Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ekscytowałbym się na waszym miejscu tak tym crucialem mx200.

 

Trochę suchych parametrów:

Crucial mx200 250GB:      3 lata gwarancji ,  TBW=80TB

Samsung 850evo 250GB: 5 lat gwarancji      TBW=75TB

 

Na korzyść samsunga przemawia:

1 Dłuższa gwarancja

2 Większa wydajność (prawie dwukrotnie wyższa wydajność odczytu próbki 4k)

3 Tryb Rapid

Link to post
Share on other sites

Tryb Rapid ? Serio ? Toż to kosmiczna kupa i placebo dla dzieciaków, które ekscytują się numerkami. W realnych zastosowaniach dość często pogarsza wydajność. Testowałem zarówno z 840 PRO jak i 850 PRO. Kupowanie Samsung'a dla trybu Rapid - dawno nie słyszałem o głupszym pomyśle.

 

 

 

Większa wydajność

 

Taaaa. Szczególnie w trybie ciągłym.

 

Do tego kości TLC, a w tle problemy z 840 EVO, które wyszły na jaw dopiero po jakimś roku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tryb Rapid ? Serio ? Toż to kosmiczna kupa i placebo dla dzieciaków, które ekscytują się numerkami. W realnych zastosowaniach dość często pogarsza wydajność. Testowałem zarówno z 840 PRO jak i 850 PRO. Kupowanie Samsung'a dla trybu Rapid - dawno nie słyszałem o głupszym pomyśle.   martinoxxl, dnia 23 Lip 2015 - 10:27, napisał: Większa wydajność   Taaaa. Szczególnie w trybie ciągłym.   Do tego kości TLC, a w tle problemy z 840 EVO, które wyszły na jaw dopiero po jakimś roku.

 

Wiesz o czym piszesz??

Rapid, placebo, dla dzieciaków?

Rapid wykorzystuje pamięć ram do najczęściej wykorzystywanych operacji, dzięki temu osiągane są dużo większe transfery szczególnie na bardzo małych plikach. Pozwala to też w pewnym stopniu wydłużyć żywotność komórek pamięci nośnika SSD.

Zresztą zapraszam do recenzji 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ssd-850-evo-500-gb-test/strona/23876.html

 

Podeprzyj swoje wywody jakimiś dowodami, bo nie widzę by 850evo był mniej wydajny od cruciala.

 

Zaletą cruciala jest to, że jest tańszy i ma pamięci MLC, samsung ma pamięci TLC, ale w technologi 3D-v-nand

Więcej info tutaj http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-ssd-850-evo-dyski-pamiec-tlc-3d-v-nand-cena-specyfikacja.html

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

"In testing, Samsung’s synthetic benchmark showed a night and day difference in performance with RAPID mode enabled, but it didn’t feel like it in our perceptible use of the system when enabled. To test out why, we benchmarked our startup time and application load times. As a result, startup was slower, but it was so minute a difference that it shouldn’t cause anyone to lose any sleep over it. Application load times also proved to gain no benefit, however, we were testing only the programs themselves at first. After testing some work files, it followed a similar trend. Recently accessed files should prove to have a faster retrieval speed after reboots, however they did not. Our testing methodology proved RAPID did not afford any benefit outside of Windows default caching behavior in these instances."

 

http://techreport.com/review/25282/a-closer-look-at-rapid-dram-caching-on-the-samsung-840-evo-ssd/8

 

Even if we ignore the pitfalls, I can't help but wonder whether RAPID mode's performance benefits would be perceptible to typical users. We didn't see an improvement in load times, and our test system didn't feel any snappier with the RAPID cache enabled. SSDs already have near-instantaneous access times measured in fractions of a millisecond. Lowering those access times even further may have diminishing benefits for desktop workloads.

Although I wouldn't recommend that folks enable RAPID mode as it exists right now, I am encouraged to see Samsung exploring new ways to speed up its SSDs. RAPID mode definitely has the potential to become more appealing as it matures, and it won't be restricted to the 840 EVO for long.

 

Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Jest jednak małe ALE co do tych dwóch dysków.

Ja też zakładałem temat co wybrać i nie posłuchałem rad o crucialu - i bardzo dobrze.

Chciałem tylko przypomnieć "jajca" z MX100 i nie wiem czy to poprawiono w serii 200, czy także olano klientów tak jak w serii poprzedniej. Wystarczy przypomnieć znikające dyski. Mam MX100 i nowe oprogramowanie tego nie naprawiło tylko kombinacje z hot swapami. Już byłem prawie przekonany żeby zamiast serii 850 EVO kupić cruciala bx100/mx200 ale mam już do nich urazę.

Kupiłem więc Samsunga 850 EVO do gier i Samsunga 850 PRO pod system. Mam także Samunga 840 120GB i wcześniej miałem Samsunga 830 64GB i dalej trzymam się tezy że to bardzo dobra forma jeśli chodzi o dyski SSD jeśli nie najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Mam Samsunga 850Pro 512GB i nie sądzę by jakikolwiek dysk SSD sata był lepszym wyborem.

 

Mam włączoną funkcję rapid, i moim subiektywnym zdaniem widać przyspieszenie w działaniu przeglądarki chrome, pakietu office oraz samego systemu operacyjnego. 

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Miałem 6 dysków SSD:

Toshibe Q-Series Pro  - bardzo fajny dysk tylko ciut wolny odczyt 4k

Crucial mx100 128gb-  dużowolniejszy od toshiby

Goodram c40- padaka straszna, omijać szerokim łukiem! (kupiłem go do komputera biurowego)

Raid0 z 2 dysków Samsung 850pro 2x128GB

Sprzedałem dwa powyższe dyski i postawiłem na 2 razy większą pojemność kupując samsung'a  850pro 512GB

 

Do zakupu właśnie tego dysku przekonały mnie parametry, innowacyjność oraz 10 letnia gwarancja.

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

 

 

Na dzień dzisiejszy co jest lepszym wyborem? Crucial czy Samsung? Wersja 250 GB
 jeśli pytasz o samsunga 850 evo, to nie jest on nawet wyborem, bo jest oparty o TLC i nikt na forum ci go nie poleci. 

no oprócz tych co już kupili i nie mogą przeboleć że zrobili źle ( i mówią żeby kupić, bo oni już kupili ) uwierz są tu też tacy 


ale tak jak @@droid, napisał 

Jakby się nad tym bardziej zastanowić to masz 5 dysków 240-256GB 

 ( od najszybszych )
MX200 (16nm) vs iridium pro (19nm)
SP920 (20nm)                           8 kanałówki 
---------------------------------------------
BX100 (16nm) vs M6V (15nm)  4 kanałówki 

 

​wyżej to już coś w stylu 850 pro i M6 pro ( ale cena zabija, więc pomijam ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...