Skocz do zawartości

Młody średniak lub starszy premium do 600 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą smartfona jednak mocno ograniczony budżet znacząco utrudnia tą kwestię. Najlepiej będzie jeśli poniżej wypiszę kilka najważniejszych cech, na których mi zależy, a potem dodam w opisowo jeszcze kilka funkcji.

 

System operacyjny: Android 4.1 najniżej

RAM: 1GB najmniej

Bateria: 2000 mAh najmniej

ekran: 4" najmniej i rozdzielczość najlepiej powyżej 1000 pikseli na jednym boku

ROM: 8GB ze slotem kart pamięci lub 16GB najmniej bez slotu, jednak wolałbym się nie bawić już kartami pamięci

 

Dodatkowo dobrze by było jakby miał jeszcze wymienialną baterię.

 

Generalnie interesują mnie smartfony wiodących marek, jednak jestem skłonny zakupić nawet dobrego Huawei'a. Wiem, że na allegro można znaleźć Samsung SIII w cenie do 550 zł, jednak są to oferty z Chin, który nie wzbudzają mojego zaufania, a czas oczekiwania jest dość długi. Najlepiej gdyby ten smartfon można było kupić w sklepie internetowym albo fizycznym. Cena do 600 zł może się zwiększyć do 650 zł jeśli smartfon byłby na prawdę mocny.

 

Czy możecie coś polecić? Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie dostaniesz LG Spirit h440. Ekran 1280x720, bateria 2100 mAh i 8GB ROM. Na allegro nowe sztuki idzie dostać za ok 500zł od osób przedłużających umowę u operatora.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie dostaniesz LG Spirit h440. Ekran 1280x720, bateria 2100 mAh i 8GB ROM. Na allegro nowe sztuki idzie dostać za ok 500zł od osób przedłużających umowę u operatora.

 

Oferta ciekawa, jednak tak na prawdę kupuje się używany tylko mało. A jakieś fabrycznie nowe propozycje?

Link to post
Share on other sites

Cieżko? Widać czy są fabrycznie zapakowane czy nie :)

Z tego co widziałem na unboxingach to telefon jest zapakowany tylko w folię, która nie jest zaklejana, ani zgrzewana.

 

Strasznie słabo jeśli tylko jeden telefon pasuje do przedstawionych wymagań. Ale może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Jak my być używany skoro nawet czasem na zdjęciach faktury widać że był wzięty na przedłużenie w tym samym dniu co go wystawionp a dodatkowo pudelko jest zaplombowane? Ja tak już kupiłem kilka telefonów i nigdy nie było żadnych problemów

Ten Spirit to najlepsza opcja w tej cenie. Jeśli się tego obawiasz to możesz znaleźć na allegro albo olx ofertę blisko siebie i pojechać do osoby sprzedającej, sprawdzić fakturę i czy pudełko jest zaplombowane albo czy faktycznie jest wzięty w tym samym dniu czy tez poprzednim w razie jakby bylo odpakowane w celu zrobienia zdjęć

Niepotrzebnje dramatyzujesz z tym troche używany. Bardzo dużo ludzi tak kupuje bo można dużo zaoszczędzić a z tego co czytałem to nie dysponujesz dużym budżetem a Spirita dostaniesz za 500-550 zł spokojnje

Link to post
Share on other sites

Jak my być używany skoro nawet czasem na zdjęciach faktury widać że był wzięty na przedłużenie w tym samym dniu co go wystawionp a dodatkowo pudelko jest zaplombowane? Ja tak już kupiłem kilka telefonów i nigdy nie było żadnych problemów Ten Spirit to najlepsza opcja w tej cenie. Jeśli się tego obawiasz to możesz znaleźć na allegro albo olx ofertę blisko siebie i pojechać do osoby sprzedającej, sprawdzić fakturę i czy pudełko jest zaplombowane albo czy faktycznie jest wzięty w tym samym dniu czy tez poprzednim w razie jakby bylo odpakowane w celu zrobienia zdjęć Niepotrzebnje dramatyzujesz z tym troche używany. Bardzo dużo ludzi tak kupuje bo można dużo zaoszczędzić a z tego co czytałem to nie dysponujesz dużym budżetem a Spirita dostaniesz za 500-550 zł spokojnje

Nie obawiam się jakoś strasznie, ale chcę również poznać inne pomysły. Ciężko powiedzieć, że się dokonało dobrego wyboru jak się go tak na prawdę nie ma:D

Link to post
Share on other sites
Oba telefony w cenie raczej około 700 pln, a nie 600, ale wydajnościowo zbliżone do LG SpiritTen jest tani, ale gorszy sprzętowo od wcześniej wspomnianego LG Spirit.
No skoro trzeci na świecie producent telefonów, po Apple i Samsung nie wzbudza zaufania, to trudno.Sklep xiaomiforsale.com jest w Czechach, płatne w Złotowach przy odbiorze nawet. Gwarancja we Wroclawiu.

 

Marka Xiaomi nie wzbudza mojego zaufania, a poza tym trudna dostępność do dystrybutorów, serwisów, itp.
Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

No skoro trzeci na świecie producent telefonów, po Apple i Samsung nie wzbudza zaufania, to trudno.Sklep xiaomiforsale.com jest w Czechach, płatne w Złotowach przy odbiorze nawet. Gwarancja we Wroclawiu.

Jak się weźmie pod uwagę, że trzecie miejsce Xiaomi nabili Chińczycy, to już tak kolorowo to nie wygląda. Chiński rynek jest inny niż np. europejski, nie zawsze te same urządzenia będą się dobrze w obu sprzedawać. Szczególnie jak użytkownik, chce nabyć smartfona szybko i mieć pewność, że będzie spełniał swoje podstawowe funkcje, co nie jest pewne w przypadku Xiaomi, ponieważ mają inne standardy łączności.

 

A jakieś pomysły na nowy/ewentualnie używany do 800 zł?

Edytowane przez jacekmi
Link to post
Share on other sites

Mało wiesz.

W Chinach są dwa różne zakresy.

Taki jak w Europie i drugi, który u nas nie działa w 3g.

Sklep w Czechach sprzedaje oczywiście te które u nas działają w pełni.

Powiedziałem na świecie.

Chiny to też na świecie.

Zresztą nie tylko w Chinach xiaomi sprzedaje oficjalnie.

Link to post
Share on other sites

Mało wiesz. W Chinach są dwa różne zakresy. Taki jak w Europie i drugi, który u nas nie działa w 3g. Sklep w Czechach sprzedaje oczywiście te które u nas działają w pełni. Powiedziałem na świecie. Chiny to też na świecie. Zresztą nie tylko w Chinach xiaomi sprzedaje oficjalnie.

Ok, a jak z jakością zdjęć i filmów w tych Xiaomi?

Link to post
Share on other sites

Lg g2 używka w perfekcyjnym stanie.Nic wydajniejszego w tej cenie.Nierozbieralny ale gw na bateriw lg udziela 24 msc jak się nie mylę

Propozycja ciekawa, ale te 10 GB rzeczywiście dostępnej pamięci bez możliwości rozszerzenia trochę przestarzałe jest, szczególnie w tak mocnym telefonie, który aż prosi się do instalacji aplikacji, robienia zdjęć, kręcenia filmów, czy wgrywania ich do pamięci.

Link to post
Share on other sites

I tu na pomoc przychodzi adapter lub pendrive otg.Jest to taki malutki pendrive jak masz nadajnik w myszkach bezprzewodowych,który pod usb wtykasz.Lg g2 obsługuje otg i bez problemu będziesz mógł tam przechowywać filmy,zdj,muzykę itd.Plusem jest jeszcze szybkie podlączenia tego do kompa i zgrywasz co chcesz.Ja sam w następnym tygodniu mam zamiar zakupić lg i później jak zacznie pamiecie brakować to pendriva lub adapter,w który wkładasz kartę.

Link to post
Share on other sites

I tu na pomoc przychodzi adapter lub pendrive otg.Jest to taki malutki pendrive jak masz nadajnik w myszkach bezprzewodowych,który pod usb wtykasz.Lg g2 obsługuje otg i bez problemu będziesz mógł tam przechowywać filmy,zdj,muzykę itd.Plusem jest jeszcze szybkie podlączenia tego do kompa i zgrywasz co chcesz.Ja sam w następnym tygodniu mam zamiar zakupić lg i później jak zacznie pamiecie brakować to pendriva lub adapter,w który wkładasz kartę.

Też jest to trochę rozwiązanie anachroniczne. Nie po to kupuje flagowca, żeby dodawać do niego jakieś przystawki, albo latać co chwilę do kompa. A co myślicie o Samsung Galaxy S4 używanym, w stanie idealnym, na gwarancji producenta?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...