Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Chciałbym prosić o poradę, bo od jakiegoś czasu zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać.

Kupiłem niedawno telewizor ze złączem USB i bardzo wygodnie ogląda się w ten sposób filmy z napisami, słucha muzyki itp. Problem jest niestety taki, że za każdym razem jak chcę coś nowego wrzucić, to muszę odpinać pena/dysk, podłączać do kompa, kopiować, podpinać znowu do tv - upierdliwe.

 

Dlatego też, bo i tak zaczyna mi brakować miejsca, przyszło mi do głowy żeby kupić zewnętrzny dysk z wifi (np. Seagate Wireless Plus), który zawsze byłby podpięty pod tv i ściągać/wrzucać na niego bezpośrednio z kompa czy sieci, a przy okazji miałbym mały "serwer" multimedialny dla lapka/smartfona/tabletu. Niestety problem takiego rozwiązania jest taki, że PC nie ma wifi, tylko podpięty jest kablem i prawdopodobnie nie mógłbym z poziomu kompa przeglądać czy kopiować coś na zawartość dysku, bo to inna sieć (prawda? Bo np. iTunes wysyła muzykę z PC do iPada bezprzewodowo, a to niby też inna sieć... podpowie mi ktoś jak to jest?)

 

Opcje:

 

1) Dokupię kartę wifi pod USB, podepnę do kompa, wszystkie urządzenia będą działać w tej samej sieci wifi i będę mógł kopiować na zewnętrznego twardziela z kompa. PROBLEM jest taki, że mój router stoi dosłownie na komputerze, więc skoro mogę korzystać z jakby nie patrzeć lepszego neta po kablu, to po co mi wifi... a nie da się też chyba równolegle korzystać z dwóch sieci.

 

2) Serwer DLNA / strumieniowanie bezpośrednio z kompa. Mój tv umożliwia streamowanie z komputera przez dedykowaną (tv to Samsung H6400), ale nie jest to do końca wygodna opcja, bo bibliotekę na kompie trzeba ręcznie ustawiać i nie są obsługiwane napisy, także odpada. Bawiłem się też serwerem plików DLNA Mezzmo i to rozwiązanie sprawdziło się dużo lepiej, napisy działają. Niestety ta opcja też odpada, bo po pierwsze skończył się trial i nie chcę płacić za pełną wersję, po drugie wymusza on żeby komputer był cały czas włączony, czego chcę uniknąć, a po trzecie i tak brakuje mi już miejsca, więc dysk tak czy siak musiałbym kupić...

 

A więc bardzo proszę o podsunięcie innych pomysłów albo uświadomienie mnie jak to jest z tą współpracą urządzeń korzystających z jednego routera, ale w sytuacji kiedy PC działa po kablu, a reszta po wifi. Mogą się ze sobą komunikować? Będę widział z PC zewnętrznego twardziela wifi? Zaznaczam - zależy mi żeby dodatkowy dysk był zawsze podpięty pod TV i żeby podczas oglądania komp mógł być wyłączony (odkąd mam tablet i konsolę PC służy głównie do pracy). Będę wdzięczny za wszystkie posty.

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam router z portami USB i serwerem DLNA (Asus RT-AC68U). Do tego jest podpięte: po wifi: 2xTV LG (napisy działają bez problemów), 2 laptopy, drukarka i ze 4 telefony i 2 PC po kabelku. Używam takiego rozwiązania już ponad rok i jestem bardzo zadowolony, minus jest taki że nie jest to rozwiązanie plug&play, trochę czasem trzeba się pobawić ;) Ale człowiek uczy się całe życie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale po co tak kombinujesz? Przecież jeśli masz jeden router, do niego podpięty komputer po kablu, a dodatkowo inne urządzenia po WiFi, to one się nawzajem powinny w domyślnej konfiguracji widzieć. Chyba, że wydzieliłeś podsieć dla WiFi, ale w to wątpię. Nie musisz kupować żadnej karty WiFi na USB i rezygnować z pewnego połączenia kablowego. Kup dysk, np. ten, który sam zaproponowałeś, podepnij do telewizora, odpal na nim WiFi i podłącz się do swojej sieci, a każde urządzenie w niej będące będzie go widziało i będziesz tam mógł w dowolnej chwili wrzucać/edytować/usuwać pliki multimedialne (i nie tylko). Komputer zostanie na kablu.

 

Chyba, że czegoś z Twoje posta nie załapałem i opisana sytuacja ma jakiś "haczyk".

 

EDIT:

Przeczytałem jeszcze raz, jeszcze dokładniej i nie widzę wspomnianego "haczyka" :-) Wystarczy kupić dysk z WiFi i podłączyć go do sieci. Dla pewności napisz, jaki masz router, bo jeśli się okaże, że on sam w sobie nie pozwala na wydzielanie podsieci dla WiFi, to nie będzie się już naprawdę nad czym zastanawiać.

Edytowane przez Racjonalista
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam router z portami USB i serwerem DLNA (Asus RT-AC68U) (..)

 

Router z USB to jest jakaś opcja, przyjrzę się temu, dzięki ;) ale ze swojego jestem zadowolony, a dysk i tak będę kupować, więc może spróbuję z tym wifi, zawsze to wygodniej i więcej opcji.

 

(..)

Przeczytałem jeszcze raz, jeszcze dokładniej i nie widzę wspomnianego "haczyka" :-) Wystarczy kupić dysk z WiFi i podłączyć go do sieci. Dla pewności napisz, jaki masz router, bo jeśli się okaże, że on sam w sobie nie pozwala na wydzielanie podsieci dla WiFi, to nie będzie się już naprawdę nad czym zastanawiać.

 

Router to D-Link DIR-600 i jestem na 99% pewien że nie wydzielałem żadnych podsieci :D . Po prostu byłem przekonany, że jak internet w PC mam po kablu, a dysk będzie działać po wifi, to nie będę go "widział" z komputera, pomimo że to ten sam router/sieć. Myślałem że komp musi działać w sieci bezprzewodowej. Co prawda niby widzi twardziela laptopowego (wifi), ale sądziłem że to dzięki windowskiej grupie domowej i to nie takie łatwe. Ale być może niepotrzebnie komplikuję sprawę... dzięki :)

Link to post
Share on other sites
Router to D-Link DIR-600 i jestem na 99% pewien że nie wydzielałem żadnych podsieci  . Po prostu byłem przekonany, że jak internet w PC mam po kablu, a dysk będzie działać po wifi, to nie będę go "widział" z komputera, pomimo że to ten sam router/sieć. Myślałem że komp musi działać w sieci bezprzewodowej. Co prawda niby widzi twardziela laptopowego (wifi), ale sądziłem że to dzięki windowskiej grupie domowej i to nie takie łatwe. Ale być może niepotrzebnie komplikuję sprawę... dzięki

 

Nie masz się czego obawiać zatem - wszystko będzie się "widziało" jak trzeba. Twój router nie ma możliwości odseparowania WiFi do osobnej podsieci (na oryginalnym firmwarze), więc sprawa jest jasna. Kup tego Seagate'a, podłącz się pod WiFi, kablem USB to telewizora i wszystko będzie OK :)

Edytowane przez Racjonalista
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Nie masz się czego obawiać zatem - wszystko będzie się "widziało" jak trzeba. Twój router nie ma możliwości odseparowania WiFi do osobnej podsieci (na oryginalnym firmwarze), więc sprawa jest jasna. Kup tego Seagate'a, podłącz się pod WiFi, kablem USB to telewizora i wszystko będzie OK :)

Niestety,musze Cie rozaczarowac ;) Ten konkretny dysk bezprzewodowy jesli jest podpiety przez USB traci WiFi....Czyli niestety znowu musisz ruszyc tylek z kanapy ;) Twoj TV nie "zobaczy" dysku jesli nie polaczysz go przez USB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...