Skocz do zawartości

Jaka myszka i klawiatura.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kremowykac,

Recommended Posts

Mam starą wysłużoną myszkę A4tech X-755FS. Myszka ma ok 6-7lat i była ze mną w dobrych i złych chwilach nigdy niezawodząc. Chcę odłożyć ją na zasłużoną emeryturę i kupić coś nowego. Jako bardzo zadowolony z jakości myszki padł wybór na A4tech ;) Teraz jest seria Bloody, wybrałem sobie 3 myszki: Bloody blazing A7, Bloody v7m, Bloody v8m. Myślałem też nad starią serią X np. X7 X747. Ktoś miał styczność z tymi myszkami i może osobiście jakąś polecić? Może znacie jakieś godne polecenia myszki do 100zł? Kiedyś używałem Razer Deathadder i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do tego badziewia ładnie opakowanego.

 

2 sprawa, klawiatura. Poszukuje wygodnej klawiatury, najlepiej z podpórką pod nadgarstki. Mam na oku Natec Genesis RX66, Logitech G103, Gigabyte Force K7, do myszki pasowała by A4tech Bloody B120 tylko wydaje mi się "słaba" (?). Chwile miałem możliwość grania na Roccat Iksu FX, klawiatura na pierwsze granie pasowała bardzo dobrze. Jaka jest różnica między Roccat Iksu Illuminated a FX? Poza różnicą w cenie (50zł). Na klawiaturę mogę przeznaczyć do 300zł. Macie może jakieś swoje typy?

 

Najlepiej żeby myszka i klawiatura nie posiadały zbędnego oprogramowania w które wchodzi się raz na rok. Oraz żeby sprzęt działał bez problemu na Win10.

Mam nadzieję, że ktoś doradzi mi w wyborze odpowiedniego sprzętu. Pozdrawiam.

 

 

Edit:

Przepraszam. Pośpieszyłem się i niedoczytałem o wzorze.

§  Budżet: do 100zł.

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4tech X-755FS

§  Jaką masz obecnie podkładkę:  noname z edycji kolekcjonerskiej mass effect

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1600dpi

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): MMORPG, RPG, strategie, FPS

§  Ile przycisków używasz w myszce: w MMORPG 7-8, w innych grach 3

§  Chwyt: palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 14cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz:  stara idzie na emeryture

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): mysz musi być przewodowa.

Edytowane przez kremowykac
Link to post
Share on other sites

RX66 mogę polecić, bo sam na niej gram. Jak na membrankę dość fajnie klika, ma podświetlenie regulowane i klawisze multimedialne. Według mnie nie warto przepłacać by brać inne membrany, bo ta spisuje się elegancko ;>

Edytowane przez elaith
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...