Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

Dzisiaj przejazd w uberze

 

 

 

 

Plan przed otwarciem giełdy o 9:30

NUJsIYN.png

 

 

O 9:08 zacząłem budować swoją pozycję zakładając że spółka zacznie spadać. Gdy szła do góry dodawałem do swojej pozycji. Poprzedniego dnia było ogłoszenie wyników finansowych przez ubera. Spółka spadła kilka punktów. Dla osób które siedzą w najlepszych spółkach danego dnia ( tak jak dziś uber ) jest to okazja do przytulenia sporych sum mając dobry plan, informacje i robiąc analizę w czasie rzeczywistym. Przed otwarciem giełdy nie ma jeszcze takiej ingerencji komputerów także ruchy są spokojniejsze.

Czerwona strzałka to obszar gdzie dodawałem do swojej pozycji. Żółta zamykanie. 

uL0k82a.png

 

Po otrzymaniu i podzieleniu się informacją że ktoś pcha akcję w górę wyszedłem. 

9lzDXdk.png

To już grube ryby mające kontrole nad spółką. Od tego momentu spółka zaczęła iść do góry.

 

Gdy spółka wróciła do ceny sprzed 3 godzin podałem kolejny alert gdzie zakładam że znów będzie spadać.

Nphk1Ro.png

 

Na poprzednim wykresie niebieska strzałka budowanie pozycji a szara zamykanie. 

 

To co wrzucam w swoim chat roomie od zawsze było darmowe. Przez długi czas udzielałem się na stocktwits ale wpisy szły niezauważone. Pewnego dnia zapytałem czy ktoś chciałby dołączyć do chat roomu i od 2 lat mam kilka osób w tym Tomka z http://www.day-trader.pl/ Ekipa ta sama. Nikt nie dochodzi, nikt nie odchodzi. 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pracuję jako kierowca B+E na trasach międzynarodowych.

Jest tacho więc 9h pracy reszta leżę brzuchem do góry i piję :D

 

Od środy zrobiłem 260km a że nie chciałem rozładować sam towaru, wpadło dodatkowo 50€ :D

 

Tylko za to że powiedziałem że jestem kierowcą a nie tragarzem :D

Minus tej pracy jest taki że 21dni jestem bez mojego Division2 :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ubera ciąg dalszy.

 

W piatek bylo duzo manipulacji i target ktory mialem obrany na 37.5 dzis zostal osiagniety bez zadnego problemu. Myslalem ze beda dalej manipulowac ale gdy przebilo 39 juz widzialem ze pojdzie tam gdzie zakladalem.

 

hAjVpUc.png

pb059PI.png

 

Drugi target w ROKU na 134 rowniez osiagniety.

F2qDoxe.png

Y8quhev.png

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Oj wciągnęło. Jak dokopiesz się do źródełka które cały czas się powiększa, ciężko jest przestać. 

Uważam że wiele rzeczy jest możliwych do osiągnięcia tylko trzeba trochę wiary, chęci, zaplecza finansowego i czas zacząć działać. 

 

Giełda była darem dla mnie. Wtedy coś kliknęło. Kiedy pierwszy raz o tym usłyszałem.

Metodą odkrywania i próbowania doszedłem tu gdzie jestem.

Pierwsze wykupienie klas można powiedzieć było pomyłką lecz nie do końca. Ta strona była nastawiona na dojenie kasy z ludzi ale był tam inwestor, który było widać że chce ale nie może przekazać swojej wiedzy. Oprócz niego był tam miliarder po 50tce, który co jakiś czas pokazywał co może i co wie. Ludzie byli w szoku, gościu mógł wiele. 

Tutaj odsyłam do netflixa 

https://www.imdb.com/title/tt7909184/

Podobnie jak osoby w tym dokumencie, ten facet wiedział co się dzieje w tej spółce. Wiedział że spadnie do 0.

c4qCTBK.png

Miliard w 16 miesięcy. Tyle zarobił. To jest ten typ miliardera który nie był i nie będzie medialny. Jest wiele takich ludzi którzy nie szukają rozgłosu i nie będą na listach forbesa. 

 

Któregoś dnia jeden i drugi zniknęli. Z nagrań zaczęły znikać momenty w których jeden z nich się przedstawiał. Było przeczucie że niebawem otworzą coś swojego. I tak też się stało. Wtedy zaczęło się prawdziwe szkolenie i rozumienie marketu. Dzięki nim mogę przewidywać ruchy na minuty, godziny czy miesiące do przodu.

 

Tutaj znów piątkowa sesja. 

 

Wszystko można nanieść czasowo na wykres i zobaczyć jak to co napisałem pokrywa się z wykresem.

1:40pm  short na appleu. Tomek wskoczył ze mną. 

SeIAhbk.png

FHTXUmr.png

 

 

Target na 175 o 10:54. Zajęło 5 godzin ale doszło. O 14:30 było już blisko jakby na to nie spojrzeć ale przed 16 co do centa doszło do 175.

A5isWED.png

BMdr72r.png

 

 

 

 

Ta spółka sporo poszybowała w górę po czym spadła. Czekałem na kolejne wybicie żeby wejść w shorta. 

 

wfBuY2m.png

 

slrBafB.png

 

 

 

Zagrywka na naszych kartach graficznych. Przy 160 lekkie cofnięcie i ruch wyżej tak jak zakładałem a raczej mówiąc po mojemu po prostu wiedziałem co się wydarzy.

hvBZ9Ug.png

hEaQIUF.png

 

 

 

 

 

 

 

Tutaj 3 alerty w tej samej spółce. Myślałem że wrzuciłem jeszcze jeden z 11:15 ale jednak nie. W każdym bądź razie miałem tutaj 4 zagrywki.

 

 

U5RTCVb.png

 

wMGc6oV.png

 

 

AsOhtXz.png

 

 

 

nUMQjrL.png

 

Tutaj jedna zagrywka z marca kiedy to ptaszki ćwierkały i wiedziałem co się szykuje. Kolega też nie dowierzał. Alert dzień przed wielkim ruchem. 

0HfnASI.png

 

 

G11I59f.png

To co ja wiem i do jakich ludzi mam dostęp to też inna bajka. Jedno z wielu zagrań gdzie wiedziałęm co się wydarzy. Działo się wiele w ostatnich 2/3 latach, ciężko to opisać.

 

 

Jeden z mentorów skończył przygodę z pracą w wieku 21lat

O8rAwqo.png

 

Początkowo siedziałem w innych chat roomach. Dużo udzielałem się na stocktwits ale z czasem doszedłem do wniosku że te wszystkie wpisy idą niezauważone i otworzyłem swój chat room. Najpierw slack, 69k wiadomości.

pElOlii.png

 

Później przenieśliśmy się na discord i tam pewnie jest drugie tyle. Mam swoją grupkę która jest ze mną od 2 lat i tak pewnie już zostanie. Nikt nie odchodzi, nikt nie dochodzi. Mamy swoje zwycięstwa każdego dnia. 

 

Do tego mam wiele innych akcji długoterminowych które też ładnie owocują.

Ciesze się że jestem na takim etapie w życiu że już tylko mogę, nic nie muszę. 

 

Nowe wyzwania czekają za parę tygodni, nowe pomysły, plany, biznesy. 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@okar Co powinienem mieć/znać na wejście? W Polsce idzie grać na giełdach światowych? :)

Wejście w akcje czy wejście w sensie jak zacząć?

Wejście w akcje to miesiące spędzone nad analizą tego co uczą online. Bez solidnej wiedzy nie ma mowy o zarobku. Wiadomo - wejdziesz w coś nie wiedząc nic i masz 50/50 szans ze się uda. Tak daleko nie zajedziesz. To czego się uczysz zwiększa szanse nawet do 90%. Trzeba mieć podstawy, a później przyswajać trudniejsze rzeczy, mieć świadomość w co się nie wchodzi ( sam kiedyś wpadłem w t12 halt czyli najgorsze co może być, spółka jest zamrożona z jakichś powodów, pieniądze również i nie wiadomo czy kiedykolwiek się otworzy, w moim przypadku otworzyła się po kilku tygodniach i straciłem 80% tego co w nią wrzuciłem), jakie akcje omijać, kiedy wejść/wyjść itd. Inaczej konto wypłuczesz bardzo szybko. Te print line o których pisałem wcześniej. Tego uczą tylko tam gdzie ja pobierałem nauki. Nikt na to nie zwraca uwagi. Cofnijcie się stronę wcześniej i zobaczycie wykres BABA na którym widać na różowo 1.608.446. Jest to order na taką ilość sztuk. Tak duże ordery zazwyczaj pojawiają się po zamknięciu giełdy. Ogarniacie to że ktoś kupił akcje o wartości 280 milionów zielonych? To było w piątek. W trakcie dnia było tam bardzo dużo kupowania które można odczytać na taśmie.

Order pojawił się o 4:01. Ja już o 3:53, zanim ten order się pojawił, pisałem że w następnym tygodniu będzie 177. Ten order to tylko potwierdzenie.

PuSWQPj.png

 

C17mZNO.png

Kupili w piątek za 174.60 1.6M sztuk a dziś otworzyło się 177.38. Ktoś przytulił na tę chwilę ~5 milionów przez weekend. Co zrobili z tą pozycją, czy zamknęli część, całość, nie wiem.

 

 

Żeby w ogóle z tym zacząć musisz mieć jakieś zaplecze finansowe lub być w takiej pozycji że jeżeli zainwestujesz w kursy online i nie uda się, życie ci się nie zawali. Nie ma co stawiać wszystkiego na jedną kartę i napalać się że zaraz będą dziesiątki tysięcy dziennie.

 

Co do grania w Polsce. Tak można. Jeden chłopak ode mnie przesiada się na platformę którą ja mam. Tradestation jest najlepsza. To czego ja się uczyłem było tłumaczone na tej właśnie platformie.

O co kurde w tym w ogóle chodzi? Przeczytałem każdy post z 32strony od deski do deski i w mej głowie powstawało brzydkie pytanie : O co w tym kurde chodzi? Weź proszę wytłumacz najprościej jak małpie o czym to jest i co zrobić abym się w to zagłębił. Z góry dzięki..

Postaram się to wytłumaczyć najprościej jak się da i żeby to też miało sens co pisałem wyżej o tych 5 milionach. Jak spojrzysz na wykres akcja przed godziną 10 kosztuje $33 ( cena po prawej stronie ) Zarobek zależy od ilości sztuk jaką kupisz. Jeżeli kupisz 1000 sztuk po $33 ( czyli wrzucasz na chwilę $33.000 ) i akcja dojdzie do $34 to zarabiasz na tym $1000 ( minus koszty transakcji w zależności od brokera ). Zamykasz pozycje, wraca do ciebie 33000 plus tysiac ktory ugrales. Jeżeli pójdzie w górę 50 centów to masz $500, przy ruchu $2 w górę masz $2000. Jak kupisz 10000 sztuk po $33 ( wrzucasz $330.000) to analogicznie masz $10.000 zysku. Przy 100 sztukach ( $3300 ) masz $100 jeżeli pójdzie dolara w górę. Strata tak samo wygląda. Jak pójdzie dolara w dół przy 1000 sztuk to tracisz 1k jeżeli zamkniesz pozycje. Akcji jest pełno od tych co kosztują dolara za sztukę po amazona który jest ponad $1800 za jedną akcję. Każdego dnia zazwyczaj wchodzi się w co innego w zależności od tego co się rusza przed otwarciem.

KsHeJ0l.png

Jaka suma na start dla kompletnego laika wydaje się odpowiednia według ciebie?

To nie zależy od Ciebie. Platformy inwestycyjne mają swoje wymagania. Moja tradestation ma minimum $25.000 żeby inwestować bez ograniczeń. Można otworzyć z mniejszą ilością kasy ale będą limity. Początkowo miałem ograniczenie na 3 trejdy w tygodniu mając poniżej 25k. Z czasem musiałem dołożyć i znaleźć kogoś kto dałby mi dostęp do inwestowania bez ograniczeń. Jak zakładałem konto to wpisałem że mam zerowe doświadczenie i zaszkodziło mi to w uzyskaniu pełnego dostępu. Jak się okazało nikt tego nie sprawdza i gdybym wpisał że mam 2 lata to by mi to pomogło. Udało się dotrzeć do kogoś w tradestation i obeszliśmy to bo inaczej trzeba czekać miesiące i znów aplikować o dostęp do day trading account.

Dokładnie. Zawsze można założyć na jakiejś platformie konto demo z wirtualnymi środkami, pobawić się kilka miesięcy i zobaczyć, czy na tym zyskasz, czy stracisz. Jak kilka miesięcy z rzędu będzie do przodu to można pewną kwotę realnych pieniędzy zaryzykować.

Demo swoją drogą. Można na tym posiedzieć, rozeznać się co i jak ale gwarantuję że gdy przyjdzie do wrzucenia prawdziwej gotówki już tak łatwo się nie otwiera się pozycji. Trzeba siedzieć na prawdziwych z mniejszą ilością sztuk żeby nauczyć się trzymać, brać szybciej stop losy itd. Już widziałem osoby które wskakiwały po 5000 sztuk na wirtualnych i myślały że wiedzą już wszystko. Wejście na prawdziwe ich zweryfikowało. Zmniejszała się ilość akcji, pewność siebie, czas trzymania spółki itd. Demo pomoże ale nie proponuje siedzieć na nim za długo. Edytowane przez okar19
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Możesz zacząć od tego. 

Widziałem że bawisz się w McLareny także zakładam że byłbyś w stanie zainwestować w edukację gdyby Ci się spodobało. ( Tak swoją drogą jeździłem takim 570S 900HP :D Potwór! ) Proponuję najpierw przerobić to co darmowe i odpowiedzieć sobie na pytanie czy Ci się chce dalej nad tym siedzieć.  Później można odpalić demo żeby wejść mając już jakieś pojęcie. Jak pobierzesz teraz to zaraz wygaśnie i w sumie szkoda siedzieć na tym nie wiedząc o co chodzi. 

 

 

Dziś wykorzystanie tego co napisał Trump do nabicia portfela. Ktoś w innym roomie zaczął cytować wpis Trumpa  o Chinach. Kto nie ma doświadczenia nie będzie potrafił tego wykorzystać. Ja wiedziałem że jest jedna z kilku spółek które są podatne na takie newsy.

tVHLs4Q.png

 

Nabrałem akcji i puściłem alert.

AcFPD0e.png

 

 

Z 16.50 do 20. Soczysty ruch. 

lFCCASd.png

 

Market przez ten wpis spadł o 65 punktów z 2925 do 1860. 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Za młodu przez moment interesowałem się giełdą. Myślę że podstawowa sprawa, to albo siedzisz 10h dziennie i obserwujesz akcje, jednocześnie śledzisz kanały informacyjne i sprawozdania spółek, wiesz jak te informacje analizować, i podejmujesz natychmiastowe prawidłowe decyzje. Potrzebna jest wiedza z ekonomii. 
Albo jesteś hazardzistą, i masz jakieś 5% szansy że coś zarobisz.
Jest też opcja inwestowania długoterminowego w spółki które dają jakąś nadzieję na zysk. Wtedy jest 33,(3) % że zarobisz, 33,(3)%że stracisz, i 33(3)% szansy że wyjdziesz na zero. Jednak wtedy nie trzeba być uwiązanym do komputera.

Potem doszedłem do wniosku że jednak to mnie w życiu nie kręci i zrezygnowałem. Nigdy nie mialem odwagi żeby inwestować realne pieniądze. Jeżeli ktos ma trochę grosza napewno są lepsze metody inwestycji.
Takie były moje przemyślenia w tym temacie.. Ale niestety nigdy się bardzo w to nie wkręciłem, zobaczylem parę osób które straciły hajs, i to mnie jeszcze bardziej zniechęciło.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...