Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota: ~2500zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt: Kartę graficzną bez ruszania napięć
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: BenQ GL2250 1920x1080
  • Specjalne wymagania: Mała obudowa micro ATX
  • Części z poprzedniego komputera: Brak
  • Własna propozycja zestawu: morele.net/inventory/info/qJrkA

W sierpniu dostanę pieniądze na nowy komputer. Na bazie polecanych zestawów złożyłem taki o to sprzęt ale jak widać musiałem oszczędzić na dysku, obudowie i płycie głównej żeby starczyło na i5. Dlatego mam pytanie, czy ta płyta wystarczy? Socket odpowiedni, taki zestaw złącz wystarczy, procesora podkręcić się nie da... raczej nic nie tracę. Komputer kupować będę raczej w esc.pl bo taniej i powinno starczyć na dołożenie do dysku 1TB chociaż wolałbym Crucial BX100 250GB. I to już zależy czy rodzice dołożą jeszcze stówke. Jeszcze szybkie pytanie czy wszystko zmieści się do tak małej obudowy?

Edytowane przez XuX98
Link to post
Share on other sites

No wygląda to dobrze. Spokojnie zmieścisz się w tej obudowie. Pytanie tylko czy to wybór świadomy czy wybór z racji szukania oszczędności. Można pobawić się w kosmetykę, ale zajmiemy się tym bliżej planowanego zakupu. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Za parę dni kupuje i musze się już zdecydować. Szkoda że nie mogę zedytować tematu, tu jest mój aktualny zestaw jaki bym chciał http://imgur.com/abSJ8rk Wprowadzić jeszcze jakieś kosmetyczne zmiany?

 

Co do karty dowiedziałem sie że ten model MSI OC nie ma półpasywnych wentylatorów i chciałbym zmienić. Pytanie która z tych będzie najlepsza? http://imgur.com/KOpn3NJ

 

Nadal martwię się że ta płyta nie ma czegoś istotnego bo w podobnych zestawach są H81 za ~230zł

 

Odpowiadając na pytanie. Świadomie chce bardziej kompaktową obudowę i wybrałem s20 ze względów estetycznych jak i oszczędnościowych. Wolałbym Fractal Design Core 1000 ale jak dla mnie nie jest wart dopłaty 70zł

Edytowane przez XuX98
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do karty dowiedziałem sie że ten model MSI OC nie ma półpasywnych wentylatorów

 

Z tego co się przewijało na forum, to wydaje mi się, że jesteś w błędzie.

 

 

 

Nadal martwię się że ta płyta nie ma czegoś istotnego bo w podobnych zestawach są H81 za ~230zł

 

Brak złącza wewnętrznego USB 3.0 oraz okrojone wyjścia na panelu I/O

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie półpasywne to takie w którym wyłączają się wentrylatory pod niskim obciążeniem? Bo na tym mi zależy

Tutaj jest napisane "Armor 2X fabrycznie nie pozwala przede wszystkim na zatrzymanie wentylatorów pod niskim obciążeniem" http://www.purepc.pl/karty_graficzne/czarnobialy_msi_gtx_960_oc_z_systemem_chlodzenia_armor_2x

Jeśli rzeczywiście się mylę to go biorę

Edytowane przez XuX98
Link to post
Share on other sites

A no widzisz. Może jednak i masz rację. Ogólnie powiem Ci tak. Karta ta będzie i tak pracować bardzo cicho w spoczynku. Dorzucając do tego hałas tła, PSU oraz zasilaczy z obudowy, ciężko będzie tam wychwycić właśnie chłodzenie karty graficznej. 

 

Ja sam mam referenta GTX 680 i w idle mam błogą ciszę. 

 

Niemniej, dopłata do Asus GeForce GTX 960 Strix DirectCU II 2GB DDR5 128bit (1178/7200) + MGSV to raptem kilka zlotych. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...