Skocz do zawartości

Recommended Posts

     Witajcie mistrzowie zestawów komputerowych, ostatnia nadziejo mulatora!

Nazywam się Arek i mam dla Was zadanie.

Szwagier chce złożyć nowego kompa i zgłosił się z tym do mnie. Boję się, że jak będzie coś nie tak to pochłoną mnie ognie piekielne i spadnie na mnie gniew kruszynki (siostry rodzonej szwagra) dlatego zwracam się do Was o pomoc w złożeniu najlepszego zestawu.

 

Poniżej trochę informacji.

 

  • Zastosowanie komputera: obróbka video (Sony Vegas), sporadycznie gry (raczej typu Total War ale jak pójdzie Wiesław 3 czy GTA5 to będzie fajnie)
  • Maksymalna kwota: 3000 zł
  • Których części potrzebuję: procesor, płyta główna, karta graficzna, HDD, chłodzenie (jeśli konieczne), obudowa, pamięć, napęd
  • Czy będę podkręcać sprzęt: nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080
  • Specjalne wymagania: Obudowa będzie stać na podłodze dlatego porty usb, i wszystkie "guziczki i światełka" muszą być w górnej części
  • Części z poprzedniego komputera: zasilacz 650w :0
  • Własna propozycja zestawu: brak

Szwagier bawi się Sony Vegas amatorsko ale ma spore doświadczenie. 

Na pytania postaram się odpowiedzieć.

Rozsądne i przemyślane propozycje nagradzam repami. 

Zatem do dzieła!

 

 

Link to post
Share on other sites

Jaka ta zasiłka ?

http://www.morele.net/inventory/info/zbRdM0/

 

Na pewno nie bedzie oc ?

 

Obudowa to przewiewny zalman z3. Na dane ma dysk hdd 1 tb, a na system i zapis/odczyt ssd. 16 gb ramu DDR3 1600 mhz od Goodram.i5 4460 z zablokowanym mnoznikiem, ale powinien sie sprawdzic. Do podglądu i gierek Radek R9 280 od Sapphire z 3 Gb VRAMu. Płyta Gigusia z 4 slotami ram na b85.

 

Co jest z linkiem ?

 

Mozna tez wziac i7, ale watpie zeby mialo to sens w amatorskich zastosowaniach.Do tego brak dysku ssd, grafika choc jest z nizszej polki tez da rade

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

A wszystko i tak będzie blokować jeden HDD pod odczyt oraz jednoczesny zapis. 

 

i7 3770 pod 1155 to koszt około 750 zł. Będzie pasować jak ulał. Do tego płytka na Z68 i wsio z tej strony mamy załatwione. Teraz widzę na allegro MSI Z68A-G43 w cenie ~ 250 zł. Czyli 1000 zł na cepa oraz płytę nam ucieka. 

 

Do tego, 2 x HDD pod osobny odczyt oraz zapis gotowego rendera. Koszt ~ 400 zł. 16 GB DDR3 ~ 430 zł. Obudowa Zalman R1,  Zostaje około 1000 zł do granicy 3000 zł. W tej cenie masz R9 280X. Można zejść z GPU na rzecz R9 270 albo na rzecz R9 280X z allegro. Zaoszczędzoną kasę przełożyć na Plextor M6S pod system oraz soft. Spokojnie można wrzucić też 250 - 256 GB co by na nim trochę więcej wgrać. Możliwości jest cała masa. Kwestia obrania kierunku 


 

 

Części z poprzedniego komputera: zasilacz 650w :0

 

Zapodaj jaki to model dla pewności ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można szukać B75 w niższej cenie. Rzuciłem pierwszego lepszego Z68. Pod Z68 zachowacie możliwość OC za pomocną mnożnika i szyny. Do tego może jakiś RAID w przyszłości  8-)

 

Niech szwagier zrobi foto tego zasilacza i niech Cie prześle.

 

Ja bym to widział tak - i7 3770 / 16 GB DDR3 / 2 x HDD / 1 x SSD / R9 270 (nowa) albo R9 280X (używana)

 

W przypadku renderowanie sporej różnicy w przypadku kart graficznych nie będzie. Tutaj bardziej poruszamy kwestię wydajności w grach. Do sporadycznego grania to i R9 270 spokojnie wystarczy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W przypadku i7 3770 oraz Z68 / B75 mowa o używkach. W przypadku nowych części jakby dociągnąć te 300 zł to:

 

Xeon 1230v3 + B75, reszta bez zmian. 

 

Tutaj też można pomyśleć z HDD. Na start może dać sobie 1 x HDD i drugi dokupić za jakiś czas. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...