Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otóż zastanawiam się nad wyborem dysku. Spotkałem się z opinią że dysk hdd 2,5 jest mniejszy cichszy i chłodniejszy, czyli same "+". Podam model który ewentualnie by mnie interesował : http://www.morele.ne...0j22423-556010/   Hitachi Travelstar 7K1000 1000GB 2,5


Tak wiem że jest droższy, ale czy nie warto dopłacić? Może zostać przy tradycyjnym hdd i wybrać wersje 3,5.


Link to post
Share on other sites

 

 

Ten dysk pewnie ma być do PC, więc po co pakować się w 2,5', które są do laptopów, bierz lepiej 3,5'

Ano po to bo są klienci którzy cenią design jednostki centralnej,czyli w dużej mierze małe gabaryty i ciekawe kształty proporcje.

Coś co można postawić przy telewizorze obok(zamiast)konsoli .Producenci tego nie rozumieją (powoli to się zmienia),wk...mnie że małe płyty itx są cholernie drogie,co lepsze małe obudowy też .Głąby ładują A6 do pełnowymiarowej płyty ATX i tandeciarskiej obudowy wielkości tej z czasów Pentium 3 i płaczą że ludzie nie kupują już komputerów.

Popatrzcie na popularność projektów Nuc,Zbox,Brix-oczywiście pisze tu o rynkach np brytyjskim czy usa bo u nas ceny powalają .
Dopóki dystrybutorzy się nie obudzą i nie będą oferować czegoś co poprostu się podoba to będzie płacz i pierd...o erze post pc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wydajność porównywalna

 

Hitachi 2,5 1TB:

                                          

Prędkość obrotowa [obr./min.]

  • 7200

Średni czas odczytu [ms]

  • 12

Średni czas dostępu [ms]

  • 4.2

 

Seagate 3,5 1TB:

 

Prędkość obrotowa [obr./min.]

  • 7200

Średni czas odczytu [ms]

  • 8.5

Średni czas zapisu [ms]

  • 9.5

Mogę podrzucić jeszcze filmik z unboxingu hitachi(hgst) 2,5 : 

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

dysk 2,5 jest po prostu lepszy

 

Nie bardzo.

 

 

 

To że są do laptopów to nie znaczy że nie można kupić ich do PC

 

Można. Zapłacisz wówczas więcej i dostaniesz wolniejszy dysk. Co kto lubi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...