Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Mam mały problem z kompem, mimo całkiem zacnych bebechów  (chociaż mogę się mylić ^^ to mój pierwszy składak) ma niską wydajność. Kompa składałem głównie do prac w programach graficznych jak after effect, cinema4d, i inne illustratory. I w nich też odczuwam za niską wydajność jak na ten sprzęt.

 

Ale najłatwiej chyba mi będzie to wyjaśnić porównując mojego kompa do zestawu gościa o nicku Tsunami2069. Streamuje on titanfalla na twitchu. Na swoim kompie wszystkie ustawienia mam ustawione na najniższe wartości rozdzielczość 1600-900, i ledwo mam stabilne 60fps przy odrobinę większej akcji spada do 40-50, z kolei Tsunami ma wszystko ustawione na najwyższe wartości i 1080p i z tego co mi mówił to nie doświadcza za często spadków fps. W innych grach mam tak samo, mimo że teoretycznie komp powinien sobie poradzić na detalach wysokich czy średnio-wysokich, to muszę wszystko ustawiać na nisko-średnie albo całkowicie wszystko obniżyć, bo zaczyna się robić animacja poklatkowa.

 

Mój komp:

Płyta główna Asus H81M-PLUS
Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz
Karta graficzna Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5
Pamięć Crucial Ballistix 16GB
Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 550W
Dysk Seagate 1TB, SATAIII
Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit 

 

Komp Tsuanami2069:

MB: Asus Z97-Pro
CPU: Intel i7 4790k 4.6Ghz (OC'd)
CPU Cooler: Corsair H110 CPU Cooler
GPU: Asus GTX 780 TI
RAM: Kingston Beast 16GB DDR3 2400Mhz
SSD: Samsung 840 EVO 500GB
HDD: WD 1TB Black
DVD: Asus 24x
Power: CoolerMaster G750M
 
Na pierwszy rzut oka różnicy w bebechach zbytnio nie ma, a wydajność to już całkiem co innego. 
 
Ostatnio wymieniłem kartę graficzną i ram, z Asus GeForce GTX650Ti, kości ram HyperX 8GB, na te które podałem wyżej. Myślałem że jak wymienię ram i grafikę, to się coś zmieni, ale nic takiego się nie stało, ba mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej.
 
Sterowniki staram się systematycznie aktualizować, w autostarcie wyłączyłem wszystkie zbędne akcje zostawiłem tylko te ważne, ccleaner'em i adwarem skanuje co jakiś czas.
 
Szukałem informacji na necie ale nic ciekawego nie znalazłem. Można powiedzieć że dostałem takiej paranoi że zacząłem szukać wszędzie winy :D a to że partycji nie mam zrobionych, że format dysku wszystko naprawi (ale obawa przed spartoleniem czegoś jak przy formatowaniu lapka odsuwa ten pomysł jak najdalej) itp itd.
 
Powoli zaczynam się zastanawiać nad wymianą płyty głównej i dokupienia dysku SSD, bo w sumie przy składaniu nie zwracałem zbytnio uwagi na płytę główną i wziąłem taką po taniości. Wyczekuję też wyjścia windows 10.
 
Jak myślicie, wymiana płyty głównej (na np. MSI Z97 GAMING 3 albo tą co ma tsunami), dokupienie dysku ssd i format mógłby pomóc?
Edytowane przez iwanthome
Link to post
Share on other sites

 

 Myślałem że jak wymienię ram i grafikę, to się coś zmieni, ale nic takiego się nie stało, ba mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej.

Wymieniłeś słabą grafikę na lepszą o jakieś 2-3%

 

Jak myślicie, wymiana płyty głównej (na np. MSI Z97 GAMING 3 albo tą co ma tsunami), dokupienie dysku ssd i format mógłby pomóc?

 

Nie

 

Wymień kartę graficzną i będzie w porządku

Edytowane przez Buber2000
Link to post
Share on other sites

mhm, takie buty. czyli słabą grafiką wymieniłem na słabą grafikę i marudzę :D

no to teraz pytanie na jaką wymienić, myślę że tak do 1000pln znajdę fundusze, gtx 960 wygląda całkiem całkiem, albo przejść na dietę sucharowo-wodną i dozbierać na gtx 970. 

radeonami się zbytnio nie interesowałem, ale jeśli jest coś zacnego to mógłbym się im przyjrzeć.

procka nie mam zamiaru podkręcać, przynajmniej nie sam, tylko bym coś spartolił. czyli wymianę płyty głównej mogę trochę odłożyć, 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...