Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

NZXT Noctis 450 White by TMStoke

NZXT Noctis 450 NZXT Noctis 450 Worklog Modding ulepszanie NZXT Noctis 450 white cooling mod pc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 TMStoke

TMStoke
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 26 lipiec 2015 - 16:37

Dotychczasowa buda Zalman Z3 Plus White została właśnie zwolniona ze służby - jako obudowa z przemyślanymi modyfikacjami własnymi (włącznie z takimi, których nie widziałem nigdzie wcześniej), które znacznie zwiększyły jej funkcjonalność i uniwersalność. Co się z nią działo przez od Listopada 2014 roku znajdziecie tutaj: http://forum.benchma...yki-by-tmstoke/.

W odniesieniu do In Win Griffin - mojej wcześniejszej obudowy "zet trójka" była raczej budżetową obudową, jednak bardzo zachwalam Z3 Plus za bardzo dobrą jakość wykonania i dużą możliwość aranżacji z uwzględnieniem estetyki i ergonomii. Ale marzyła mi się buda, która już na starcie oferuje więcej, niż wspomniany Zalman po moich modyfikacjach. I tak moją uwagę skupiła obudowa

NZXT Noctis 450

Przypomnę skład mojego zestawu:

• Procesor: Phenom II x4 960T BE 3,0GHz - 3.4GHz Turbo (OC 3.8GHz - 4.0 Turbo)

• Płyta główna: AsRock 970 Extreme3 rev. 2.0

• Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 750 Ti OC - BIOS Mod, TDP unlocked

• Pamięć: Corsair Vengeance 1600MHz 2x4GB 9-9-9-24 ; Crucial Ballistix Sport 1600MHz 2x4GB 9-9-9-24

• Zasilacz: XFX Core Pro 450W

• HDD: Seagate 7200.14 SATAIII 2TB ; Samsung F1 SATAII 1TB ; Seagate 7200.9 SATAII 160GB

Ktoś patrząc na moje podzespoły mógłby zapytać: takie stare, nie najszybsze graty, a do tego nie tani, potężny be quiet! Dark Rock Pro 3 za około czterysta złotych - radzący sobie przecież ze znacznie wydajniejszymi prockami i obudowa za ponad sześćset złotych obecnie? No właśnie - tak się składa, że nie potrzebuje super, hiper szybkiego CPU i monstrualnej karty graficznej - a to wszystko na super "gejmingowym" mobo. Co nie oznacza, że muszę zgadzać się na kumulującą ciepło klitkę z warczącym mini coolerkiem, no nie ? Nie muszę też godzić się na wszechobecne, swobodnie wiszące przewody i kurz zalegający płatami :)

Ci, którzy modyfikują i ulepszają swoje Pecety wiedzą, że choćby zaglądało się do wnętrza raz na pół roku, to otwarcie obudowy ma powodować uśmiech i dumę - i to tyle, gwoli wyjaśnienia :)

No, dobra - składamy zestaw :)

Ze sklepu www.overclockers.co.uk odebrałem takie oto pudło (klik na foto - każde otworzy się w nowej karcie, w rozmiarze okna strony przeglądarki :) ):

ad47bdcb46c26a18med.jpg

Po wypakowaniu z pudła, usunięciu pianki ochronnej i (prawie) wszelkich folii ukazuje się buda w całej okazałości. W tle czekają komponenty do zamontowania w obudowie:

80b4d632749fbc1bmed.jpg

Po zdemontowaniu bocznych paneli, frontu i góry ukazuje się znajomy widok:

79c3afe7f7891406med.jpg

Tak, zgadza się - szkielet jest niemal dokładnie taki sam jak w NZXT H440. Wiadomo więc, że wnętrze jest przyjazne dla składającego zestaw i porządnie przemyślane pod kątem miejsca i ergonomii rozmieszczenia elementów.

Wracamy do montażu. W pewnym momencie wyglądało to tak:

8cce852f2359d325med.jpg

Każdy przewód znalazł oczywiście swoje miejsce - a tego na ukrycie zbędnych jest sporo :)

Na górze wylądowały trzy sztuki 120mm Aerocool Dead Silence Blue LED Edition wyciągnięte z poprzedniej obudowy. Na przodzie siedzą trzy fabryczne NZXT FN V2 120, a z tyłu jest NZXT FN V2 140.

Daje nam to siedem wentylatorów obudowy i aż 12 w sumie. Spodziewany hałas? Czytajcie dalej...

Po złożeniu wszystkiego widać ile więcej jest miejsca w porównaniu do Zalman Z3 Plus. Jest też jeszcze chłodniej i zupełnie cicho - tutaj wentylatory obudowy pracują dosłownie na ustawieniu 1. w 9-punktowej skali w UEFI płyty, a temperatury - zimnica :) Tak to w tej chwili wygląda:

90d4127f6389d0f7med.jpg

...a tak wyglądało w Zalman Z3 Plus tuż przed rozbiórką:

c716ef1effd379c9med.jpg

Nawet sporych rozmiarów be quiet! Dark Rock Pro 3 nie wygląda już tak okazale jak wcześniej :)

Tutaj widok na ukryte dyski HDD. Odległość pomiędzy nimi sprawia, że są optymalnie chłodzone:

714490d030461768med.jpg

No dobra, odpalam seta by zobaczyć jak to wygląda:

9319ad6e0a313a00med.jpg

Próżno szukać nań przycisku Reset, oraz HDD LED - nie uświadczymy ich, czego raczej ne szkoda :)

Podświetlenie LED obudowy można wyłączyć w kilku etapach:

• wyłączenie podświetlenia panelu I/O i kart rozszerzeń;

• zredukowanie podświetlenia pod obudową (12V->7V);

• wyłączenie podświetlenia pod obudową;

• wyłączenie napisu na piwnicy - czyli całe podświetlenie wyłączone;

• kolejne naciśnięcie przycisku to powrót do pełnego podświetlenia :)

A tak to wygląda w nocy:

a5f4f104cce0ad09med.jpg

1fc6247e0f38401cmed.jpg

Planowane mody? Oczywiście :)

Na początek:

• zmiana zaślepek kart rozszerzeń na Gelid (z poprzedniej obudowy);

• grzebienie na 24 Pin ATX i 6 Pin PCI-E (nie było na stanie w sklepie);

• zmiana kilku opasek zaciskowych na białe - by nie rzucały się w oczy na tacce mobo;

• pomalowanie śledzia karty graficznej na czarny mat;

• niebieski pasek LED dla doświetlenia wnętrza

• SSD 128 GB

Na dalszym planie - custom backplate do GTX 750 Ti :)

Zapraszam do komentowania i sugestii w modzeniu :)

Użytkownik TMStoke edytował ten post 26 lipiec 2015 - 18:05

• 4

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#2 Garfieldek

Garfieldek
  • ROG Fanboy

• 721 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz/Fordon

Napisano 26 lipiec 2015 - 19:16

Mam nadzieję, że będzie tak fajnie, i przemyślanie jak w Z3. Będę obserwował.

• 0

CPU: Intel Core i7 4770K GPU: Sapphire RX480 8GB RAMKingston HyperX 8GB 1600@2000 CL9                          #1 Z3+ ROG 

MOBO: ASUS Maximus VI Formula SSD: Crucial BX200 240GB                                                                              #2 TJ07 Red Lightning

PSU: Chieftec GPS-500A CASE: SS TJ07  

#3 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 19:47

W razie czego wybijecie mi z głowy durne pomysły :D

• 1

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#4 Voidereles

Voidereles
  • Zapaleniec

• 1209 postów
  • Miejscowość:Pszczyna

Napisano 26 lipiec 2015 - 22:38

Świetna ta obudowa.Taka H440 (mam h440 białą:) )ale z pazurem :)

• 2

Intel Core i5-7400Fortis 3 Malik Edition  | MSI B250 Krait | 8GB GoodRAM Play | Gigabyte GTX1050Ti | WD Red 1 TB ERFXbitumenbox | Iridium Pro 240 GB | XTR550 | LG 29UM67Freesync | DM1-Pro | Logitech K280e | Philips Fidelio X1 + AIM SC8082x LM49720 + Presonus Eris E5 | H440 White | Huawei P9 | EzBook 3S

„Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą."

#5 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 22:47

...z pazurem :)

Hehe dobre :)

• 1

Moje graty:

Spoiler

#6 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:39

:D Świetna buda też rozważałem nad  nią  ale bardziej podoba mi się h440 :D będą obserwował :)

P.s fajnie by wyglądało  lc  nawet takie za 600 zł   :D

Użytkownik maxnnfsw edytował ten post 27 lipiec 2015 - 17:39

• 1

#7 Garfieldek

Garfieldek
  • ROG Fanboy

• 721 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz/Fordon

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:00

@up- nawet lc za przysłowiowe pięć złotych może być ładne. 

• 1

CPU: Intel Core i7 4770K GPU: Sapphire RX480 8GB RAMKingston HyperX 8GB 1600@2000 CL9                          #1 Z3+ ROG 

MOBO: ASUS Maximus VI Formula SSD: Crucial BX200 240GB                                                                              #2 TJ07 Red Lightning

PSU: Chieftec GPS-500A CASE: SS TJ07  

#8 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:11

LC absolutnie nie ma dla mnie sensu - wizualnie owszem podobają mi się takie cuda, które chłopaki tu mają, ale jeżeli chodzi o chłodzenie to z czego mi temperatura miała by spaść?

W tej chwili CPU lodowaty, mobo zimne, dyski to chyba szronem zaszły, to samo grafa... W spoczynku jak teraz (przeglądarka i foobar2000) 33-34 stopnie procka to najwyższa temperatura jaką widzę - w stresie trzeba się namęczyć, żeby 52-54 stopnie utrzymało... :)

Ten Phenom, mimo że ma TDP 95W, a właściwie 107W - jest zimny dosyć. GTX 750Ti nawet po modyfikacji biosu: odblokowaniu TDP i podniesieniu taktów - bazowego i turbo tak samo zimne :)

Dodam jeszcze, że śmiem twierdzić, że sporo zestawów LC i wszystkie kompaktowe będą głośniejsze niż taki set, który mam. Już kilka razy lookałem z innej części salonu czy przypadkiem komp się nie wyłączył. Przy biurku ledwo szumi, dwa metry dalej siedząc na sofie nie słyszę go wcale :D

• 1

Moje graty:

Spoiler

#9 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:23

:D rzecz gustu :D   tak wgl masz ssd ? 

• 1

#10 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:28

maxnnfsw, będzie baaardzo wkrótce. Tu problemem jest, że nie wiem jeszcze jaki - mój typ to 120-128GB (więcej mi nie trzeba), szybki zapis i IOPS przy tej pojemności, kości MLC, jakaś długa gwarancja z optymalnym limitem zapisu i niedrogi :)

Jakieś sugestie? :D

Użytkownik TMStoke edytował ten post 27 lipiec 2015 - 18:30

• 1

Moje graty:

Spoiler

#11 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:39

:D podobno ale to podobno za 2 lata cena ssd  ma być równa hhd czyli  1 tb ssd  ma kosztować 200 -250  zależy ale to plotka wiec ile w tym prawdy nie wiem  ale  

Crucial BX100 :D  bardzo fajny :D !
  • 1

#12 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:48

No dwóch lat czekał nie będę :D

Crucial BX100 niby fajny, ale słabiutko z szybkością - deklarowany zapis tylko 185MB/s i IOPS tylko 43000 :/

Myślę o OCZ ARC100... Lepsze deklarowane dane, gwarancja ShieldPlus tylko ten kontroler ponoć się dławi...

No i cena £48.11 - dość dobra :)

Użytkownik TMStoke edytował ten post 27 lipiec 2015 - 18:47

• 1

Moje graty:

Spoiler

#13 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:58

tak ale nie zawsze to co pisze producent jest prawdą tak samo możesz kupić innego ssd niby na opakowaniu szybszy od  

Crucial BX100 a tak naprawdę będzie gorszy  

chyba że

OCZ Vector 150
  • 1

#14 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:02

No właśnie nie ma testów tej pojemności :/

Za 4 Funty więcej mogę mieć Samsung 850 EVO, który gdy jest świeży gniecie oba tamte dyski, tylko nie poradzili sobie chyba do końca z zamulaniem starych danych...

• 1

Moje graty:

Spoiler

#15 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:05

:D to już sam musisz sobie wybrać 

• 1

#16 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:12

Właśnie wyczytałem, że to Samsung 840 EVO miały problemy z wydajnością w sytuacjach, gdy dane na nich zgromadzone nie były modyfikowane lub przenoszone przez jakiś dłuższy czas. Natomiast Samsung 850 EVO również posiadają kości TLC, ale tych problemów nie mają, no i 5 lat gwarancji :)

• 0

Moje graty:

Spoiler

#17 maxnnfsw

maxnnfsw
  • Amator

• 51 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:15

^^  no i moim zdaniem sprawa rozwiązana :D bierz 850 

• 1

#18 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 20:49

I jeszcze argument a'la "blondi" - i czarny będzie pasował do budy :D hehe

maxnnfsw, no dobra - a co powiesz na to:

9955b7e81462f112.jpg

:D

dla mnie to kilkanaście Funtów różnicy, a jest MLC i 10 lat gwary, szybko i pewnie :D

Już kupiony - i spokój z SSD :)

• 1

Moje graty:

Spoiler

#19 twisster storm

twisster storm
  • Entuzjasta

• 536 postów
  • Miejscowość:Andrychów

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:12

Planujesz już jak rozmieścić paski  led? Dokoła okna czy jakoś inaczej. Zastanawiam się jak by to mogło wyglądać i jak ułożyć tak aby było estetycznie. Drugie pytanie do ciebie. Masz dużo wentylatorów w obudowie. Kupowałeś jakieś rozgałęźniki do tego czy coś w tym stylu?

• 1

Ryzen 1600 3.7GHz \ G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) Aegis 3000MHz CL16 \ Asrock X370 Killer Sli \ Rx 480 MSI Gaming X 4GB \ Goodram Iridium Pro 240GB \ WD Black 500GB \ PNY CS3030 M2. NVME 500GB \ EVGA SUPERNOVA G2 GOLD 550W \ Phanteks Enthoo Pro M \ Alpenfohn Matterhorn Black Edition \ Havit HV-KB390L \ DM2 Comfy Mouse \ SilentiumPc Aurora 2 ||| WORKLOG: http://forum.benchma...ískt-breyta-v2/

#20 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:48

W planie mam przynajmniej jeden pasek za/nad panelem bocznym - by doświetlić wnętrze, zwłaszcza cooler. Prawdopodobnie wepnę do LED-ów obudowy, do sterowania przełącznikiem :)

Z podłączeniem wentylatorów problemu nie ma - płyta główna ma cztery gniazda wentylatorów obudowy, a NZXT Noctis 450 ma rozgałęźnik na dziewięć wentylatorów - osiem zwykłych i jeden PWM. Także opcji połączeniowych jest sporo :)

• 0

Moje graty:

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NZXT Noctis 450, NZXT, Noctis 450, Worklog, Modding, ulepszanie, NZXT Noctis 450 white, cooling, mod, pc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych