Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

Stawki za montaż elementów granitowych są za to baardzo fajne :) w rejonach Kamienia Pomorskiego czyli tu gdzie mieszkam stawki to +- 250,- za m2 ułożenia elementów :)  co do Corianu to nazywamy go spiekiem :) tnie się jak złoto, poleruje również i jest w porównaniu do granitu dużo bardziej wytrzymały na złamania/wykruszenia jednak szybko łapie brud :)  

Link to post
Share on other sites

Z tym spiekiem to tak nie do końca, bo to raczej konglomerat akrylowo mineralny a nie spiek kwarcowy. Łatwość obróbki to jeden z plusów dzięki którym mogę obrabiać go z wykorzystaniem obrabiarek i narzędzi do drewna. Cena surowca niestety zwala z nóg, bo sytuacja w której kamień naturalny jest tańszy niż jakaś sztuczna płyta jest dla mnie śmieszna. Z tym brudem to fakt, chociaż to raczej kwestia samego wykończenia. Jedna z klientek mając wątpliwości przed zakupem robiła kiedyś test z sokiem z buraka i winem na czystym białym i zamówiła twierdząc, że problemu z czyszczeniem nie ma.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Z tym spiekiem to tak nie do końca, bo to raczej konglomerat akrylowo mineralny a nie spiek kwarcowy. Łatwość obróbki to jeden z plusów dzięki którym mogę obrabiać go z wykorzystaniem obrabiarek i narzędzi do drewna. Cena surowca niestety zwala z nóg, bo sytuacja w której kamień naturalny jest tańszy niż jakaś sztuczna płyta jest dla mnie śmieszna. Z tym brudem to fakt, chociaż to raczej kwestia samego wykończenia. Jedna z klientek mając wątpliwości przed zakupem robiła kiedyś test z sokiem z buraka i winem na czystym białym i zamówiła twierdząc, że problemu z czyszczeniem nie ma.

A zdjęła folie? :D  a jak niemiłosiernie śmierdzi rozpuszczalnikiem gdy to tniemy :D taka ciekawostka: gdy pierwszy raz wrzuciliśmy ów materiał na boczkarke to odcisneły się wzory z taśmy produkcyjnej :)

Link to post
Share on other sites

Jaką folię? Przecież one nie przychodzą foliowane (przynajmniej te z którymi miałem dotychczas do czynienia) zresztą zanim cokolwiek trafi do klienta i tak musi być szlifowane. A, że pył unoszący się przy cięciu czy szlifowaniu śmierdzi? Jak by nie patrzeć to na bazie żywicy akrylowej, więc śmierdzi, podobnie zresztą jak klej do tego. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Kojarzysz jaki koszt? Zastanawiam się czy nie wziąć się za produkcje z MDF'u i nie wiem jak by to wypadało konkurencyjnie na tle gipsowych i tych z tworzywa.
Zapytam ile płacił[email protected] tak patrzę to te trójkąty są po 20 zeta za sztukę.

Nowe zadanie,koleś zaczął sam ale go przerosło.d78ee2f9d8193a8673bba8ab9dadc5bb.jpg02362774b7a5bc5d6bb16aec6a38daa8.jpg6dc52305bf23d1c0f15907fa9fae28c6.jpg38fc77e18f1b0df09944aa0088155eb6.jpg136b1dcf733ddb3d8dca0c7d9ff7ae9f.jpg99676720daddd800ab4e51e901215bf3.jpg925126e43d72a2f016ae8c3459bd65d8.jpge899119705d8339f36a9a7e91dbb5966.jpg7743ce940c94bdbd365c2e03ae12e89c.jpg

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Parę zagrywek z giełdy tylko z dzisiaj. Jak kogoś interesuje obszerniejszy opis tego co się działo przez ostatnie 2-3 lata i jakie giełda daje możliwości to dajcie znać. Manipulacje, kontakt z grubymi rybami ( zagrywki jak z filmu The BIg Short. $1 miliard zysku w 16 miesięcy u jednej z ryb. Głośna akcja kiedy Bill Ackman stracił fortunę. Jest również odcinek na netflixie o tej spółce i o inwestorach którzy wiedzieli że dzieje się tam jakiś scam ), inside info ( screeny z alertami od tzw "birdies" z mojego prywatnego chat roomu gdzie pisałem co się wydarzy za X czasu), inwestowanie na kilka tygodni/ miesięcy z trafnością powyżej 80% w założoną wcześniej cenę, day trading i przewidywanie ruchów na parę minut do przodu, szaleństwo z marihuaną, wykorzystywanie sytuacji politycznych do zysku ( inwestowanie w spółki militarne ) itd itd Cokolwiek jeszcze przyjdzie mi do głowy. Taki był rozmach przez ostatnie lata że szok. Tysiące najróżniejszych zagrań.

 

Z dzisiaj:  

 

 

gZawXyu.png

Minutę po otwarciu giełdy pierwszy alert momo long over 35. Ponad 40 centów zysku w szczytowym momencie.

 

 

LRiU7Jw.png

 

Drugi alert 2 minuty później

mpUnWw0.png

ss czyli short position. Zakładam że będzie spadało w dół. 

 

k07HGIo.png

 

Jest kilka print line ( customowy dodatek do platformy który wyłapuje duże ordery kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy sztuk ) i na podstawie tego mogę przewidzieć gdzie spółka się odbije/dojdzie. Ktoś kto kupuje, jak w tym przypadku, 700.000 sztuk raczej wie co robi a my followujemy smart money. W tym przypadku było to 44.67 

VWWvhUC.png

Odbiło się dokładnie na tej print line. Wróciło do print line z otwarcia giełdy na 45.11 i znów do 44.67 gdzie znów się odbiło. Piszę w dużym uproszczeniu. Analiza tego co się dzieje jest na bieżąco, zmiana pozycji z short na long, z long na short itd  W jednej spółce można  zrobić kilka zagrywek w ciągu paru minut.

 

Trzecia spółka wyskoczyła na skanerach. Analiza taśmy, potencjału i obranie punktu wejścia.

Ci6Kf0K.png

 

Zawsze podajemy levele. .25 .50 .75 i pełne numery. Na tych numerach zawsze są duże ordery które muszą zniknąć aby była kontynuacja. Od zawołania na 9.75 poszło prawie 45 centów. 

 

mynsTwd.png

 

NUGT kolejny alert z print line gdzie moim zdaniem nie było potencjału na przebicie. Tak też się stało. 50 centów w dół za pierwszym podejściem. Za drugim już sypnęło $2 w dół gdy musnęło print line na 36.19.

nOIhZRa.png

 

 

uKaKhAV.png

To tyle z dzisiejszej sesji. Pewnie to czarna magia dla wielu ale tak to wygląda inwestowanie w moim wykonaniu. Przy piątku to i tak bardzo dobre zagrania bo zazwyczaj nic się nie dzieje. Końcówka tygodnia, wszyscy czekają na weekend. Do tego wakacje. Nadejdzie wrzesień i wszystko nabierze rozpędu. Teraz mam chwilę wytchnienia i za parę tygodni znów szalone inwestycje. Możliwe że kolejne wizyty na forum za parę lat. Jeżeli jeszcze ktokolwiek będzie tu zaglądał bo z tego co widzę to już coraz mniej ludzi jest aktywnych. 

 

 

Edytowane przez okar19
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To już inna sprawa, że trafiają się krzywe. Chodziło mi o ogólny odbiór estetyczny. Ja dzisiaj dla odmiany na szczęście miałem na budowie nadzwyczaj proste ściany i sufit, tak że montując meble wszystko pasowało bez kombinowania z przekłamywaniem poziomów, czy docinania blend, tak że byłem w szoku, bo dawno tak prosto nie było. 

 

Inna sprawa, że winda była taka mała, że drzwi i wysokie szafy musieliśmy na czwarte piętro po schodach nosić. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...