Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

jestem na etapie zakładania firmy i mam przeznaczone 9000 zł na zakup laptopa

 

2) Rozmiar matrycy 15", 17.3" - rozdzielczosć minimum 1920x1080

 

3) Główne zastosowanie: grafika 2D, grafika 3D, renderowanie materiałów filmowych. Chodzi o laptopa który udźwignie Cinema 4D i będzie można coś w nim stworzyć.

 

4) Miejsce użytkowania: Głównie w plenerze, u klienta

 

5) Wymagania specjalne: Matryca matowa, dobre chłodzenie, o ile to możliwe jak najdłuższa praca baterii

 

6) Osobiste preferencje: Nie jestem zrażony do żadnej marki ponieważ zawsze byłem użytkownikiem PC, jednak jeżeli byłaby możliwość to laptop o estetycznym wyglądzie.

 

7) System operacyjny: Windows 8.1

 

8)  ASUS G751JY-T7012H - 960GB SSD + 1TB HDD | 16GB

 

Mam problem ogólnie z rozpoznaniem możliwości laptopa bo dużo osób poleca laptop typu work station tylko że grafika quadro wypada w benchmarkach znacznie gorzej niż np GTX 980M - jak mam na to patrzeć bo może błędnie to interpretuje.

Przyjaciel doradza mi żebym wziął Macbooka Pro ale nie jestem przekonany do apple zwłaszcza jak patrzę na możliwości sprzętowe w porównaniu do ceny. Wiem że mocnym atutem apple jest iOS ale części włożone do środka wydają mi się słabe.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

MBP do takiej pracy jest dość bezsensownym wyborem. W grafice 3d korzysta się z wielu pobocznych narzędzie, a pod OSX'em jest bieda z softem w tej dziedzinie.

Do takiej pracy kupuje się mobilne stacje robocze więc: Dell Precision, HP Elitebook w, thinkpad W i to na tyle z poważnych opcji. Porównywanie projektowania 3d do gier jest poważnie nietrafione. Do viewportów nie potrzeba tysięcy shaderów, a Quadro są dedykowane typowo do takiej pracy i maksymalnej stabilności, której nie zapewnią żadne gejmerskiej karty. Do tego dochodzą certyfikowane sterownika ISV, dodatkowe funkcje w graficzne i sprzętowa akceleracja np. płaszczyzn przecięcia i innych funkcji. Np. moje Quadro w 3dsMAX 2010 ma ~7x wyższą wydajność od bliźniaczego GTX'a.

Mobilne stacje robocze są sprzętem zaprojektowanym od początku do końca do pracy i szczerze polecam taki wybór. Sam na takich pracuje od 2004 roku i nie potrafię wyobrazić innego wyboru pod względem stabilności, jakości wykonania, trwałości, a przede wszystkim niezawodności w długotrwałej pracy pod wysokim obciążeniem.

W przypadku elitebooków odradzam modele 15" ze względu na bardzo słabe chłodzenie i throttling.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...