Skocz do zawartości

Stabilnie pracujący smartfon + wydajna oferta [ 1500 - 1800 ]


Recommended Posts

Witam ponownie :)
Po ponad 2 miesiącach rozważań, zdecydowałem się na zakup smartfona.
Najbardziej zależy mi na tym, żeby telefon pracował bardzo płynnie, nie zacinał się, przechodził pomiędzy aplikacjami sprawnie, przy otwarciu kilku aplikacji jednocześnie - trzymał je w pamięci wraz z zachowaniem płynności działania ( wielozadaniowość ).
Kupno smartfona wiąże z faktem, iż ma mi on służyć na parę dobrych lat, więc szukam czegoś dobrego, żeby nie okazało się, że po roku zauważę znaczny spadek wydajności działania.
Pamięć wewnętrzna - tutaj liczę na minimum 32 GB, dodatkowo, obowiązkowo muszę mieć możliwość rozszerzenia kartą SD.
Czas pracy na baterii - wystarczająco dobry, żeby wytrzymywał 1 dzień przy normalnym użytkowaniu - przeglądarka, youtube, bardziej wymagające gry, od czasu do czasu facebook.
Multimedia:
Na aparacie specjalnie mi nie zależy, wystarczy żeby robił średniej jakości zdjęcia w porównaniu do dzisiejszego rynku smartfonu, ja i tak zdjęć na komputer raczej zgrywał nie będę, jakimś wytrawnym koneserem w tej kwestii nie jestem, od czasu do czasu coś ciekawego będę chciał uchwycić, ale jak napisałem wcześniej, wiele nie wymagam.
Jakość dźwięku - jeżeli nie będzie gorzej niż w moim aktualnym telefonie - Xperia Neo V, będę zadowolony, a pewnie i tak cokolwiek bym nie wybrał, to w tej półce cenowej w dzisiejszych czasach odczuję różnicę na plus. Czasem jak jestem w podróży słucham muzyki na słuchawkach, tak że ewentualnie tutaj może oczekuje czegoś minimalnie lepszego niż to co mam obecnie.

Zakup planuję dokonać w sklepach:
-> RTV Euro AGD
-> Media Markt
-> ewentualnie jakiś inny godny polecenia sklep

Komisy, lombardy odpadają, ludzie przedłużający umowę na OLX-ach i tym podobnych - wolę mieć coś z pewnego źródła, zapłacę drożej, ale będę miał 100% pewności, że mam gwarancję, że jest nowe itd.

Teraz druga kwestia - jednocześnie z kupnem smartfona, chciałbym kupić do niego starter na kartę.
Zależy mi na jak największym pakiecie internetu, oraz na możliwie najdłuższej ważności doładowania, tj. aktualnie w PLAY - po doładowaniu mam ważność połączeń wychodzących na rok, internet na 2 miesiące.

Edytowane przez james4444
Link to post
Share on other sites

Jakbyś dopuszczał oferty z olx albo allegro z odbiorem osobistym rzecz jasna żeby sprawdzić papiery i często nawet urządzenia są jeszcze oryginalnie zaplombowane to za 1900 spokojnie kupiłbyś Galaxy S6. Zdecydowanie najlepszy flagowiec.

Z innych z olx czy allegro to G4 i Huawei P8 (za ok 1500)

Ze sklepowych to Galaxy S5 lub Note 3, G3 wersja z 3gb, HTC One M8 lub E8, Sony Xperia Z2 lub Z3

 

Co do startera. W virgin jest jeszcze promocja. Za 29zł nielimitowane rozmowy i smsy oraz 5gb internetu. Najbardziej opłacalne

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Obowiązkowo karta SD więc s6 odpada.

Dokładnie, 32 GB wewnątrz, z czego dla użytkownika zostaje 25 GB, zdecydowanie za mało jak dla mnie i za kilka miesięcy może mi brakować miejsca, o USB nie chcę nawet słyszeć nie przekonam się do tego.

 

 

Jakbyś dopuszczał oferty z olx albo allegro z odbiorem osobistym rzecz jasna żeby sprawdzić papiery i często nawet urządzenia są jeszcze oryginalnie zaplombowane to za 1900 spokojnie kupiłbyś Galaxy S6. Zdecydowanie najlepszy flagowiec. Z innych z olx czy allegro to G4 i Huawei P8 (za ok 1500) Ze sklepowych to Galaxy S5 lub Note 3, G3 wersja z 3gb, HTC One M8 lub E8, Sony Xperia Z2 lub Z3 Co do startera. W virgin jest jeszcze promocja. Za 29zł nielimitowane rozmowy i smsy oraz 5gb internetu. Najbardziej opłacalne

Nie dopuszczam odbioru osobistego, jedynie wymienione przeze mnie sprawdzone sklepy.

1900 zł przekracza mój budżet, poza tym S6 odpada wyżej napisałem dlaczego.

LG G4, Huawei P8 - wszystko to pisałeś uwzględniając odbiór osobisty od ludzi przedłużających umowy, także niestety odpadają.

Jeśli chodzi o podane przez ciebie sklepowe:

S5 - myślałem nad nią od samego początku jak zdecydowałem się zmienić telefon, ale bajery w stylu czytnik linii papilarnych, monitor pracy serca - po jaką cholerę mi to ? 2 GB RAM - trochę mało, praktycznie każdy nowy model ma minimum 3 GB, a z tych co jeszcze nie wyszły w zapowiedziach u każdego producenci wrzucają 4 GB, za rok - dwa to już będzie standard.

Za S5 przemawia dobry aparat i multimedia - ale tak jak napisałem zdecydowanie bardziej zależy mi na płynności systemu, w benchmarkach S5 nie osiąga samego topu, wiem, że rankingi trochę przekłamują, ale mimo wszystko szału nie ma.

S5 ma świetny ekran Super Amoled - gry będą na nim super wyglądały, filmy pewnie też, ale mi sam IPS by wystarczał :)

Note 3 - nie przemawia do mnie seria Note, model ten wyszedł już jakiś czas temu, ale wolałbym coś nowszego, świeższego, poza tym cena jest dosyć wysoka.

LG G3 - wpakowali rozdzielczość 1440 x 2560 px nie wiadomo po co taką dużą i nawet w tej mocniejszej wersji z 3 GB RAM, telefon lubi przycinać, ładnie wygląda, ma dobre multimedia, ale niestety spowolnienia ewidentnie go wykluczają wśród moich zainteresowań, potrzebuje czegoś co ma służyć na dłuższy czas.

HTC One M8 / E8 - świetne telefony muzyczne, ale pod względem działania ustępują najlepszym w testach, za mało jak dla mnie, nie szukam telefonu muzycznego...

Xperia Z2 / Z3 - odpadają, Z2 lubi się przegrzewać, pisali mi ludzie, że lubi złapać kilkusekundowego laga. Z3 - za droga, budżet przekroczony.

Jeśli chodzi o starter, to dziękuje za propozycję, dokładnie taki sam miałem na uwadze, chciałem się upewnić czy nie ma czegoś lepszego :) Mam pytanie odnośnie startera: Czy kupię go normalnie w zwykłym kiosku ( pewnie nie ), czy muszę zamawiać i wyślą mi SIM na podany adres, jak to się odbywa ?

 

Mam na uwadze jeszcze takie telefony jak:

Asus Zenfone 2 ZE551ML - wersja z 4 GB RAM, Intel Atom 3580 4 rdzenie 2,3 GHz - podobno jeśli chodzi o wielozadaniowość radzi sobie lepiej niż S6, są recenzje na yt, ludzie bardzo go sobie chwalą pod względem płynności działania, praktycznie nie czeka się na żadną aplikację, ma niezły aparat, poprawny dźwięk. Minusem jest słabe podświetlenie ekranu, ale mi to zbytnio by nie przeszkadzało, nie zamierzam nim za wiele operować na jasnym słońcu :)

Sony Xperia Z3 Compact - mniejsza wersja dużej Z3, 2 GB Ram + SnapDragon 801 4 rdzenie 2,5 GHz - na mniejszym ekranie 4,6 cala telefon sprawuje się świetnie, ponieważ ma mniejszą rozdzielczość, ma dobry aparat, dobrą jakość dźwięku, oraz świetny czas trzymania na baterii.

Link to post
Share on other sites

Kolejny wyznawca benchmarków...W S5 i innych 2gb i minimum Snapdragon 800 zapewnia płynną pracę. Te mają 801. Ale jeśli dla Ciebie jest bardzo ważny wynik w benchamarku to ja nie mam już nic do powiedzenia w tym temacie. Benchmark nie oddaje płynności pracy w codziennym użytkowaniu.

Np taka Motorola Moto G 2 generacji kosztuje 700 zł, ma 1gb ramu, Snapdragona 400 i działa płynnie a w benchmarku osiąga tylko ok 20 tyś. Co na to powiesz

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

S5 zapewnia płynną pracę ? Może w podstawowych aplikacjach daje radę, natomiast przy bardzie wymagających grach niestety działa po prostu źle:
S5 vs G3


Moto G 2nd bardzo fajny telefon, płynnością dorównuje średniej półce cenowej w okolicach 1000 +, jak za tą cenę polecam, ale to jest jeden wyjątek potwierdzający regułę.
Link to post
Share on other sites

Miałem przyjemność korzystać niecałe 2 tygodnie z S5 i sprawował się bardzo dobrze. Żadnych przycięć. Gry w które grałem działały dobrze bez przycinek. Ekran fenomenalny zwłaszcza do gier

Wszystkie poprzednie flagowce opisałeś tak jakby były jakimś dziadostwem a to serio dobre telefony. Każdy telefon ma jakieś wady j zalety. Nie ma idealnego

Zenfone 2 ma niezły aparat ? Co najwyżej średni jak na tą półke cenową

Z3 compact podobnie.

G3, S5, E8, Note 3 mają znacznie lepsze

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Miałem przyjemność korzystać niecałe 2 tygodnie z S5 i sprawował się bardzo dobrze. Żadnych przycięć. Gry w które grałem działały dobrze bez przycinek. Ekran fenomenalny zwłaszcza do gier Wszystkie poprzednie flagowce opisałeś tak jakby były jakimś dziadostwem a to serio dobre telefony. Każdy telefon ma jakieś wady j zalety. Nie ma idealnego Zenfone 2 ma niezły aparat ? Co najwyżej średni jak na tą półke cenową Z3 compact podobnie. G3, S5, E8, Note 3 mają znacznie lepsze

Brakuje mi porównania z innymi telefonami, S5 to owszem świetny smartfon ale obawiam się, że na dłuższą metę może nie wystarczyć.

Aparatu tak jak pisałem wcześniej nie potrzebuje dobrego, nawet taki jak w Zenfone 2 czy Z3 spokojnie mi wystarczy, jeszcze raz podkreślam chodzi mi o najbardziej wydajny telefon w tym przedziale cenowym, chciałbym, żeby inni też się wypowiedzieli :)

Link to post
Share on other sites

ZenFone 2 (4GB). Nic lepszego, spełniającego twoje kryteria, nie znajdziemy.

Wersja 64 GB ma takie same parametry jak 32 GB, chodzi mi o procesor, bo czytałem, że niekiedy lubią do tej słabszej wrzucić procesor 1,8 GHz zamiast 2,3 ?

Link to post
Share on other sites

Różnie to bywa. Kupując, upewnij się.

Kupując wersję 64 GB mam pewność, że dostanę 2,3 GHz + 4 GB ramu,

słyszałem o przypadłości SnapDragona 810 - mam pytanie czy procesor intela lubi się nagrzewac.?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...