Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam mały problem co do wyboru laptopa do gier,znalazłem kilka propozycja ale wciąż nie wiem co wybrać;/ Może ktoś kto lepiej się zna doradziłby przy wyborze laptopa:)

 

Pierwsza opcja to LENOVO y50-70 

 

Procesor:    Intel i7-4720HQ (8 rdzenie logiczne, od 2.6 GHz do 3.6 GHz, 6 MB cache)

Pamięć ram:    8 GB

Dysk twardy:    SSHD 1TB +8GB

Karta graficzna:    NVIDIA GeForce GTX 960M

Cena 3350zł

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-fhd-i7-gtx960-1tb-ssd-8gb-i5528793585.html

 

Druga opcja LENOVO y50-70

 

 

Procesor: INTEL i7 4700HQ (Haswell)

Pamięć ram: 4 GB

Dysk twardy: 1000 GB  + SATA 6 Gb/3

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 860M

Cena 3350

http://allegro.pl/lenovo-y50-70-fhd-i7-gtx860-1tb-12gb-torba-i5505028038.html

 

Co o tym myślicie?? Chętnie przyjrzę się waszym propozycją.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

zdecydowanie ten pierwszy; ceny takie same a procek trochę lepszy, karta lepsza (od kilku do kilkunastu procent) no i 8 gb ramu. Największym plusem wersji z gtx960m 4gb jest ekran IPS.

 

Lapka sam posiadam od miesiąca, ograłem na nim całego wiedźmaka 3 na średnich. Jak będziesz rozkręcał go (ja dodawałem kość ram) to uważaj bo bardzo specyficznie się zdejmuje tylną klapę i łatwo można uszkodzić. 

 

Na minus; występujący chyba w każdym modelu bleeding, ja mam lekki w lewym górnym i dolnym rogu ale widoczny tylko na ciemnym tle więc podczas normalnego użytkowania lub grania nie przeszkadza.

 

Dużo osób jeszcze wskazuje, że wszystkie modele y50-70 grzeją się bardzo i faktycznie podczas dużego obciążenia czuć zbytnio nagrzaną klawiaturę natomiast przy tak cienkim lapku + takiej karcie i procku nie ma się czemu dziwić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za doradzenie. Też tak myślałem nad pierwszą opcją i wybiorę pierwszego bo faktycznie jest lepszy. A powiedz mi wiedźmina 3 uciągnie na wysokich wymaganiach?? 

Odpalisz na maksymalnych (baz bajerów od nvidii) ale w niskiej rozdziałce i słabo to wygląda bo testowałem. Generalnie polecam grać na 1600x900 (HD+) i średnich ustawieniach bo na tym ekranie nie odczujesz tak znaczącej różnicy miedzy HD full a HD+.

Link to post
Share on other sites

Odpalisz na maksymalnych (baz bajerów od nvidii) ale w niskiej rozdziałce i słabo to wygląda bo testowałem. Generalnie polecam grać na 1600x900 (HD+) i średnich ustawieniach bo na tym ekranie nie odczujesz tak znaczącej różnicy miedzy HD full a HD+.

Czyli ogólnie laptopa można kupić jest na tyle wystarczający aby uciągnąć najnowsze gry ?? Myślę nad takim samym ale Lenovo Y70 bo ma większy monitor ale jest droższy i nwm który byłby lepszy :P 

Link to post
Share on other sites

Jak udźwignął W3 to z innymi także sobie poradzi.

 

17 cali w lapku sporo daje i jak używasz np. Visual Studio albo coś do grafiki to odczujesz zdecydowanie większy komfort pracy.

Nie nic z grafiką związanego nie robię :) A lepsza jakość tekstur na większym jest lepsza lub jakaś inna różnica przy graniu ?? 

Link to post
Share on other sites

Jakość tekstur ustawiasz w grze, większy ekran to po prostu większa wygoda no chyba, że bardzo często z lakpiem będziesz podróżował. Wtedy cała wygoda zniknie jak Ciri w białym zimnie.

To tylko wygodą się różni zawsze można podpiąć przez HDMI do dobrego telewizorka lub większego monitora lapka :) więc chyba większego się nie opłaca ;/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...