Skocz do zawartości

GTX 970 albo R9 390


Recommended Posts

Witam ogólnie podjąłem decyzje że kupie R9 390 lecz dopiero jest zamówiona i dopóki nie zapłacę mogę zmienić zdanie.

 

Myślałem że zakup R9 390 będzie bardziej przyszłościowy DX12 W10 itd

Ale czytając trochę działy zaczynam mieć wątpliwości 

W10 względem W7 W8.1  GTX 970 w np AC unity widać spory wzrost wydajności 

a w AMD R9 290x praktycznie zerowy, gdzieś ktoś już napisał że karty AMD wcale nie będą tak błyszczeć na tym DX12 

zaczynam mieć lekkie obawy, bo z FURY miało być bajecznie itd a wyszło jak wyszło i z DX12 może być wielki fail 

 

chciałem do tych 1500zł dobrą kartę do Full HD 

zasilacz 620W

I5 2500K 4.8 OC

Link to post
Share on other sites
gdzieś ktoś już napisał że karty AMD wcale nie będą tak błyszczeć na tym DX12

no jesteś pierwszy pierdoły piszesz 

będzie dx12 pogadamy \

 

też jestem przed wyborem tych samych kart 

będzie dx12 zobaczymy pogadamy  na dzień dzisiejszy szkoda zachodu o dx12 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

to podobne obecnie produkty, co do dx12 , to czas pokaże , amd ma Mantle i szału nie robi :)

r9 390 ma te 8gb pamięci , to jej największy plus , gtx 970 ,wysoka wydajność przy  niskim zużyciu energii :)

obecnie wybór w tym przedziale cenowym nie jest łatwy :)

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

obie karty wspierają directx12. a Amd lubi obiecywac : bulldozer zgniecie i7, później bulldozer rozwinie skrzydła pod windows 8. 3 generacje odgrzanych kart (sorki pozbyłem się juz 7950(1ghz w stocku) który i tak przeganiał ich nowośc r9 380. A teraz zamiast w końcu poprawic sterowniki czekajmy sobie na windowsa 10. i sorry ale tam gdzie gtx 970 brakuje pamięci i  nie ma to sensu (jej zwiększanie) bo jego wydajnośc jest za niska do płynnych 60 fps (wiem z autopsji) a mnie granie w 30 fps z lepszej jakości teksturami czy msaax4  nie kręci. za to 970 kręci się jak szalona(1500+ rdzen nie było problemem) i nie było problemu z przegonieniem  wszystkich wyników stockowo taktowanej 980

Link to post
Share on other sites

8 GB jest bardziej przyszłościowe niż 3,5 - więc dobrze wybrałeś. Braki VRAM-u to dropy i przycinanie obrazu.

W 3DMarku Fire Strike, 390 wygrywa:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,4

W Wiedźminie 3 widać, że przy 3,5 GB dropy są do 28, czyli wyświetla płynnie dopóki nie braknie VRAM-u i nie musi doczytywać tekstur. Karta z 8 GB minimalne klatki ma większe, czyli 34, bo nie brakuje jej VRAM-u.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,14

 

Jak nie lubisz dropów i spowolnień to karta z 8 GB będzie lepsza.

Link to post
Share on other sites
W Wiedźminie 3 widać, że przy 3,5 GB dropy są do 28, czyli wyświetla płynnie dopóki nie braknie VRAM-u i nie musi doczytywać tekstur. Karta z 8 GB minimalne klatki ma większe, czyli 34, bo nie brakuje jej VRAM-u.

 

Ta, szkoda tylko, że wiedźmin na ultra w 1080p nie wykorzystuje jakoś specjalnie więcej niż 2GB vramu. Te dropy na 100% nie są spowodowane ilością vramu, tylko jakimś innym detalem karty graficznej czy sterownika.

 

http://gamegpu.ru/images/remote/http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-RPG-The_Witcher_3_Wild_Hunt_v.1.04-test-witcher3_vram.jpg

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dostałem SMS po odbiór towaru, zaryzykuje kupie te AMD

ale jak będzie lipa z z tym W10 I DX12 to będzie ostatni produkt od czerwonych

praktycznie od zawsze miałem karty AMD  radeon 9200 potem 9550 x1950GT i potem najbardziej problematyczna HD4870 powiedziałem dosyć i kupiłem GTX 460 1GB która działała mi chyba z 3 lata i jeszcze na niej przeszedłem dying light na średnich 

potem krótki okres r9 280x ale okazja na sprzedaż się znalazła :)

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Ta, szkoda tylko, że wiedźmin na ultra w 1080p nie wykorzystuje jakoś specjalnie więcej niż 2GB vramu. Te dropy na 100% nie są spowodowane ilością vramu, tylko jakimś innym detalem karty graficznej czy sterownika.

Na PurePC mają błąd i tyle.

Jeżeli 980 notuje minimalnie 36kl/s to na 970 wydajność nie powinna spaść poniżej 33-34kl/s w tym samym miejscu.

W Wiedźminie 3 widać, że przy 3,5 GB dropy są do 28, czyli wyświetla płynnie dopóki nie braknie VRAM-u i nie musi doczytywać tekstur.

Wiedźmin 3w maksymalnych detalach w 1080p wciąga 2.2GB ~vram także zapas jest znaczny. W Wiedźminie 3 nawet do 4K wystarczy 3.5GB vram na 970 ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

W cenie 1500zł tylko GTX 970 :) chłodniej, mniej prądu zjada, po OC w FHD wydajniejsza od r9 390 :)

 

Tutaj test tych dwóch kart od MSI.

 

 

Z materiału, który zamieściłem wynika, że karty posiadają praktycznie identyczna wydajność. Różnica po OC 970 w Crysis 3 wynosi 1 fp. Więc wszystko zależy od gry i sterowników.

390 jest jednak bardziej przyszłościowa, ponieważ posiada 8 GB VRAM. Zdaje sobie sprawę, ze wydajność procesora graficznego nie pozwoli jej pewnie wykorzystać praktycznie nigdy tych 8GB ale ok 5GB jest w pełni realne do wykorzystania. Wiec 970 skończy się VRAM i po karcie. 

Posiadałem 390, u kolegi sprawdzałem 970. Według mnie cena kart jest bardzo zawyżona. Lepiej poczekać jak ceny spadną. Gdyż kupować typowego średniaka jaki jest 390 i 970 za 1500 zł to przesada.

Link to post
Share on other sites

Topowe konstrukcje pomijając titana mają max 6GB VRamu- GTX 980Ti lub fury x 4 GB jak myślisz po co w odświeżonej karcie aż 8GB VRamu? Zwykly chwyt marketingowy, co bylo walkowane kilkukrotnie na forum. Niestety niektórzy nadal dają się na niego nabrać.

Link to post
Share on other sites

Topowe konstrukcje pomijając titana mają max 6GB VRamu- GTX 980Ti lub fury x 4 GB jak myślisz po co w odświeżonej karcie aż 8GB VRamu? Zwykly chwyt marketingowy

 

Zgodzę się z tobą, że 8GB to przesada, aczkolwiek 5-6GB będzie wykorzystane w 390. Fury ma 4GB VRAM, ponieważ występuje techniczne ograniczenie obecnie i nie było możliwości aby dać więcej pamięci HBR.

W COA:AW 970 brakuje VRAM aby wyciągnąć z gry 100% możliwości graficznych. Byłem u kolegi i wydziałem na własne oczy jak gra po najnowszych aktualizacjach pokazuje, że brakuje VRAM.

 

Druga kwestia jest taka, że po połączeniu CF dwóch 390 zyskamy znacznie więcej aniżeli po podłączeniu SLI dwóch 970. Tu już 8GB 390 będzie bardzo przydatne. Podczas gdy 970 zostanie z 4GB.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dwie 390-tki w cf się ugotują, chyba ze woda.

 

Dodatkowo mikroprzyciecia i kiepskie sterowniki czerwonych.

 

Do jednej r9 290/390 trza miec dobrze wentylowaną obudowę bo potrafi zrobić piekarnik z obudowy. Wiem bo mialem gigabyte 290, tri-x 290 z x i bez x.

 

W ten sposób koszt owego zestawu na 390 jest większy o lepsza obudowę i mocniejszy zasilacz.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

A ja jestem ciekaw wyników tych kart w DX12 już za miesiąc. Teoretycznie patrząc na parametry, AMD powinno zyskać na tym więcej, ale z drugiej strony mają gorsze sterowniki, tyle że dx12 zniweluje narzut na procesor i mogą okazać się lepsze.

Link to post
Share on other sites

Ja sprawdziłem sobie w C3, GTAV, DAI i również stwierdzam, że w kwestii narzutu sterownika w 15.7 względem 15.6 czy nawet jeszcze wcześniejszych nic się nie zmieniło a jeśli już to tak minimalnie, że nie da się tego odczuć. A przynajmniej w tych 3 grach.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie stwierdziłeś bo masz i5, gdybyś miał fx 6300 zauważyłbyś.

Nawet na i7 [email protected] jesteś w stanie wykazać znacznie większy narzut sterownika AMD tylko trzeba umieć to zrobić. Wojciechpiwo tego nie umie więc nie ma sensu z nim dyskutować na ten temat ;)

W przypadku sterownika AMD korzystając z i7 [email protected] możesz wyłączać rdzenie/wątki i zostawić 4.5Ghz 2cores+HT i wydajność minimalnie spadnie w stosunku do pełnego i7.  W przypadku sterowników nv gdy zrobisz to samo wydajność spadnie znacznie.

W drugiej sytuacji gdy zostawimy rdzenie/watki a zaczniemy zmniejszać taktowanie to sterownik AMD będzie znacznie tracił na wydajność a sterownik nv praktycznie wcale.

Taka zabawa pokazuje, że sterowniki inaczej rozkładają obciążenie i przy zakupie karty warto uwzględnić posiadany procesor.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...