Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam sie do zakupu chodzenia jak w temacie. Mial ktos z was moze z nim stycznosc?

Zbiera bardzo dobre opinie za granica, a w benchmarkach spisuje sie rowniez bardzo dobrze z tego co czytalem. Szczegolnie ze znalazlem go w tej samej cenie co corasaira h110i gt w sklepie (http://ajkomp.pl/nzxt-kraken-series-universal-cpu-liquid-cooler-x61-280mm-radiator-p204125.html , kupowal ktos z was moze cos  tym sklepie, chetnie uslysze opinie).

Czy jest to dobry wybor chlodzenia do procesora i7 5820k i obudowy nzxt h440?

Link to post
Share on other sites

Zgadza się ale to jest podobna bardzo konstrukcja. X60 mam ponad dwa lata i do dziś działa bezawaryjnie. Żadnych dziwnych jazd jak u Corsaira, pompka, podświetlenie led, złączki i węże są w stanie idealnym jak w dniu pierwszego odpalenia aio. Soft NZXT również działa dobrze, raz ustawisz pracę chłodzenia z trybem podświetlenia i ustawienia zostają zapamiętane, nawet po wywaleniu softu z dysku. Warto jednak zmienić wentylatory na jakieś sensowniejsze, fabryczne niby nie są złe ale lubią wysokie obroty. Nie ma najmniejszego problemu z chłodzeniem gorącego 3770K z oc 4.5/4.9ghz i to tylko z dwoma wentylami a jak zrobisz konfigurację P/P to już będzie kosmiczne aio.

Link to post
Share on other sites

A to nie wystarczy ich podpiać pod nizsze napiecie? na forach czytalem ze tak mozna rozwiazac to w corsairach wiec moze z ty tez sie tak da. A jak nie to jakie wiatraki polecasz, za jakas rozsadna cene, bo obudowe i tak bede mial wyciszona wiec nie chce za duzo doplacac do chlodzenia za 600zl.

A mieliscie moze do czynienia ze wsparciem technicznym nzxt, bo na forach zagranicznych czytalem ze jest strasznie slabe, wiecie jak to wyglada u nas?

Link to post
Share on other sites

Można ale nie trzeba, ich sterowanie ustawia się z softu nzxt jeśli zostały wpięte do złączek od bloku. Niskie ciśnienie przy małych i średnich obrotach. U siebie wrzuciłem zamiast fabrycznych Akasa Apache, sprawdzają się idealnie a chodzą tylko na 900rpm.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie sam zastanawiam sie nad x61, bo Tisis (jest cichy i swietnie trzyma temp) jest dla mnie za wielki - dalem obudowe na biurko, to widac samo chlodzenie...

 

Co do x61 to mozna kupic wersje bez wentylatorów ? Wentylatory od razu bede wymienial, bo biale w ogole nie pasuja do mojego zestawu. 

Wentylatory kupic 4 pinowe pwm ? Podłączam je do złączek w bloku i wszystko bedzie dzialac ?

Montaz tego chlodzenia (dla osoby która nigdy nie instalowała lc) jest trudny ? Rozumiem, ze cały układ jest juz zalany i nie trzeba kupowac zadnych plynów ?

Ostatnia sprawa, to co ile taki plyn w takim chlodzeniu trzeba wymieniac ?

 

Z góry przepraszam za takie pytania, ale całe życie jechałem na AC :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Szarik ma x60. Ja mam x61

Te chlodzenia sie praktycznie niczym nie roznia, wydajnosciowo tez. Nic znaczacego sie nie zmienilo przy zmianie modelu.

 

 

Żadnych dziwnych jazd jak u Corsaira

Nie pisz o chlodzeniach Corsaira tak ogolnikowo, wiekszosc z nich ma identyczna konstrukcje jak twoj NZXT Kraken, te z okragla pompka/stopka bloku wodnego to wszystko Asetek. Te klopotliwe z kanciasta pompka czyli Coolit, ale H110GT to poprawiona ,nowsza pompka. Powinna byc lepsza, czy jest, to narazie ciezko powiedziec. Jeszcze mi sie nic nie zepsulo. Ale wentylatory tez wymienilem. 

Link to post
Share on other sites

Jakie temperatury masz stosując te apache?

Mniejsze o kilka stopni w stresie, jest wydajnie i cicho. Kupując wentylki do chłodnicy warto dobrać takie z wysokim ciśnieniem statycznym a nie przepływem.

 

E//

Nie pisz o chlodzeniach Corsaira tak ogolnikowo, wiekszosc z nich ma identyczna konstrukcje jak twoj NZXT Kraken, te z okragla pompka/stopka bloku wodnego to wszystko Asetek. Te klopotliwe z kanciasta pompka czyli Coolit

Miałem u siebie: H70, H100, H100i i H110 przez kilka chwil. Wszystkie były awaryjne dlatego też wrzuciłem do jednego worka. Next działa najdłużej bez najmniejszej nawet awarii, może przypadek i szczęście a może nie.

 

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Mniejsze o kilka stopni w stresie, jest wydajnie i cicho. Kupując wentylki do chłodnicy warto dobrać takie z wysokim ciśnieniem statycznym a nie przepływem.

 

 

Gdzie mogę ogarnąć jakiś test (krakena x60 udało mi się zdobyć tanio, więc mam trochę zbędnej kasy, więc mogę zainwestować w dobre wentylatory - możesz polecić jakieś najlepsze wentylatory do tego chłodzenia)

 

W przypadku gdybym chciał kupić porządne chłodzenie wodne będę mógł przełożyć te wentylatory?

 

Mam i5 3570k, która robi 4.5GHz, na 4.7GHz startuje, ale ma za wysokie tempy i nie wiem czy chłodzenie wodne pomoże. Chłodzenie wodne ustabilizuje temperatury na poziomie wymiany pasty pod ihsem ?

Link to post
Share on other sites
Miałem u siebie: H70, H100, H100i i H110 przez kilka chwil.

Dziwne ze przez te kilka chwil tyle ukladow cie zawiodlo.

 

 

Wszystkie były awaryjne dlatego też wrzuciłem do jednego worka.

 

No wlasnie nie powinnismy tego robic bo robi sie "nieprofesjonalnie" , a wrecz dziecinnie z takimi poradami. 

 

 

H70

To chlodzenie poprzedniej generacji , jeszcze z plastikowymi przewodami ktore ciekly czasem , ze starsza pompka Aseteka juz praktycznie nie do kupienia.

 

 

H100

To tak samo starsze chlodzenie ze stara pompka Coolita, najbardziej problematyczne.

 

 

H100i

To kolejny nowszy nieudany Coolit.

 

 

H110

A to identyczne chlodzenie jak Kraken X60/61 bez podswietlanej pompki itp. Asetek. 

 

 

 

Mam i5 3570k, która robi 4.5GHz, na 4.7GHz startuje, ale ma za wysokie tempy i nie wiem czy chłodzenie wodne pomoże. Chłodzenie wodne ustabilizuje temperatury na poziomie wymiany pasty pod ihsem ?

Taki Kraken na twoim procesorze i tak nie bedzie chlodzil w 100% wlasnie przez paste pod IHS-em. Mialem na i7 [email protected] Corsaira H55 z dwoma wentylatorami P/P .Chlodzenie Intela (takie):

http://images.anandtech.com/reviews/cpu/intel/IVBE/cooler.png

Tez dwa wentylatory. I rowniez cos takiego przez tydzien, moze troche dluzej:

http://www.coolerkit.com/shop/xspc-raystorm-d5-3555p.html

I powiem tak pomiedzy H55 i chlodzeniem intela (maja te same pompki , ale inne chlodnice) to moze bylo ze ~4 stopnie roznicy na korzysc Intela , te same wenytlatory. Ale juz zestaw XPC nie obnizyl temperatur. Mooooze ze stopien. Zakladalem kilka razy, i z wentylatorami z zestawu . Mialy chyba 1650 obr/min, wczesniej uzywalem Arctic F12 , maja nizsze max. obroty. 

Nawet Corsair zaleca by ich najnowsze chlodzenia nie byly testowane na Intelach z pasta pod IHS bo ciezko pokazac wtedy realna wydajnosc. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dziwne ze przez te kilka chwil tyle ukladow cie zawiodlo.

Wszystkie miałem w ciągu jednego dnia i się zepsuły... masz chyba poważne problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu albo czepiasz się jakbyś usiadł na kiju od szczoty.

 

No wlasnie nie powinnismy tego robic bo robi sie "nieprofesjonalnie"

Problemy z podświetleniem, złączki, węże, głośna pompka, urywające się końcówki kabli. Pomijam już to, że RMA jest śmieszne bo trzeba wysyłać sprzęt z usterką aż do Holandii na własny koszt lub przez sklep co trwa czasami prawie miesiąc a kosztu wysyłki nie zwracają a powinni.

 

 

PS. i to nie była porada tylko wzmianka o tym, że miałem z nimi przygody w postaci różnych usterek. Z mojej strony tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

albo czepiasz się jakbyś usiadł na kiju od szczoty.

I po co ten kij od szczoty . Co sie tak unosisz? Napisz poprostu ze kraken jest najlepszy bo ty go masz i tyle, nawet jak Corsair ma identyczne z technicznego punktu chlodzenie to twoje jest najlepsze.

 

 

 

masz chyba poważne problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu

Napisales "przez kilka chwil" to bardzo nieprecyzyjne okreslenie, wiec ciezko cos wywnioskowac. Pisz dzien, tydzien itp. Bedzie jasne czy faktycznie mogles cos powiedziec na jakis temat.

 

 

 

Problemy z podświetleniem, złączki, węże, głośna pompka, urywające się końcówki kabli.

Takie same problemy mozesz miec z NZXT poprostu Corsair sprzedaje o wieeeeeeele wiecej AIO i wiecej sie slyszy o problemach. 

 

 

 

Pomijam już to, że RMA jest śmieszne bo trzeba wysyłać sprzęt z usterką aż do Holandii na własny koszt lub przez sklep co trwa czasami prawie miesiąc a kosztu wysyłki nie zwracają a powinni.

A jak wyglada RMA na NZXT? :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam, mam pytanie odnośnie NZXT Kraken x61.

Po instalacji programu Cam przy pierwszym uruchomieniu pompa, zaczęła głośno chodzić i trykotać. Program odinstalowany, ale ustawienia zostały zapamiętane.
Czy ma ktoś pomysł jak zresetować pompę do ustawień fabryczych lub usunąć problem trykotania?
Link to post
Share on other sites
Witam, mam pytanie odnośnie NZXT Kraken x61. Po instalacji programu Cam przy pierwszym uruchomieniu pompa, zaczęła głośno chodzić i trykotać. Program odinstalowany, ale ustawienia zostały zapamiętane. Czy ma ktoś pomysł jak zresetować pompę do ustawień fabryczych lub usunąć problem trykotania?

 

 

Pompka powinna chodzic na 100% predkosci w chlodzeniach Aseteka czyli Kraken tez. Bedzie wtedy najcichsza. Te programy daja niby opcje zmiejszenia obrotow pompki , a jedynie co to daje to wlasnie ten halas. Podlacz pompke do plyty glownej i w biosie ustaw manualnie dla tej "wtyczki" stale napiecie na 100%.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Prędkość podkręcona na 100 % chodzi już troszkę ciszej. A jak zmienić napięcie? Bo tego nie umiem znaleźć.

Może inaczej. Prędkość obrotowa pompy w Biosie była na 300 a ja dałem na 600 co nie jest maksymalną prędkością,  z tego co wiem to pompa na 100% chodzi z predkoscia ponad 2000. napiecie wynosi 0,9V zamiast 1,2v. Gdzie to zmienić w płycie asus a dokładnie rampage V

Zwiekszylismy obroty w programie CAM. Pompa przestała trekotać, ale wiatraki chodzą głośniej. Wie ktoś czy jest możliwość zmiany obrotów tylko pompy? Bez wiatraków..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...