Skocz do zawartości

Klawiatura Mechaniczna Do 400 zł ( league of legends )


Recommended Posts

  1. twój budżet: 400zł

jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna) mechaniczna

w jakie gry grasz? Moba (gram głównie w league of legends)

czy masz masywne dłonie czy nie? Nie

czy dużo piszesz na klawiaturze? nie za dużo 

czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak

czy chcesz podświetlenie? Może, nie musi.

czy chcesz makra? mogą ale nie muszą

czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie trzeba

czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Może być, nie musi

twoje uwagi: Witam szukam klawiatury mechanicznej do 400 zł głównie do League of legeds, ale nie mogę się zdecydować, najpierw chciałem steelseries g6v2, ale przeczytałem gdzieś, że nie jest do pełnoprawny mechanik, potem chciałem Qpad mk-50, ale pomyślałem, że lepiej zapytać kogoś kto się na tym zna czy warto dopłacić do czegoś itd. Z tego co czytałem to klawiatura powinna mieć przełączniki Cherry mx Red/Black, nie wymagam podświetlenia ale może się znaleść.

Edytowane przez Perez
Link to post
Share on other sites

a brałeś pod uwagę quickfire XT? Ja jakiś czas temu szukałem mechanika i to jest podobno najlepiej wykonany mechanik w tej cenie. Ja mam na brownach. Po dłuższym czasie użytkowania nie chciałbym wrócić do zwykłych membranówek :D

Podkładka przydatna rzecz ale z sensownych jest corsair k70 ale to 150zł więcej.

Link to post
Share on other sites

Najpierw zastanów się jakie przłączniki będą dla ciebie najlepsze. Nie sugeruj się tylko obiegową opinią, że black/red są do gier, a blue/brown do pisania. Black/red może i są wygodniejsze do FPSów i zręcznościówek, bo łatwiej wykonać szybkie podwójne nacisnięcie przycisku. Nie znaczy to, że na blue/brown się nie da, trzeba tylko trochę bardziej "odpuścić" przycisk. Wynika to z charakterystki samych przycisków. Poszukaj na youtube filmików z poradami, jakie switche wybrać, bo łatwiej pokazać niż napisać na czym polega różnica. Co do samych klawiatur, to w tej cenie nie poszalejsz za bardzo, co nie znaczy, że nic przyzwoitego nie kupisz. CM storm jest ogólnie bardzo ok za te pieniądze, dodatkowo możesz wybrać różne switche - red, blue i brown i różne układy - XT (pełna), rapid (bez klawiszy numerycznych) i TK (taka hybryda między pełną a tenkeyless). Sam posiadam CM Storm TK na blue i jestem bardzo zadowolony :) Ten roccat tez wygląda ok, są jeszcze tesoro, gdzie też masz możliwość wybrania różnych przełączników. W tych pieniądzach dostaniesz też Razera Black Widow Tournament, tylko jest to wersja bez klawiszy numerycznych. Jeżeli się na to zdecydujesz to szukaj wersji z 2013, bo nowsze nie mają przełączników Cherry MX.

Generalnie to najpierw zastanów się jakie chcesz switche, a potem dobierz reszte, w zależności co potrzebujesz, tzn makra, podświetlenie itd...

EDIT: Steelseries G6v2 jest normalną klawiaturą mechaniczną, nie wiem gdzie przeczytałeś, że jest inaczej.

Edytowane przez homyk
Link to post
Share on other sites

Z 4 znajomymi wymienialiśmy się klawiaturami i sprawdzaliśmy komu na jakich najlepiej się grało) - do tego wykorzystaliśmy 5 typów klawiatur. Spośród wszystkich które mieliśmy najlepiej grało się na mx red/mx blue. (jeśli ma to dla Ciebie znaczenie to każdy ma ranking d1++/master/chall)

 

W Lola najprzyjemniej grało się z podpórką pod nadgarstki w większości, aczkolwiek nie jest to niezbędne i do 400zł wątpie byś coś takiego wyrwał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...