Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

 

 

 

Niewiele brakuje do przebicia się przez support na ~277 ale w mojej ocenie do tego dojdzie jeżeli coraz to kolejne państwa będą raportować o nowych przypadkach. Jeżeli te państwa które już mają wirusa będą podawały do wiadomości że liczba zarażonych się zwiększa to też znacznie przyspieszy spadki na giełdach.

0aYebij.png

 

 

 

 

 

 

Stało się. Market po raz pierwszy od 2011 roku został zatrzymany na 15 minut po tym jak odnotowaliśmy spadek 7%. Nigdy tego nie doświadczyłem. To tylko przedsmak tego jak wszystko zacznie się walić. 

Support wedle spekulacji został przebity.

 

 

CaiOKuI.png

 

 

Media dalej sieją panikę związaną z wirusem, spółki biotechnologiczne szaleją. 

4 marca gruba ryba podała że weszła całymi środkami jakimi dysponuje w spółkę INO. Tylko tyle.

Dzień później podali przedział w jakim kupowali wszystkie akcje. Między $5 a $8. 

 

 

 

d7nWUVV.png

 

Wczoraj bardzo mocny ruch spółki INO z 10 do 16. I to jeszcze nie koniec. U mnie w czat roomie ludzie też w to weszli. Kryzys który może nadejść przez tego wirusa nabije portfel wielu ludziom. Korzystamy w pełni. 

 

 

 

Gap up do $20 i zaczęło się wychodzenie z pozycji po zawaleniu się giełdy. 

 

vhr6o23.png

 

 

Warunki są ekstremalne. Jeden news potrafi zawalić wszystko w tym momencie. 

 

U mnie rośnie ilość zakażonych i prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia będzie wylot na północ Kanady. Z początku,gdy było tylko kilka przypadków, żartobliwie rozmawialiśmy w gronie znajomych o "ucieczce" na Alaskę czy Grenlandię gdzie mieliśmy kupić ziemię i wynajmować namioty. Sytuacja niestety zrobiła się bardzo poważna i nikt nie chce w żaden sposób zostać zarażonym i przebywać w ghost city. Praktycznie w całych stanach już są przypadki i nie ma tutaj "bezpiecznego" miejsca. Już się robi coraz głośniej o możliwości wyłączenia metra i zamknięcia lotnisk w przeciągu tygodnia czy dwóch. Jak wyłączą metro to kaplica dla wszystkich. Manhattan będzie dosłownie pusty. Zamkną się biznesy w tym i mój. Już dziś można było odczuć brak klientów i ich zdalną pracę z domu. Mając możliwości nie planuje siedzieć w żadnej kwarantannie z pozamykanymi sklepami dookoła. Tutaj jest kilka mostów które po zablokowaniu odcinają od świata. Życzę aby nikt nie miał do czynienia z tym wirusem. Nie wiem czy na tym etapie jest to możliwe. Coś czuję że każdy to odczuje szczególnie finansowo. 

 

mIL7g4W.png

 

 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie wielu "znajomych" zostało z wyzerowanym kontem. Szczególnie po weekendzie gdzie ropa zleciała do 30$. Generalnie potężna masakra, inaczej tego nazwać nie idzie. Ja pamiętam w zeszłym roku "kryzys" gdy Francja podała fatalne wyniki, a później cała Europa poleciała... W ciągu 20 minut DAX zleciał o 1000 pkt i przez kolejne tygodnie leciało :/ Depo wyczyszczone.

 

Tym razem wyszedłem z tarczą bo zamykałem pozycje chwilę przed "atakiem" koronawirus. Jakoś pierwsze przecieki na początku stycznia mnie zmroziły tzn. filmiki, które widziałem. Obecnie gromadzę gotówkę i mam nadzieję, że troszkę to jeszcze potrwa bo mam parę spółek, które chcę kupić.

 

ps.

Grałem ropę z 58$ do 55 i zamykałem short z niewielkim zyskiem bo posłuchałem innych. Dziś bym miał nowego kompa ech.

Cóż, obecnie stoję z boku i przyglądam się. Ba zeszły tydzień unikałem wszelkich wiadomości, giełdy itp. Po tygodniu jak wszedłem na indeksy i zobaczyłem co się dzieje, to chwyciłem się za głowę. Nasz krajowy WiG20 szoruje po dnie ale mam nadzieję, że jeszcze go nie uklepuje i jeszcze spadnie hiii.

 

ps2.

Okar19, dawaj znać jak możesz, co i jak u Was.


Jeszcze jedno chcę dodać. Czekamy jak ktoś zostanie zarażony na Wall Street. Wtedy będzie już totalny paraliż i kaplica.

Mimo wszystko chciałbym, aby wszystko się skończyło dobrze bo każdy dostaje po tyłku. W tym każda firma na większą bądź mniejszą skalę :/

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites

U nas już hurtownie ostrzegają, że za miesiąc podzespoły pochodzące z Chin mogą się skończyć. Klejów i lakierów nakupiłem na zapas, bo czort wie jakie komponenty skąd idą. Znajomy kamieniarz opowiadał, że granity pochodzące ze wschodu (te tanie) poszły w górę cenowo o 40%, bo hurtownie chcą sztucznie obniżyć popyt i nie wyprzedać za szybko zapasów.

 

Tak, że nawet jak ktoś nie ma działalności związanej bezpośrednio z branżą podatną na newsy, czy zależną od podróży międzynarodowych/eventów/imprez masowych może nieźle dostać po kostkach. 

 

O tych co bezpośrednio żyją z takich rzeczy i są teraz zamrożeni nawet nie wspominam. Znajomy który świadczy usługi autobusami dla biur podróży już zastanawia się z czego będzie leasingi płacił, drugi robiący stoiska targowe też mówił ostatnio, że delikatnie mówiąc jest "nie wesoło"

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Dziś ponownie prawie spadek o 7%, 6% z hakiem. Byłoby kolejne zatrzymanie na 15 minut. 

bHJk6X9.png

 

Wyczuwam to w następnych kilku dniach. Może nawet jutro. 

 

 

 

 

ps2.

Okar19, dawaj znać jak możesz, co i jak u Was.


Jeszcze jedno chcę dodać. Czekamy jak ktoś zostanie zarażony na Wall Street. Wtedy będzie już totalny paraliż i kaplica.

Mimo wszystko chciałbym, aby wszystko się skończyło dobrze bo każdy dostaje po tyłku. W tym każda firma na większą bądź mniejszą skalę :/

 

Na Manhattanie atmosfera jakby był już piątek przed świętami. Dużo osób odwołuje spotkania. Trzymać otwarty biznes jest już dosyć ciężko. Panika w mediach zrobiła swoje. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Shorty wchodzą. 

 

Boeing w tej chwili +44%

XqmLphX.png

 

 

 

Mnie w tej całej sytuacji zastanawia to że największe manewry/ćwiczenia wojskowe odbywają się właśnie teraz w Polsce i innych krajach. Zjechało się kilkanaście tysięcy żołnierzy, ciężki sprzęt. Defender-Europe 20

WW3 wisiało na włosku. Teraz Iran w czołówce z liczbą zarażonych. 

Protesty w Hongkongu również stłumione/ lub będą przez wirusa. 

Nie wyciągam daleko idących wniosków bo i tak jaka jest prawda z tym wirusem nigdy się nie dowiemy. 

Najbliższe 2/3 dni to podjęcie decyzji czy zostawać tutaj bo różnie później może być na granicy przy próbie ponownego wjazdu. Na tę chwilę zbanowali wloty z Europy. 

 

Obserwuję również Brazylię na podstawie tego. Na tę chwilę 52 osoby. 

 

 

1582376122370.jpg

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

WiG20 u mnie znów na Ski z lekkim zabezpieczeniem TP.

 

 

o69xx5fnlfas_t.jpg

 

Chwila przed otwarciem - masakra! Tzn. dla mnie będzie spoko ale takiego czegoś się nie spodziewałem. I nie tylko ja. Możliwe, że GPW będzie zamykane.

f6hj7kbbq1km_t.jpg

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites

Po raz drugi zatrzymali na 15 minut. Praktycznie shorty już są niedostępne. Kto wiedział co nadchodzi ten zajął pozycje w poprzednich tygodniach. Będzie wysyp milionerów bo statystycznie najwięcej się ich pojawia podczas kryzysu.

FiXwwkC.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Market niżej i niżej, dna od którego może się odbić nie widać. Myślę że to co jeszcze nadejdzie zapisze się na kartach historii i będzie wspominane jako jeden z najgorszych kryzysów jakich doświadczyliśmy. Kryzys z pandemią. 

 

 

 

IhoRH48.png

 

Jeszcze zanim była ta cała pandemia słyszałem od kogoś że Trump ma wygrać wybory lecz nie dokończy kadencji ze względu na ciężką chorobę. To było jakoś na początku stycznia. Teraz pojawiają się newsy o tym że spotkał się z kimś u kogo zdiagnozowano koronowirusa. Jeżeli to zostanie potwierdzone to będzie totalny chaos. Obstawiłem taki scenariusz i ten wskaźnik eksploduje w górę jeżeli ta informacja się potwierdzi. 

SbkkMpT.png

 

 

 

Dziś spotkanie w PIMCO gdzie zarządzają ponad dwoma tryliardami USD. Mają całe piętro dla siebie i myślę że było tam ~150 osób. W firmach inwestycyjnych nie ma wytchnienia. Każdy wyczekuje tam takiego okresu gdzie kierunek marketu jest jasny. 

0OxeO3J.jpg

 

 

 

Jedna osoba która pracuje dla mnie również ku mojemu zaskoczeniu miała pozakładane konta na tych platformach inwestycyjnych gdzie ja.Facet miał/ma takie marzenie jak ja kiedyś żeby zarabiać z giełdy i nie mieć już nigdy nikogo nad sobą kto będzie mu mówił co ma robić. Zaczynał od ~ $1000 na koncie i w takim przypadku grał i nadal gra na opcjach gdzie można zarobić więcej z małym kontem. Na tę chwilę ma ponad 4k. Ma swoje metody/strategie i łączy je z tym co ja mu podpowiadam. Wczoraj zapytałem go ile chce zarobić bo dobry moment na szybkie i pewne ruchy przy spadającym markecie. Powiedział że chce $300. Wybór padł na short Dominos Pizza. Dziś spadek o ponad $40.

352d0Ff.png

 

Ng3DQgb.jpg

Trochę za mocno spadło i wpadło dodatkowe 2k.  :D

Także ma już prawie $7k 

 

 

Z innych rewelacji pojawiają się przecieki o potencjalnej kwarantannie całego miasta. Zrobić to tutaj w "stolicy świata" to będzie coś. 

 

 

 

 

 

Edit.

 

 

Brakuje słów żeby opisać to co się dzieje. 3 raz już zatrzymali giełdę na 15 minut. 

Dla zobrazowania daty kiedy giełda była zatrzymywana 

90306384_668795550541926_199210605924161

 

 

 

 

Wskaźnik UVXY poszedł do góry pomimo tego że na tę chwilę test u Trumpa na wirusa jest negatywny. Ludzie w to nie wierzą. Jak jest wie tylko on. Mimo wszystko lecimy w górę przez to że market dalej spada.

UYXWYI9.png

 

Na tę chwilę +31%

gdiPYGw.png

 

 

 

Boeing dostaje dalej po tyłku

QLGg0ig.png

 

 

W zeszłym tygodniu +44% na boeingu, dziś +60%

 

Y3PHH2l.png

 

 

 

Dziś padł pomysł na wejście w 2 akcje NUGT i WLL. Wszyscy skorzystali.

GxsxNAj.png

 

Wejście w okolicach 5.20-6. Poszło do ponad 11 i dalej trzymam.

JWfoMvb.png

 

Zwrot już 115% 

lbTxoLp.png

 

 

6sKVdfR.png

 

Tutaj za późno wszedłem i tylko 10%. Też mogło być 80-90%.

 

diJjsHp.png

 

 

Meir Barak też dziś  +100k i stracił 38k. Wyszedł jakieś 62k na plusie. Nie jest źle biorąc pod uwagę to że często strzela a i tak mu się dziwię że zazwyczaj jest do przodu. Zawsze siedzę u niego na youtubie bo ma na czacie kilka osób które zawsze coś wynajdują i można skorzystać lecz sam osobiście nie biore tego co on. To co ja robie a on to dwa różne światy.

mVtfqrN.jpg

 

 

 

Także najbliższe tygodnie czy chce czy nie to siedzenie na giełdzie. Wszystko pozamykane. Biznesy też. Nic się nie dzieje. Nie jestem do tego przyzwyczajony. 

 

 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

3/17

Zdecydowanie nie. Osobscie mam short od ok 800 i nie jest to dla mnie moment na kupno. Przed chwila zbanowali share rides na uberze i lyfcie. Szybku short. Co chwila wychodza nowe newsy ktore wprowadzaja zamieszanie w roznych sektorach.
Tsla na otwarciu 40 w dol 70 do gory u znow spada. Wydaje mi sie ze bedzie jeszcze spadac.
2wmpxJX.jpg

Przed chwila news o zamknieciu fabryki forda i general motors. Spadek w dol. Jezeli zamkna tesle to bedziemy leciec bez trzymanki biorac pod uwage ile aut mieli w produkcji.

 

edit

3/18

Na tę chwilę warunki dyktuje spadający market. 

Widzisz, Tesla znów pikuje w dół. Jak pisałem wcześniej dna nie widać. Wczoraj była w okolicach 450 a dziś już 360.

 

 

RxTb2dg.png

 

 

Wspomniany wczoraj GM i Ford 

 

gQkncbz.png

3de2rAx.png

 

 

 

 

Tutaj UVXY który idzie do góry gdy market spada

LH9j9ji.png

 

Na tę chwilę mam +24% na GM, +16% na Fordzie i 89% na UVXY 

 

 

Otworzyłeś konto ale bądź ostrożny. Na tę chwilę nie rekomenduję trzymania długoterminowego dla nieogarniętych przy obecnych warunkach. Jeżeli rozumiesz market to powinieneś iść z nurtem czyli wchodzić w te spółki które mają problemy, np linie lotnicze, restauracje ( mcdonald, chipotle ), uber czy lyft, strony typu expedia, banki  oraz tych którzy zyskują czyli duże sieciówki jak costco czy walmart, firmy dowożące jedzenie do domu, spółki biotechnologiczne, indeksy jak UVXY które idą do góry. Jest bardzo wiele zależności które odkrywa się z czasem siedząc na giełdzie. 

Pomimo takiego kryzysu lepszych warunków do grania nie miałem wcześniej. Kierunki są jasne. A teraz kwarantanna w domu to chcąc czy nie muszę grać codziennie żeby zabić ten czas. Niektórzy mnożą kilkukrotnie kapitał który mieli przed kryzysem. 

 

 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Broker XTB niekoniecznie jest dobry ale cóż. Jeszcze został TMS, a później to już poważne firmy.

Obecnie kupowanie czegokolwiek jest bardzo ryzykowne. Pamiętaj, aby stosować SL bo przemielą Ciebie.

 

Jeśli już chcesz koniecznie coś kupić. To kupuj małymi pakietami, aczkolwiek nie griduj. Lepiej dokładaj do zyskownej pozycji bo szybko wyzerujesz konto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przez ostatnie 2 dni kupowałem ropę, która była śmiesznie tania. Niestety obawiałem się, że Arabia będzie dalej zalewać świat ropą i surowiec spadnie do 17$. Przez ten jeden sygnał cały czas realizowałem małe zyski, które wcześniej były zabezpieczone SL. Gdybym wsadził ręce pod du**ę, to bym po nocce był mega zadowolony po informacji, że Trump nakazał skupowanie ropy.

 

Obecnie będę budować pozycje na WiG20 oraz Fr40 z perspektywą na X czasu.

Chciałbym dobić do 45-60 tysięcy, aby w końcu kupić wymarzoną VW 'Rkę" - 6 generacji. Ale jak to bywa. Ręce pod du**ą nie wytrzymają i będę realizować zysk. Trzeba walczyć z psychiką gdy widzi się duży +. Gdy jest się na minusie, to człowiek trzyma stratę jak głupi :[

 

 

AetKMSI.jpg

AetKMSI.jpg

https://imgur.com/AetKMSI

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic się nie zmienia, market cały czas niżej. 

xurLOa8.png

 

 

 

 

Teraz tutaj takie małe porównanie 3 pozycji długoterminowych które wrzucałem w maju. 

 

ASZ4YZM.png

 

 

Wszystkie 3 weszły jak w masło ale widać ile to miesięcy zajęło. Jak nie ma żadnego kryzysu to trzymanie pozycji wymaga długich miesięcy. Bywają te co szybciej idą i te które robią zawijasy. Przychodzi kryzys i robi szybsze, lepsze wyniki w kilka tygodni. 

 

BnqzaFo.png

 

sHSFJvv.png

 

5xvaSMW.png

 

 

Widać również jak szybko te akcje spadły zaraz po pierwszych newsach o wirusie. Kto wiedział jak ten wirus wpłynie na giełdę srogo zarobił. Być może ale to tylko spekulacje, wirus ten został stworzony po to aby wywołać kryzys. Cały czas tkwi mi w głowie wpis który wrzucałem wcześniej z końcówki stycznia gdzie facet pisał że Włochy będą mieć najgorzej oraz że będzie krach na markecie. W 2009 wszystkie biznesy były otwarte. Teraz wszystko się zamyka i nie wiem ile osób/firm będzie w stanie wrócić do normy. Widziałem już kilka miejsc które są do wynajęcia. 

 

 

Chciałbym dobić do 45-60 tysięcy, aby w końcu kupić wymarzoną VW 'Rkę" - 6 generacji. 

 

Nie wiem czy tędy droga. Jeżeli wkręcisz się w temat jest to zawód na całe życie i później przyjemności przychodzą wraz z rozumieniem jak działa market. Bycie sezonowcem czy grać po to żeby kupić to czy tamto, nie wiem. Na pewno gdybym dobił do tych 60k nie wydawałbym tego na żaden samochód. Pomnażałbym kapitał w miarę możliwości. Z czasem taki golf może być w jednej pozycji. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić lecz z perspektywy czasu wiem, że warto było wszystko oszczędzać i inwestować ponownie. Ponieść się fantazji jest łatwo i wydać pieniądze na coś co i tak po jakimś czasie przestaje cieszyć, przynajmniej ja tak miałem. Nie wiem jak u ciebie, czy wiążesz z tym jakąś przyszłość. Wiem że nie jest łatwo ale dobre rzeczy przychodzą z trudem. 

vZ5tviY.png

 

 

Także prognozy są dalej na spadki, może zająć sporo czasu zanim ten cały wirus zniknie a odbudowa całej gospodarki... mam nadzieję że to nie będą lata... jeżeli coś jeszcze w międzyczasie nas nie zaskoczy.

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siedząc w tematyce prawie 3 lata tylko raz naruszyłem znacznie mój portfel inwestycyjny -> wkład na mieszkanie. Także można powiedzieć, że nadal tych pieniędzy nie widzę, a wszystko co mogę, to odkładam z naciskiem na portfel inwestycyjny. Moje oszczędności są ulokowane, a jeśli braknie kasy, to zaciskam pasa bo nie chcę ruszać portfela.

 

W 2019 roku miałem cel, który poniekąd został osiągnięty. Mimo ciężkiej końcówki roku. Stres mnie zjadał, a nocki były zarwane na maksa.

 

W styczniu skończyłem 30 lat co również opisałem w innym wątku. Lata uciekły mi błyskawicznie, a siedzenie na du**e spowodowało, że jestem gdzie jestem. Obecnie nie chcę tracić czasu na głupoty dlatego kilka rzeczy trzyma mnie przy życiu, a dodatkowo dowiedziałem się, że trzeba się wynagradzać. Szczególnie gdy wcześniej tego nie robiłem i nie miał kto tego robić. Dlatego takie postanowienie, które mógłbym jeszcze rozwinąć ale nie każdy pewnie chciałby czytać te wypociny.

 

W piątek była masakra na giełdzie, mój portfel zahaczył prawie o poziom 102% co uruchamia SL. Początek tygodnia jest spokojni i wzrostowy (co mnie cieszy). Widzę porozumienie FED, dodruk pieniędzy i obniżenie stóp. Koronawirus robi swoje...

 

Nie oceniam sytuacji, dot. dodruku, FEDu itp. Wiem, że chodzimy na cienkiej linie. Ale póki można, to wykorzystuję każdy dobry message na dołożenie do pozycji. FR40 cały czas w ruchu.

 

ps. czekam na otwarcie Stanów. Może uda się zrobić dziś szybki skalp. O ile nie zaczną obierać ulicy...

Edytowane przez logitech21
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaki dom polecacie na otwarcie konta XTB TMS czy coś innego . Chciałbym zacząć, zabawa z małymi kwotami, myślę że obrót Max do 5k zł

 

Upraszczajac - jeżeli kupię akcję OilBrent za 20$, za miesiąc sprzedam na poziomie 50 $. To mój zysk to 30$ na akcji minus prowizja brokera - tak ?

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy gdzie chcesz inwestować, spekulować lub grać.

Jeśli np. w akcje, to ogólnodostępne banki w PL -> każdy bank posiada swój dom maklerski. Masz wszystko powiązane z kontem także bez problemu idą przelewy, analizy itp. Obecnie większość banków PL pozwala handlować na zagranicznym rynku. Mniej lub bardziej.

 

Jeśli to nadal za mało, to na początek TMS (XTB). W tym drugim słyszałem wiele niedobrego ale to w sieci przeczytasz. Pewnie TMS też swoje ma za uszami. Pamiętaj, że w jednym i drugim przypadku, to broker kupuje, a nie Ty na realnym rynku ;).

 

Jeśli jesteś początkującym i chcesz rozglądać się za rynkami zagranicznymi to pamiętaj:

 

- złotówka jest mega tania w stosunku do USD/ EURO

- prowizja

- przewalutowanie

- spredy

- ewentualne rorowanie jeśli będziesz mieć dłużej pozycję

- podatek

 

 

To wszystko może powodować, że na dzień dobry za otwarcie pozycji już jesteś stratny 50 zł ;)

Generalnie nie jest to nic strasznego ale uczulam. Ponadto polecam YouTube, książkę itp. To nie jest proste kupić tanio i sprzedać drogo. Często zdarza się kupić reaktywne tanio, a sprzedać jeszcze taniej. I strata gotowa. Trzymanie długo stratnej pozycji również nie wpływa pozytywnie na psychikę człowieka.

 

Ja np. zabrałem nową pozycję na ropie. Bardzo mała pozycja. Teoretycznie dołek ale liczę, że może zlecieć poniżej 20$ bo np. w Arabii wydobycie ropy kosztuje kilka dolców.  Jeśli będzie mocniejsze wybicie, będę dokładać. W innym wypadku trzymam sobie na X czas bo korona niszczy wszelki transport :/

 

OKMf68D.jpg

 

https://imgur.com/OKMf68D

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites

Jedyny biznes który nie padł to giełda. Gdy wszystko leży i kwiczy tutaj jest wręcz odwrotnie. Latam po różnych discordach i widzę że nie tylko u mnie ten okres był jednym z najlepszych w ostatnich latach. Ludzie zarabiają cztero/pięcio/szesciocyfrowe kwoty dziennie w tym okresie.

Zrozumieją i wykorzystają to tylko ci którzy w tym siedzą.

Z bardziej medialnych Meir ( dzisiaj na streamie mówił że zarobił ponad milion gdy market spadał ) 

Z mniej już trzeba być na prywatnych discordach. 

Aktualnie market ustabilizował się lecz to jeszcze nic nie znaczy. 

 

 

Kilka zagrywek z dziś.

 

Tutaj przyszedł duży wolumen który wypchnął spółkę. Aby spółka mogła się utrzymać wolumen musi rosnąć. Szanse na to były znikome.

 

pxOPz0L.png

 

PnDDzQd.png

 

 

Kolejne zagranie to czytanie taśmy.

 

FwlbEmC.png

 

Tak jak kolega zauważył na 16 było dużo kupna. Dużo ludzi w ogóle nie czyta taśmy i nie rozumie co się dzieje i dlaczego spółka zachowuje się tak a nie inaczej. W tym przypadku oznaczało to lekki spadek i kontynuację wyżej. 

 

sPjHrv9.png

 

 

Żeby zabić i urozmaicić czas dołączyłem do jednego discorda z którego to są screenshoty. 

Takich alertów to oni w życiu nigdzie nie widzieli.

 

SGWIufK.png

 

 

knykBv1.png

 

 

Guru u którego jestem z tego co jest mi wiadomo wyczyścił sobie konto i odszedł z discorda który współdzielił z innym graczem. 2 tygodnie free trial i będzie kasował ludzi za dostęp a tak naprawdę ja alertuje większość zagrywek. Robię to tylko z nudów. Nie wróże mu nic dobrego ale tak to już bywa że każdy orze jak może. Czuje że będzie sprzedawał marzenia na instagramie na którym w ogóle jest pominięte to co ja wrzucam  :D Za 2 dni wygasa trial i jestem ciekawy czy usunie mnie bo płacić nie zamierzam. Takie problemy są teraz podczas kwarantanny  :rotfl:

 

Nie mogę się doczekać żeby przestać siedzieć przed monitorami cały dzień. Niestety sytuacja nie wygląda dobrze. Jestem ciekaw co zostanie przepchnięte lub zmienione pod pretekstem wirusa. 

 

 

 

 

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Dojrzewam do tego, żeby grać za prawdziwą kasę (wiadomo, inne procesy w głowie wtedy zachodzą). Na chwilę obecną klikam sobie na demku, głównie rozgrywam największe indeksy (dax, sp500) i staram się na dailytrade być do przodu każdego dnia. Jestem ciekaw jakie wy strategie i pomysły macie na rozgrywanie giełdy? Planuję wejść z niewielkim kapitałem (pewnie jakiś 1k pln) i kontynuować rozgrywanie indeksów ale już z realną gotówą, jestem ciekaw jakie będą efekty. ;) 

Link to post
Share on other sites

Giełda nigdy nie jest gwarancją, ale przy kontraktach cfd grasz na lewarach, więc każdy ruch o kilkanaście-kilkadziesiąt pipsów jest odczuwalny w portfelu. Ja na demówce grając od 500złotych wchodziłem bardzo zachowawczo i po 2 dniach było 600zł, ale nie siedziałem przy giełdzie jak się rynki otwierały, a wtedy są największe wybicia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...