Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Posiadam taki sprzęt:

SAMSUNG NP310E5C-U02PL

  • i3-3110M (2 x 2.4 GHz, 3 MB Cache)
  • 6 GB Ramu DDR3 (1600 MHz)
  • HDD 750 GB
  • NVIDIA GeForce GT 620M 1024 MB

 

Zainstalowałem SketchUp Pro 2013 PL + V-Ray 2.00 Beta i komputer cofnął się w prędkości o lata świetlne.. owych programów nawet nie włączyłem, po odinstalowaniu po wcześniejszym skanowaniu antywirusem komputer jak zawsze śmigał jak strzała. Czy jest ktoś kto jest wstanie mi powiedzieć jakich parametrów o odpowiedniej wielkości potrzebują te programy. Jestem na etapie poszukiwania sprzętu dla mojej żonki, która zajmuje się architekturą wnętrz i byłem przekonany, że jak przejdzie ze starego sprzętu na mój to będzie jej się wszystko renderowało się w 30 min max a tu zonk...

 

Link to post
Share on other sites
Gigabyte GA-Z97X-SLI

Intel Core i5 4670K

be quiet! Dark Rock PRO 3

Corsair DDR3 2x 8GB 1600MHz CL10 Vengeance LP

GIGABYTE GeForce GTX 960 2GB

Plextor M6S 128GB - DO SYSTEMU

WD Green 1TB [WD10EZRX] - DLA DANYCH

Zasilacz be quiet! POWER ZONE 850W

 

Pytanie czy mozna to zmodyfikowac by bylo jeszcze wydajniej, bo mi świat odjechał jak weszły Athlony 2.0 dziś tego jest tyle, że głowa mała..

Link to post
Share on other sites

Zamierzasz podkręcać CPU ? 

Jaki masz budżet ? 

Sam Vray czy Vray-RT też ? 

Pod jakie szkiełko będzie podłączony ten zestaw ? 

 

5-5,5 tys.

Nie zamierzam bo po prostu sie na tym nie znam, chyba, że ktoś profesjonalnie miałby to zrobić...

Póki co Samsung SyncMaster p2270HD ale w planach jest zakup za 2-3 latka coś dedykowane pod grafike i fotografie

Programy to AutoCad 2014. Sketch UP 2013. V-RAY 2.0. W przyszłości 3ds Max. Dodatkowo PS i LR z którego ja chętnie skorzystam choć na moim lapku jeszcze dają radę. 

 

PS. vr-ray rt czym się różnią bo ja sie osobiscie nie znam

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...