Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napoczątku chciałbym powitać wszystkich Użytkowników tego forum  :D

 

Mam otóż pewien problem. W grach mam kiepską grafikę nie wiem czemu. Nawet w ustawieniach na maxa gry wyglądają źle, dziwne cienie i krawędzie ( przykładowo wiedźmin 1 postacie mają białe piksele w oczach które świecą są strasznie widoczne i wkurzają, czy też gothic 3 takie białe kropki/piksele między palisadą itd ito). Miałem wcześniej gt 630, myślałem że to wina tej słabej karty, więc kupiłem gtx 750 ti ale jest tak samo. Nie wiem tylko z czego ten problem wynika. Może on wynikać z tego że pamięć ram jest zepsuta ? Jak włączyłem memtest już napoczątku mi wyświetliło że pamięć ram jest zepsuta, a co więcej windows 7 nie chciał mi się zainstalować i musiałem odpiąć 2gb ramu  ( mam 2x2gb) dopiero po odpięciu jednej pamięci ram poszło. W dodatku często bluescreeny wyskakuje 

 

Ale czy pamięć ram czy też płyta główna (p5kpl-se) mogą mieć wpływ na grafikę w grach. I tak zamierzam wymienić płytę główną, pamięć ram i procesor ale czy to coś pomoże ? Czy wina tkwi gdzieś indziej ? Może to wina procesora e5200 który jest za słaby na tą kartę, chociaż do gt 630 raczej za słaby to on nie był a problem był.http://i.imgur.com/NoWB3Bu.jpg

 

http://i.imgur.com/k67HG3B.jpg

Link to post
Share on other sites

Tego typu rzeczy, jak na tych zdjęciach dziwne włosy, niestety ale są dosyć powszechne. Takie błędy były i są nadal zarówno w Gothicach jak również Wiedźminach, więc nie masz się tym co martwić. Padająca grafika wygląda inaczej. 

Link to post
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o włosy, tylko o te świecące oczy, spójrz na 2 zdjęcie i na lewe oko wiedźmina- tak wyglądają oczy postaci w niektórych grach. Utrzymuje się to przez cały czas dodatkowo mruga, czasem jest na jednym oku, czasem na dwóch itdp. Jak się kamera zbliża jak się z kimś rozmawia to się nie da wql na to patrzeć bo mruga cholerstwo i świeci jasno.


Sprawdziłem też jak to wygląda w Wieśku 3. Też w oczach są takie białe kropki i na krawędziach też. Co więcej gdy w Wieśku 1 wyłączyłem wygładzanie krawędzi te białe migotające kropki znikły większości krawędzi, ale dalej są na oczach dziwne...


To jest podobne do tych białych kropek tylko że u mnie w mniejszej ilości http://i.imgur.com/PMLzD.jpg

Naprawiłem to jednak, już na drzewach i przedmiotach chyba mi się nie pojawiają po zmienianiu wygładzaniu, ale takie kropki są w oczach postaci w różnych grach, g3, wiedzmin 1, wiedzmin 3 i jest to bardzo uciążliwe podczas dialogów gdy jest to bardzo widoczne.

 

Użytkownik z innego forum naprawił to w ten sposób ale ja nic nie rozumiem z tego za bardzo 

"

"I have removed white sparkling dots in game by unchecking "Use application settings" in Anisotropic Filtering inside Catalyst Control Center. I set 4X Per-pixel samples for my Radeon HD 5870. I don't have sparkling dots anymore! Who-hoo! I use Catalyst 11.11 and I set Low AA in game preferences.""


Wszystkie postacie mają takie kropki- są one umiejscowione wlaśnie a oczach, przemieszczaja sie te kropki na oczach itd Ten screen najlepiej to ukazuje. 

 

http://i.imgur.com/oPoa9V6.png

Edytowane przez Dagoth
Link to post
Share on other sites

 

 

"I have removed white sparkling dots in game by unchecking "Use application settings" in Anisotropic Filtering inside Catalyst Control Center. I set 4X Per-pixel samples for my Radeon HD 5870. I don't have sparkling dots anymore! Who-hoo! I use Catalyst 11.11 and I set Low AA in game preferences."

 

Tamten użytkownik zmieniał ustawienia graficzne w sterowniku CCC. Odznaczył opcję "użyj ustawień aplikacji" w zakładce "filtrowanie anizotropowe" ustawił tam wartość 4x. Możesz spróbować wykorzystać jego metodę zmieniając ustawienia w Nvidia. Nazwy mogą trochę różnić się od moich tłumaczeń ale powinieneś dość do tego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat, to jest chyba problem ze złym ukazywania światła. W wiedzmini3 na pancerzu na ramionach czy tez na medalionie, przemieszcza sie to gdy poruszam postacia, czyli to oznacza blad z odbiciem sie swiatla. Filtrowanie anizotropowe nie pomoglo, natomiast gdy wylacze wygladzanie krawedzi w ustawieniach nvidi problem prawie ze znika, znacznie mniej widoczny i wkoncu da sie grac. Wiecie jak to naprawic ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...