Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dziwna grafika

błędy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dagoth

Dagoth
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:33

Napoczątku chciałbym powitać wszystkich Użytkowników tego forum  :D

Mam otóż pewien problem. W grach mam kiepską grafikę nie wiem czemu. Nawet w ustawieniach na maxa gry wyglądają źle, dziwne cienie i krawędzie ( przykładowo wiedźmin 1 postacie mają białe piksele w oczach które świecą są strasznie widoczne i wkurzają, czy też gothic 3 takie białe kropki/piksele między palisadą itd ito). Miałem wcześniej gt 630, myślałem że to wina tej słabej karty, więc kupiłem gtx 750 ti ale jest tak samo. Nie wiem tylko z czego ten problem wynika. Może on wynikać z tego że pamięć ram jest zepsuta ? Jak włączyłem memtest już napoczątku mi wyświetliło że pamięć ram jest zepsuta, a co więcej windows 7 nie chciał mi się zainstalować i musiałem odpiąć 2gb ramu  ( mam 2x2gb) dopiero po odpięciu jednej pamięci ram poszło. W dodatku często bluescreeny wyskakuje 

Ale czy pamięć ram czy też płyta główna (p5kpl-se) mogą mieć wpływ na grafikę w grach. I tak zamierzam wymienić płytę główną, pamięć ram i procesor ale czy to coś pomoże ? Czy wina tkwi gdzieś indziej ? Może to wina procesora e5200 który jest za słaby na tą kartę, chociaż do gt 630 raczej za słaby to on nie był a problem był.NoWB3Bu.jpg

k67HG3B.jpg

• 0

#2 marawlod

marawlod
  • Dyskutant

• 194 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:32

Tego typu rzeczy, jak na tych zdjęciach dziwne włosy, niestety ale są dosyć powszechne. Takie błędy były i są nadal zarówno w Gothicach jak również Wiedźminach, więc nie masz się tym co martwić. Padająca grafika wygląda inaczej. 

• 0

#3 Dagoth

Dagoth
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 22:56

Ale tu nie chodzi o włosy, tylko o te świecące oczy, spójrz na 2 zdjęcie i na lewe oko wiedźmina- tak wyglądają oczy postaci w niektórych grach. Utrzymuje się to przez cały czas dodatkowo mruga, czasem jest na jednym oku, czasem na dwóch itdp. Jak się kamera zbliża jak się z kimś rozmawia to się nie da wql na to patrzeć bo mruga cholerstwo i świeci jasno.

Sprawdziłem też jak to wygląda w Wieśku 3. Też w oczach są takie białe kropki i na krawędziach też. Co więcej gdy w Wieśku 1 wyłączyłem wygładzanie krawędzi te białe migotające kropki znikły większości krawędzi, ale dalej są na oczach dziwne...

To jest podobne do tych białych kropek tylko że u mnie w mniejszej ilości PMLzD.jpg

Naprawiłem to jednak, już na drzewach i przedmiotach chyba mi się nie pojawiają po zmienianiu wygładzaniu, ale takie kropki są w oczach postaci w różnych grach, g3, wiedzmin 1, wiedzmin 3 i jest to bardzo uciążliwe podczas dialogów gdy jest to bardzo widoczne.

Użytkownik z innego forum naprawił to w ten sposób ale ja nic nie rozumiem z tego za bardzo 

"

"I have removed white sparkling dots in game by unchecking "Use application settings" in Anisotropic Filtering inside Catalyst Control Center. I set 4X Per-pixel samples for my Radeon HD 5870. I don't have sparkling dots anymore! Who-hoo! I use Catalyst 11.11 and I set Low AA in game preferences.""

Wszystkie postacie mają takie kropki- są one umiejscowione wlaśnie a oczach, przemieszczaja sie te kropki na oczach itd Ten screen najlepiej to ukazuje. 

oPoa9V6.png

Użytkownik Dagoth edytował ten post 14 lipiec 2015 - 22:32

• 0

#4 mateusz93

mateusz93
  • Amator

• 35 postów
  • Miejscowość:Zgierz

Napisano 15 lipiec 2015 - 06:30

"I have removed white sparkling dots in game by unchecking "Use application settings" in Anisotropic Filtering inside Catalyst Control Center. I set 4X Per-pixel samples for my Radeon HD 5870. I don't have sparkling dots anymore! Who-hoo! I use Catalyst 11.11 and I set Low AA in game preferences."

Tamten użytkownik zmieniał ustawienia graficzne w sterowniku CCC. Odznaczył opcję "użyj ustawień aplikacji" w zakładce "filtrowanie anizotropowe" ustawił tam wartość 4x. Możesz spróbować wykorzystać jego metodę zmieniając ustawienia w Nvidia. Nazwy mogą trochę różnić się od moich tłumaczeń ale powinieneś dość do tego.

• 0

#5 Dagoth

Dagoth
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:41

No po ustawieniu tego znikły te białe kropki z drzew, ale nadal są na oczach.

• 0

#6 Dagoth

Dagoth
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 09:54

Odświeżam temat, to jest chyba problem ze złym ukazywania światła. W wiedzmini3 na pancerzu na ramionach czy tez na medalionie, przemieszcza sie to gdy poruszam postacia, czyli to oznacza blad z odbiciem sie swiatla. Filtrowanie anizotropowe nie pomoglo, natomiast gdy wylacze wygladzanie krawedzi w ustawieniach nvidi problem prawie ze znika, znacznie mniej widoczny i wkoncu da sie grac. Wiecie jak to naprawic ?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: błędy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych