Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Obecnie jestem użytkowniczką Lumii 520. Poprzedni już wcześniej zaplanowany zakup nowego sprzętu niestety się nie powiódł z powodu dodatkowych wydatków. Teraz jednak ponownie w planach mam wymianę telefonu, która jest nieunikniona, bo potrzebuję czegoś większego i nowszego. Tak więc przechodząc do rzeczy:

mój budżet : Tak jak w tytule do 550 złotych chciałabym się zmieścić.

 

gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Najprawdopodobniej allegro, olx.

 

nówka czy używka : Najchętniej nówka.

 

preferowany rozmiar wyświetlacza : Wydaje mi się, że minimalnie 4,7 do 5 cali.

 

preferowany system mobilny : Obecnie używam Windows'a jednak chyba chciałabym przenieść się na Androida. Oczywiście rozważę też propozycje z WP ale chyba Android bardziej mi odpowiada.

 

do czego będę używać urządzenia : Głównie muzyka, Internet, Facebook, czasem fotki i oglądanie filmów.

moje najważniejsze wymagania :

* Dobra jakość granej muzyki.

* Dobrej jakości wyświetlacz, fajnie jakby był w HD.

* Chciałabym aby telefon chodził w miarę płynnie, nie cierpię zacięć podczas pracy.

* W miarę przystępna jakoś zdjęć wykonywanych aparatem, przynajmniej 8 mpx.

* Obowiązkowo przednia kamerka do rozmów przez Skype.

 

Jeśli chodzi o preferowane marki telefonów z Androidem to skłaniam się ku Sony, Samsung, LG. Nie chcę żadnych Gocleaver albo MyPhone itp.

To chyba tyle. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Córka ma LG g2 mini , bateria spoko. Zdjęcia też całkiem ok. 

Aktualizacja no Androida L dostał. 

 

Ale jest kilka mankamentów : 

Pojemność pamięci wewnętrznej 4 Gb ...  totalna porażka. Zainstalujesz kilka programów i juz problem, więc trzeba się uzbroić w kartę MicroSD. 

Brak diod powiadomień... Irytujące i to bardzo. 

Dzisiaj bym juz go nie kupil raz kolejny, lepiej kupić Sony xperia Z lub xperia M2. 

Sam używam z2, jedyny mankament to rysujące sie szkło z tyłu obudowy :/ 

 

xperia m2 

 

xperia z 

 

Link to post
Share on other sites

Z nowej nie kupisz jedynie jakieś padła refubrished z Chin. A zapewne chodzi Ci o te z allegro po 600zł.

G2 mini ma lepszy ekran, aparat i baterię względem M2. Nakładka też fajniejsza zwłaszcza teraz jak ma Lollipopa i odświeżony interfejs

Jedyny ten minus z diodą

Co do pamięci. G2 mini i M2 mają 8gb wbudowanej więc kartę sd trzeba i tak. Żaden argument na minus LG

Widzę że widzisz tylko Sony a niestety prawda jest taka że w średniakach to LG dominuje. Dział smartfonów Sony niestety przynosi straty. Największą popularność mają flagowce

No i spory plus na konto LG to rozmiary G2 mini. M2 jest znacznie większa a ekran tylko 0.1 cala większy

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Pooglądałam trochę telefonów w tej cenie i zdecydowałam, że w grę wchodzą poniższe modele:

Sony Xperia M2

LG L Bello

LG Spirit

Lumia 640

LG L90

Tylko kompletnie nie mam pojecia czy podane modele będą spełniać moje wymagania podane na wstępie. Czyli dobra muzyka, wyświetlacz HD, płynna praca.

 

No właśnie jeszcze może ta Lumia 735?

Edytowane przez Arissaa
Link to post
Share on other sites

Dobre podzespoły i wyświetlacze.

 

L735 ma najlepszy wyświetlacz i aparat. Następny jest Spirit, a później L640. Jeżeli podoba Ci się system, to technicznie najlepsza jest L735. Jeżeli masz go dość, to Spirit.

Link to post
Share on other sites

Już ma jakieś typy, na twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś Media/euro/saturna i sprawdził sobie telefon. 

Jak leży w ręce, jak pracuje, czy odpowiada mi interfejs itp :)

 

Generalnie obejrzałem specjalnie kilka testów spirit i w każdym zwracaja uwagę iż ekran jest taki sobie i jakoś zdjec tez. 

Link to post
Share on other sites

Hm, więc Spirit chyba odpada? Powiem szczerze, że chętnie wzięłabym 640 albo 735 jednak nie jestem przekonana czy ponownie chcę korzystać z Windows'a. Kusi mnie informacja o niedługiej aktualizacji do Windows 10 ale z drugiej strony brak mi aplikacji z Androida. Na WP co prawda jest dużo zamienników no ale to nie to samo no i większość aplikacji ma jakieś błędy, same wywalają do ekranu startowego. Nie wiem czy to wynik mojego słabego sprzętu staruszki 520 czy po prostu tak już jest. No ale bynajmniej chciałabym sprawdzić czy jest jakiś ciekawy telefonik na Androidzie, który jest wart uwagi, który będzie chodził dość sprawnie i przyjemnie będzie się z niego korzystało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...