Skocz do zawartości

Czy przed zakupem R7 370 muszę zasilacz wymienić?


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar kupić nową kartę graficzną AMD RADEON R7 370, dokładnie tą http://www.komputronik.pl/product/271720/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Radeon_R7_370_2GB_OC.html

 

Moje komponenty.

 

Płyta główna: M5A78L-M LX

CPU AMD FX 6300 3.50Ghz (sześć rdzeni)

RAM 8GB DDR3

grafika AMD Radeon 7770 gigabyte OC

zasilacz Tracer Be cool 420W Silent

 

Będę musiał zmieniać zasilacz czy bez problemu mi będzie działać?

Link to post
Share on other sites

Pomijając zasilacz o którym wspomnieli koledzy wyżej, może tak trochę Cię uświadomię.

R7-370 = R7-265 = HD7850 (biorąc pod uwagę wersje o tej samej ilości pamięci, te karty różnią się tylko zegarami). Z racji, że aktualnie masz HD7770, wg mnie trochę szkoda kasy na taką wymianę, będzie zbyt mała różnica w wydajności.

Polecałbym wymianę zasilacza a gpu używane jakieś mocniejsze, może HD7950 (r9-280) ~500zł, jak Ci wystarczy.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomijając zasilacz o którym wspomnieli koledzy wyżej, może tak trochę Cię uświadomię.

R7-370 = R7-265 = HD7850 (biorąc pod uwagę wersje o tej samej ilości pamięci, te karty różnią się tylko zegarami). Z racji, że aktualnie masz HD7770, wg mnie trochę szkoda kasy na taką wymianę, będzie zbyt mała różnica w wydajności.

Polecałbym wymianę zasilacza a gpu używane jakieś mocniejsze, może HD7950 (r9-280) ~500zł, jak Ci wystarczy.

Patrząc na parametry to R7 370 jest wydajniejszy dwa razy od mojej, tak w ogóle to jaki zasilacz miałbym najlepiej kupić? Nie chciałbym się z ceną bardzo zbliżać do 300 złotych. I mam nadzieję że R9 280 by weszło bez problemu, choć nie bardzo musi.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na parametry to R7 370 jest wydajniejszy dwa razy od mojej, tak w ogóle to jaki zasilacz miałbym najlepiej kupić? Nie chciałbym się z ceną bardzo zbliżać do 300 złotych. I mam nadzieję że R9 280 by weszło bez problemu, choć nie bardzo musi

Chyba MasterBarti wie co pisze tak? Posłuchaj jego na dobrze ci to wyjdzie! http://www.sferis.pl/p/252586-zasilacz-fractal-design-psu-tesla-r2-650w-bialy-fd-psu-ts2w-650w.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...