalne.

 

Przy czym sprawdzam to od 3 dni dopiero, więc są to wrażenia na gorąco. Nie wiem czy z czasem to przechodzi, czy nie, ale sytuacja jest co najmniej zabawna przy karcie za tyle pieniędzy...

Link to post
Share on other sites

Przy czym sprawdzam to od 3 dni dopiero, więc są to wrażenia na gorąco. Nie wiem czy z czasem to przechodzi, czy nie, ale sytuacja jest co najmniej zabawna przy karcie za tyle pieniędzy...

Karta należy do średniego segmentu wydajności i jest tania dla ludzi pracujących na rynkach rozwiniętych. Polska należy do rynku wschodzącego. Dlatego ci się wydaje, że cena jest duża. To po prostu efekt tego, że jesteśmy biednym krajem. 

 

Odnośnie piszczących cewek to temat wałkowany od długiego czasu na forum, więc zaskakujące jest twoje zdziwienie. Ustaw limit na 60fps. Więcej klatek nie potrzeba w grach. 

Link to post
Share on other sites

temat do polemizowania czy gtx 970 jest średnim segmentem, moim zdaniem nie masz racji. Średni segment bardziej pasuje do gtx 960, 280x, 380. A temat piszczących cewek - problem stał się bardziej może odczuwalny w związku z tym że te karty są bardziej ciche i często pracują bezgłośnie. Moim zdaniem takie zjawisko nie powinno mieć miejsca, nieważne czy kupujesz grafę za 500, 1000, 1500 zł. Producenci oszczędzają gdzie mogą JEST TO NIEUCZCIWE, i powinno się takie rzeczy piętnować. 

Link to post
Share on other sites

Karta należy do średniego segmentu wydajności i jest tania dla ludzi pracujących na rynkach rozwiniętych. Polska należy do rynku wschodzącego. Dlatego ci się wydaje, że cena jest duża. To po prostu efekt tego, że jesteśmy biednym krajem. 

 

Odnośnie piszczących cewek to temat wałkowany od długiego czasu na forum, więc zaskakujące jest twoje zdziwienie. Ustaw limit na 60fps. Więcej klatek nie potrzeba w grach. 

 

Czy ja wiem czy określiłbym tą kartę jako "średni segment wydajności". I nie chodzi tu już nawet o cenę, raczej o to jakie osiągi ma i gdzie się plasuje technologicznie/jakościowo.

 

Co do piszczących cewek to oczywiście zdawałem sobie z tego sprawę, naczytałem się już tutaj o tym (zresztą o tym powiązaniu z FPS-ami też ktoś chyba pisał). Potwierdzam tylko niejako te spostrzeżenia.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy określiłbym tą kartę jako "średni segment wydajności". I nie chodzi tu już nawet o cenę, raczej o to jakie osiągi ma i gdzie się plasuje technologicznie/jakościowo.

 

Seria 9xxx

 

GTX 950 - premiera karty w sierpniu - ok 600 zł

GTX 960 - ok 1000 zł

GTX 970 - ok 1500 zł

GTX 980 - ok 2 000 zł

GTX 980ti - ok 3 000 zł

GTX Titan - ok 4 500 zł

 

Skoro według ciebie GTX 970 nie należy do średniaków kiedy chodzi aktualną ofertę zielonych. To naprawdę nie wiem na jakiej podstawie uważasz inaczej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...