Skocz do zawartości

Wysokie temperatury GPU, Gigabyte GTX 980 G1.


Recommended Posts

Na próbę przełóż wentylator z góry na dół obudowy, sprawdź czy ten manewr poprawi sytuację. tu pełny poradnik tylko z nowym nflash. Nie rób tego przez VGA@ Bios  http://forum.benchmark.pl/topic/112547-flash-biosu-gpu-amd-i-nvidia/

Ale wiatraki na przodzie są dwa, kręca się z taką samą siłą obrotową.

 

No dobra, odinstalowałem wszystkie sterowniki nvidi bo vga@ Bios tego wymagał. Mam je zainstalować jesli będę korzystał z nflash ?

Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do porady broodeeck, też mi pomógł. Jeżeli chodzi o przełożenie wentylatora, to zrób tak by zamontowac go na spodzie obudowy, aby wtłaczał powietrze do obudowy. Będzie wspomagał wentylatory karty O

OK

Nie musiales odinstalowac sterownikow. Wystarczylo je wylaczyc w menadzerze urzadzen. Najlepiej zapoznaj sie z tym tematem:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/177840-jak-flaszowac-karty-maxwell-gtx-970980-%E2%80%93-poradnik/?do=findComment&comment=1854310

Przeczytałem, dzięki wielkie.

 

Wystarczy ze zmienisz rozszerzenie f11 na .rom i bedzie dzialac. ;)

Ale upewniles sie, ze to wlasnie ta wersja biosu jest dla Twojej karty?

Bios karty pobrałem przez aplikację, gigabyte oc guru, pobrała się automatycznie.

Może lepiej pobrac bios z http://www.techpowerup.com/vgabios/ ?

Link to post
Share on other sites

Tu masz pewność, że bios, który pobrał OC Guru jest napewno do twojej karty. Zmień tylko jego rozszeżenie np. na GM204.

Rozszerzenie na .rom . Nie wprowadzaj prosze w blad. Rzoszerzenie pliku podaje sie po kropce (nazwa.rozszerzenie).

OK

Przeczytałem, dzięki wielkie.

 

Bios karty pobrałem przez aplikację, gigabyte oc guru, pobrała się automatycznie.

Może lepiej pobrac bios z http://www.techpowerup.com/vgabios/ ?

W takim razie mozesz smialo flaszowac. Bios ze strony producenta jest jak najbardziej lepszym rozwiazaniem niz z podanej przez Ciebie strony. Zmien rozszerzenie na .rom, zastosuj sie do poradnika, ktory przeczytales i mozesz flaszowac. Moim zdaniem i tak wysokie temperatury biora sie ze slabej wentylacji obudowy. Aczkolwiek update biosu, karcie nie zaszkodzi.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdy wgrałem nowy bios na DVI-I to czy wgrać tez nowy na DVI-D ?. Czy zostawić tylko na DVI-I i w te złącze mieć podpięty monitor ?

Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem, użyłem nvflash z poradnika (linku) i pliki biosu mialem z programu gigabyte guru II. Monitor się teraz nie wlącza :)))

 

Jak przywrócić bios na DVD-I skoro teraz korzystam z DVD-D ?

 

Czy nie zabrakło tej komendy w poradniku ?

 

nvflash -b bios.rom
to pull the bios from the card

Edytowane przez Michadex
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego Ci sie monitor nie chce wlaczyc, byc moze uzyles  zlego biosu (pisalem bys sie upewnil czy pobrany przez Ciebie bios jest prawidlowy).

Jezeli chcesz przywrocic bios do poprzedniego na wejscie dvi-i to wystarczy, ze podlaczysz monitor pod wejscie np hdmi i sflaszujesz tym poprzednim biosem karte lub uruchomisz komputer np z zintegrowanej karty z processora. 

.  

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tez nie mam pojęcia, tym bardziej ze sam nie wybierałem biosu :( Tak jak wczesniej pisałem. Pobrałem program gigabyte guru II wszedłem w online suport i kliknąłem bios. Program sam znalazł bios i go pobrał (F11) a miałem F10. Do portu DVI-I użyłem pliku o nazwie "nazwaDP.F11" zmieniając końcówkę po kropce na .rom "nazwaDP.rom" Sterowniki wyłączyłem tak jak było w poradniku przed całym zabiegiem.

 

Sory za błędy piszę z komórki.

 

Może kwestia jest w wersji nvflash, są już nowsze.

Czy przed wgraniem nowego biosu nie powinienem użyć komendy nvflash -b bios.rom

to pull the bios from the card ?

Edytowane przez Michadex
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego Ci sie monitor nie chce wlaczyc, byc moze uzyles  zlego biosu (pisalem bys sie upewnil czy pobrany przez Ciebie bios jest prawidlowy).

Jezeli chcesz przywrocic bios do poprzedniego na wejscie dvi-i to wystarczy, ze podlaczysz monitor pod wejscie np hdmi i sflaszujesz tym poprzednim biosem karte lub uruchomisz komputer np z zintegrowanej karty z processora. 

.  

Tą samą komenda nvflash -6 nazwa.rom ? I z hdmi i z zintegrowanej ?

To powinno wszystko dzialac. Monitor sie nie chce wlaczyc w ogole?

No właśnie w ogóle. Cały czas jest w trybie czuwania. A jak zmienie port z DVI-I na DVI-D działa normalnie.

Link to post
Share on other sites

Podczas flasha wszystko poszło dobrze, było napisane że podmienił bios, pokazał wersje. Raz pipną, pokazał że successful i po restarcie kompa monitor nie wystartował, Komputer nie wydał żadnego dzwięku. Masakra.


Tak, gdyz wejscie DVI-I jest domyslnym. 

Rozumiem. Ale nie mogę tego zrobić z DVI-D, musze albo z hdmi albo z zintegrowanej ?


Jeśli będę chciał pobrać najnowszy bios ręcznie to jest to dokłanie ten sam bios który pobrała mi aplikacja guru II.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5208#bios

:(

Edytowane przez Michadex
Link to post
Share on other sites

A co ciekawe tej wersji biosu którą miałem (F10) nawet nie ma na liście. Wcześniejsza to F51, sądząc po dacie.


Nie mozesz tego zrbic z wejscia DVI-D bo an tym wjesciu mozesz flaszowac tylko to wejscie. 

 

Zobacz w ogole czy monitor dziala jak podepniesz pod HDMI?

Idę bo kabel DHMI, zaraz wracam.

Link to post
Share on other sites

Ok, 

 

Oni na liscie maja tylko najnowsze biosy. Wybrales dobry bios, f11 to nastepca f10 wedlug strony Gigabyte. Wiec tu nie powinno byc problemu. Sprawdz to wejscie HDMI, podepnij do niego monitor i zobacz czy dziala.

Ok, wyłączam komputer odpinam DVI i podłączam przez HDMI.


HDMI też nie działa, jest tak samo jak przy DVI-I. Czyli to ewidentnie kwestia biosu bo hdmi używa tego samego co DVI-I :(
Link to post
Share on other sites

Twoj processor posiada zintegrowana karte graficzna? Jezeli tak, to uruchom komputer z zintegrowanej karty graf. i sflaszuj tym starym biosem, ktory skopiowales gpu-z swoja karte. Oczywiscie wylaczajac uprzednio sterowniki do nvidii na karcie gtx980

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoj processor posiada zintegrowana karte graficzna? Jezeli tak, to uruchom komputer z zintegrowanej karty graf. i sflaszuj tym starym biosem, ktory skopiowales gpu-z swoja karte.

A posiada, ma nawet zintegrowane HDMI. Ale te zintegrowane porty nie działają. Szukam w instrukcji biosu jak je włączyć...

Twoj processor posiada zintegrowana karte graficzna? Jezeli tak, to uruchom komputer z zintegrowanej karty graf. i sflaszuj tym starym biosem, ktory skopiowales gpu-z swoja karte. Oczywiscie wylaczajac uprzednio sterowniki do nvidii na karcie gtx980

Ok, wczesniej też wylaczyłem sterowniki. Tą samą wersją nvflasha wgrać te stare czy lepiej najnowszą ?

Nie widzę tej opcji w biosie, tej zeby wlaczyc ten zintegrowany port dvi :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...