Skocz do zawartości

Sprawdzenie zestawu 8000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do kupna komputera i chciałbym by ktoś ocenił to co złożyłem i doradził co można zmienić jeśli jest taka potzreba

 

Zastosowanie komputera :gry, stream'owanie 

Maksymalna kwota :8000zł

Których części potrzebuję :buda

Czy będę podkręcać sprzęt? :tak

Rozdzielczość mojego monitora i model:1920x1080 Asus VG248QE 

Specjalne wymagania :brak chociaż został bym przy obudowie która wybrałem bo bardzo mi się spodobała

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.ne...ry/info/7T2GB8/

Inne :brak

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem różne propozycje zestawów i skleiłem coś takiego a obudowę wybrałem ze względu na wygląd i to ze posiada czytnik kart pamięci, regulator obrotów i te 200mm wentylatory patrzyłem tez recenzje tej obudowy i przypadła mi do gustu.

Co byś proponował zamiast tych podzespołów?

Link to post
Share on other sites

Z płyt o wiele lepiej wypada Gigabyte Z87 Gaming 5. Nie wiem z drugiej strony po co takie mobo skoro wystarczy nawet tańszy MSI Z97 G43. Nie wiem, może kładziesz większy nacisk na wygląd zestawu. 

 

RM 650 to bdb zasilacz ale jego cena jest dość mało atrakcyjna. Patrzałeś może z obudów na Enthoo Pro White ? Sam mam ten model i szczerze polecam. Przy Enthoo Pro możesz zrezygnować z modularnego zasilacza i brać Antec True Power Classic 550W. 

 

Dysk SSD na MX 200 a z GPU stawiałbym na MSI / Gigabyte

 

Przy białej obudowie zerknij sobie jeszcze na MSI Z97 Krait Edition. Chłodzenie spokojnie na Dark Rock (bez pro). 

 

16 GB DDR3 również trochę na wyrost. 


Przy moim guście oraz przy tym co ja bym brał mają taki budżet to:

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti Gaming G1 6GB DDR5 384bit (1291/7010) + MGSV

Phanteks Enthoo Pro window (white)

Antec True Power Classic GOLD 550W

Crucial MX200 500GB (555/500MB/s)

bequiet! Dark Rock 3

Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL

Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast

 

Cenowo podobnie jak i u Ciebie. Tutaj zyskujesz realną różnicę w postaci SSD 500 GB. Cały zestaw w kolorystyce czarno - białej. Do tego bakcplate na GPU doda smaczku przy obudowie z oknem. Oczywiście bardziej rozsądne będzie kupić 8 GB DDR3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zostanę przy 16gb ramu i raczej przy swojej obudowie ten phanteks nie przypadł mi do gustu chyba ze możesz mi polecić coś jeszcze inneg?

Cala reszta mi się podoba ale nasuwa mi się parę pytań:

1) czy te kingstony nie będą zawadzać o chłodzenie tak jak jest w przypadku w wersji pro?

2) czy zasilacz 550w poradzi sobie z oc? i ewentualną modernizacją w przyszłości? może lepiej wziąć coś mocniejszego?

Link to post
Share on other sites

nie podoba mi się płyta. ile razy ja widzę, nie rozumiem co niby ona ma, za swoje 500zl żeby ja polecać ( jestem otwarty na argumenty ) 

Jak w tym samym sklepie mamy topowe płyty Gigabyte na z87 pod ten procesor
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54051 Gigabyte GA-Z87X-OC 369 zl
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54052 Gigabyte GA-Z87X-UD7 TH 469 zl

 

1) czy te kingstony nie będą zawadzać o chłodzenie tak jak jest w przypadku w wersji pro?


to bierz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=63056one wejdą pod każde chłodzenie ( ta sama cena )

 

2) czy zasilacz 550w poradzi sobie z oc? i ewentualną modernizacją w przyszłości? może lepiej wziąć coś mocniejszego?


Tak wystarczy, on ma 60 Amper na lini 12V, to nie jest jakiś no name 550W 

 

ten phanteks nie przypadł mi do gustu
 

Ten phanteks to najfajniejsza obudowa do formatu E-ATX 

ale jak chcesz cisze to bierz fractal design R5

 

Ps. niestety sli na tym zasilaczu nie zrobisz ( ta "rozbudowa"), ale znowu przy FullHD sli jest głupią opcja. 


Jedyny problem z tym zasilaczem to niemodularne okablowanie, ale żeby kopić coś podobnego na modularnym trzeba wydać 100 więcej  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=13348

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

nie podoba mi się płyta. ile razy ja widzę, nie rozumiem co niby ona ma, za swoje 500zl żeby ja polecać ( jestem otwarty na argumenty ) 

 

Autor celuje też chyba w wygląd tego zestawu przy obudowie z oknem

 

 

 

Cały zestaw w kolorystyce czarno - białej.
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nzxt Obudowa Phantom 630 ma na tyle male okno, ze po włożeniu coolera be quiet pro, nic za bardzo widać nie będzie. 

a R5 nie ma okna wiec nie ma problemu :D ( r5 ma kontroler obrotów do 3 wentylatorów ), choć jest wersja z oknem, ale wtedy cale wyciszanie idzie w pizdu 

Ps. jeśli chodzi o czytnik kart, to polecam Kingston MobileLite G3 USB 3.0, nie wiem czy jest sens dopłacać stówki do obudowy, za taki bajer
Choć jak zobaczyłem ceny to równie dobrze można wziąć SanDisk Extreme PRO UHS-II SD Reader/Writer

zawłaszcza ze ten czytnik w Mzxt jest tylko do pleno wymiarowych kart SD 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Autor celuje też chyba w wygląd tego zestawu przy obudowie z oknem

 

 

Cały zestaw w kolorystyce czarno - białej.

obudowę wybrałem bo mi się podoba ma czytnik i kontroler obrotów zestaw nie musi być w tej samej kolorystyce w środku może być i różowo(ma to porostu jak najlepiej działać) :D  ważne by obudowa mi się podobała a ani ten R5 czy phanteks jakoś mi nie leży

 

 

nie podoba mi się płyta. ile razy ja widzę, nie rozumiem co niby ona ma, za swoje 500zl żeby ja polecać ( jestem otwarty na argumenty ) 

to może coś z MSI? 


 

 

zawłaszcza ze ten czytnik w Mzxt jest tylko do pleno wymiarowych kart SD 

to nie stanowi problemu mam adapter 

Link to post
Share on other sites

 

 

to może coś z MSI? 
 

mówiłem o tej MSI Z97S SLI Krait Edition ( stąd te 500 zl ) 

ogólnie po prostu da się kupić topowe płyty od gigabyte na z87 zwykle warte ponad 1 tys. zl. 

Jedyna różnica jest brak M.2 i SATA express ( które przy dyskach na PCI-e i tak mało znaczą )
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie, umiesz składać komputer ? 

Bo jak tak, to kupowanie w jednym sklepie nigdy nie będzie opłacalne. 

Procesor i płytę taniej wyjdzie na ESC 
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=61884
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54052


JA sam komputer składałem w 5 sklepach, głównie z darmowa dostawa, lub z odbiorem osobistym i zaoszczędziłem parę stówek. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedno pytanie, umiesz składać komputer ?  Bo jak tak, to kupowanie w jednym sklepie nigdy nie będzie opłacalne. 

potrafię ale nie wiem czy chce mi się bawić w jeżdżenie po sklepach i czekać na kurierów.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...