Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, 

jestem w trakcie podkręcania procesora i3 540, jednak w tym czasie pojawiło się kilka wątpliwości co do teorii oraz praktyki.

1. Czy OC ma wpływ na kartę graficzną? Swego czasu niedługo po podkręceniu procesora spaliła mi się grafika... Pytam m.in o opcję PCIE Spread Spectrum.

2. Podkręcam przy stałym mnożniku 23x (max) zwiększając jedynie częstotliwość BLCK. Rozumiem, że gdy ustawię mnożnik na AUTO, będzie się on automatycznie zmieniał podczas pracy procesora, przez co zmieni się jego taktowanie oraz zużycie prądu? I nie jest to niebezpieczne dla tego procka?

3. Nie ruszam:

- CPU PLL Voltage (~1,8V)

- PCH Voltage (~1,05V)

- DRAM Voltage (~1,5V) podkręcając sam procesor (standardowo dla tego ramu)

4. Co z DRAM Timing Control? Trzymać na AUTO czy dać konkretne wartości? Dodam, że na AUTO jest to kolejno 8-8-8-20 natomiast na kościach jest 9-9-9-24. WTF?

5.Jak to jest z tymi testami stabilności? Przez Linx przechodzi bez problemu, podczas gdy na ORTHOSie wywala błędy, jednak nie zawsze. Któremu mam wierzyć?

 

 

 

Procesor i3 540 3,06GHz

MB Asus P7H55-USB3

RAM Geil  ExtremePower 1033 MHz 9-9-9-24 1,5V

Karta wideo NVIDIA GeForce 8500 GT  (256 MB)

Zasilacz CoolerMaster 500W

 

Link to post
Share on other sites

1. Wpływa na jej wykorzystanie tzn. procesor X z taktowaniem 2GHz może blokować Titan X, ale procesor Y o taktowaniu 4GHz już nie będzie blokował. Spalenie grafiki przy podkręcaniu CPU? Raczej nie. PCI-E Spread Spectrum w teorii zapewnia stabilność, ja nic nie zauważyłem z tym związanego.

 

2. Gdy ustawisz na AUTO z włączoną opcją oszczędzania energii podczas idle mnożnik będzie spadać aby mniej energii było użyte, ale przy Twoim procesorze może to źle działać. Pamiętaj że podkręcając przez BLCK podkręcasz też ram!

3. --

 

4. Możliwe że bios wykrywa w momencie bootowania że wymagane jest zwiększenie timingów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...