Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

13 godzin temu, Rebelmind napisał:

Czym jeździsz konkretnie? 

 

Nic specjalnego. Drugiej świeżości Renault premium. Ale nie przeszkadza mi. To nie międzynarodówka, gdzie się spędza 3/4 życia w kabinie i auto powinno zapewniać jak najwyższy poziom komfortu.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

A ja jestem nieco wypalonym inżynierem w biurze projektowym. Projektujemy duże kotły do elektrowni i do wytwarzania pary na różne cele przemysłowe, ja konkretnie (przy użyciu firmowego autorskiego oprogramowania) liczę parametry procesowe, wydajność, przepływy, temperatury, dobieram wielkości wymienników ciepła, średnice rur, później liczę wydajności pomp, wentylatorów, zaworów, pojemności zbiorników itd itd. Generalnie rozdaję dane wszystkim innym branżom, żeby zajmowali się już szczegółami. A nieco wypalony, dlatego, że pracy i stresu co raz więcej, terminy co raz krótsze, błędy powodują straty w dziesiątkach tysięcy euro a wypłata praktycznie wisi od paru lat niezmieniona. Przy obecnej inflacji moja wypłata paręnaście/dziesiąt % powyżej średniej krajowej zaraz będzie średnią krajową a rosnąca rata kredytu powoli wciągnie nas w styl życia "a może na jakieś wakacje to w przyszłym roku pojedziemy". Perspektywa awansu jest dość słaba, żeby podgonić pewne tematy i przebić się wyżej, musiałbym dorzucić ze 2h więcej do czasu pracy i się mocno doszkolić jeszcze (zarządzanie projektami) a na to mi za bardzo nie pozwala rodzina (11 miesięczny syn). I tak sobię tkwię w miejscu. Czytam i słucham o tych wszystkich 15latkach, którzy śmigają w Pythonie, bawią się sieciami neuronowymi, albo o 20paroletnich specjalistach SAP zarabiających średnio na miesiąc tyle co ja w rok i tak się zastanawiam gdzie zbłądziłem.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

W Polsce zbłądziłeś, @Cepheus119:D Za granicą człowiek zajmujący się inżynierią procesów zarabia minimalnie (10-15%) mniej niż programista z takim samym stażem. 

W dniu 6.03.2022 o 09:18, xbk123 napisał:

Nic specjalnego. Drugiej świeżości Renault premium.

Magnumką jeździsz? Bo ja właśnie testuje nowy multibrand cluster, który będzie montowany w RM'kach od Q3 2022.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Magnumką jeździsz? Bo ja właśnie testuje nowy multibrand cluster, który będzie montowany w RM'kach od Q3 2022.

 

Nie, reno premium 460dxi. Magnum to chyba zdecydowanie lepsza bryka. Przynajmniej takie wrażenie sprawia jak ją ostatnio oglądałem na parkingu.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...
3 minuty temu, GreQonE napisał:

Czas uzbierać na własny sprzęcik i zarobek skoczy x10 :D

 

Moja wymarzona praca

A to właśnie nie jest tak, stąd sporo mniejszych firm ma lepsze tego typu sprzęty pobrane w leasing? Co z tego, że koszty robią się x5 jak zarobek x10 więc i tak jesteś na duży '+', a praktycznie nie trzeba w to na start poczynić gigantycznej inwestycji? 

Link to post
Share on other sites

@coco01 a jakie  to masz uprawnienia (kategorie )  koparki ?

 

Bo sam rozważam coś takiego zrobić  i z tego co się orientowałem to tam kilka kategorii jest ...  w co warto wejść?

 

W tamtym roku zrobiłem sobie UTD  kat.1  to w tym może koparkę ogarnę ... :co:

Edytowane przez raiders
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Eth upadło a ludzie dalej chcą kopać. Pod ziemię schodzić czarno widzę, to może chociaż wygodnie, z kabiny przewalać urobek? Coś w tym jest, ja bym jednak jak już miał robić rebranżing to usiadłbym za kółkiem tych nowszych ciągników, co to je testuje. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, coco01 napisał:

Za kółko też chętnie bym wsiadł zobaczyć jak to jest, na jesień zrobiłem C, niedługo trzeba będzie szarpnąć C+E żeby w razie czego nie szukać za długo roboty emoji14.png

Ja śmigam ponad rok CE wcześniej BE jeszcze wcześniej B wszystko po Europie i nie chce innej roboty :lol:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...