Skocz do zawartości

Grafika do prawie zabytkowego kompa ok.100 PLN.


Recommended Posts

Witam, szukam "nowej" grafiki do mojego złomka, gdyż piany dostaję jak sprawdzam dojazd do miejsca X na Street View i każdy kolejny krok mi się pieruńsko długo ładuje a wykluczyłem inne przyczyny występowania ww objawu.

 

Kiedy planuję dokonać zakupu: bez pośpiechu.

 

Kompa używam do filmów, przeglądania sieci, office'a i sporadycznie grania w HIII lub jakiś RTS.

Specyfikacja mojego "demona":
Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC 350W
PG: GA-MA78GM-S2H (rev. 1.0) http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2758#ov
procek: Athlon 64 X2 DualCore 4400+ 2.3 GHz
Ram: 4GB
Dodatkowe wymogi: brak

Nowego kompa nie planuję składać dopóki ten nie wycionie ducha, więc dziękuję za tekie rady. ;)

 

Standardowo z góry dzięki za pomoc. ;)

Link to post
Share on other sites

W tak skromnym budzecie ciezko znalezc cos w miare przyzwoitego.

Tez mam 2 rdzeniowy procesor (co prawda intel) i moge od siebie polecic radeona HD 6670 GDDR5 1 GB.

Karta bardzo cicha, nie grzeje sie , malo pradozerna, wspiera DX 11.

Ewentualnie jeszcze HD 5670, gts 450.

Link to post
Share on other sites

Street View to prawdopodobnie Ci zajeżdża CPU więc zmiana gpu może nic nie dać, sam sprawdziłem że jak wchodzę na SV to zużycie 4670k rośnie do 70% sama karta nawet na 1% zużycia nie wchodzi, druga przyczyna że możesz mieć slabe łącze internetowe a ta funkcja pobiera sporo na bieżąco i wymaga dość żwawego łącza aby nie muliła. To niestety tak wygląda że przeglądarka i wszelkie jej funkcjonalności siedzą na CPU w 99%, a w dzisiejszych czasach już stary 2 jajowy proc czasem nie jest wystarczający do płynnego przeglądania neciwa, sam tego doświadczyłem na E2160 kiedy filmiki na YT zaczęły freezować w 1080p przy zużyciu proca na 100%, albo jeszcze 2 lata temu było możliwe przeglądać net na 1 rdzeniowym cepie, dziś to nierealne całkowicie chyba że lubisz się denerwować


Zatem polecałbym złożyć najtańśzy nawet zestaw oparty na jakimś APU albo Intelowskim Pentiumie z hsw.

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

zostaw sobie dysk obudowę i ten zasrany zasilacz i jeśli dołożysz 600zł masz genialny komputerek na apu do rts-ów 

jeśli już naprawdę nie chcesz tego robić to polecam gts 450 lub starego radeona hd 4850/70 chociaż tobie to by nawet stare 9600gt wystarczyło 

i jeśli nie chcesz aby ci streetviev przycinało podkręć cepa 2,6 spokojnie wyciągnie 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...